2022

אילו טכנולוגיות חדשות נחווה ב-2022?

שנת 2021 היתה שנה נהדרת עבור טכנולוגיות חדשות; פייסבוק החליטה שהיא "שמה את האסימונים" על המטאוורס, כסף הפך להיות משהו שלא דורש ארנק ועוד. 

אז מה צופנת לנו 2022? ספוילר: יהיה מעניין.

המטאוורס קורם עור וגידים

מארק צוקרברג, מנכ"ל מטא, לא המציא את ה-metaverse. העולם הווירטואלי קיים בכל מיני צורות עוד לפני שינוי השם של הרשת החברתית הגדולה בעולם. חברות אופנה מקיימות תצוגה וירטואליות במטאוורס, תחרויות ספורט מתקיימות עם פרסים, ומשקפי VR ו-AR יוצאים והם מתחילים להראות אופנתיים.

שנת 2022 תמשיך את המגמה. אני מאמין שחברות כמו אפל, אמזון וגוגל גם ייכנסו למירוץ וינסו את מזלם כנראה עם מטאוורס משלהם ו/או שילוב אלמנטים של החברה במטאוורס של אחרים. אפל כנראה תרצה שהכל תהיה שלה, כרגיל, כולל משקפיים שכבר הוגשו עליהם מספר פטנטים.

NFT וקריפטו ממשיכים לתפוס תאוצה

כסף דיגיטלי הוא מזמן לא מושג חדש. מאז שהוצג לראשונה הביטקוין ב-2009, זה נראה כאילו כל יום יש איזה מטבע או פריט איסוף (מסוג NFT) חדש. ב-2022 מטבעות הקריפטו ימשיכו לשחק תפקיד, בין אם מדובר על תשלום במטאוורס-ים השונים, או אופציות השקעה. למרות הסכנות שבכך, אנשים ימשיכו לקנות ולמכור מטבעות, כאשר הם יודעים שהשינויים בערך קיצוניים.

כמו כן, זווית ישראלית, הבנקים מתחילים לאפשר שימוש בקריפטו לאט לאט, עם עמלות והגבלות אבל זה צעד בכיוון הנכון.

מכוניות מעופפות אוטונומיות

אנחנו צריכים לתפוס את השרלטן שהבטיח לנו "מכוניות מעופפות" בעתיד, או אולי זה היה איזה פרק ב"משפחת ג'טסון". מעבר למגבלות האזוריות, עדיף לנו כרגע שהמכוניות יהיו אוטונומיות ומקסימום נקדם את עניין הרחפנים שיכולים להביא סחורה וגם אנשים ממקום למקום.

ב-2022 חברות ימשיכו להשקיע בתחום, ולדעתי עניין המוניות, כלומר כלי-רכב שמופעלים בידי חברה חיצונית וכל מטרתם להביא אותנו מ-A ל-B יהוו את הסנונית הראשונה. כבר יש עדויות לניסיונות כאלו כבר בארץ, והם ימשיכו לגדול.

עבודה מהבית, קניות מהבית, הכל מהבית

הקורונה גרמה להרבה שינויים, אבל אחד השינויים שהוא דווקא לטובה היה נטרול הפגישות הפיזיות. חברות ראו בזה הזדמנות לקדם את נושא של עבודה מהבית, ולאט לאט נראה שאנחנו עושים הכל מהבית.

הזמנות אוכל הפכו למפלצות בשנתיים האחרונות ואין כמעט מקום בתל אביב והאזור שלא עובד עם שירות משלוחים כזה או אחר. 

חברות רבות, לרוב בתחום ההייטק אפשרו לעובדים שלהם לעבוד 100% מהבית, וגם כאשר הם החלו להחזיר אותם, הם גילו שווריאנטים מונעים ומסכנים את העובדים, אז התשתית כבר הונחה, והעבודה מהבית חזרה. מספיק עובד אחד שנדבק וידביק אחרים, החברה תפסיד בטוח יותר כסף מאשר לתת לכל המחלקה לעבוד מהבית ולהמשיך לספק תוצרים.

ב-2022 מפגשים פיזיים מנסים לחזור, אבל לא בקצב הרגיל, עדיין קיימים המון מפגשים בזום, כולל הרצאות, סטנדאפ ועוד. מדובר גם בתור הזהב של הקורסים הדיגיטליים, אשר לא מחייבים מפגש חי, אלא רכישה חד פעמית של קורס וצפייה בו מתי שנוח לנו, מהבית כמובן.

העתיד ב-2022 מעניין

משקפיים לעולמות חדשים, מכוניות ללא נהג, מופעים מהבית ורכישת פרטי אומנות דיגיטליים. העתיד בהחלט מעניין, וחיבור זמין ומהיר, ומחשב כמעט לכל "ילד", יאפשרו לנו להיות תמיד מחוברים. גם אם אנחנו לבד בחדר בפיג'מה.

האם נהפוך להיות מרוחקים יותר ומנוכרים יותר ככל שהטכנולוגיה תאפשר קשרים וירטואליים? רק הזמן יגיד. 

דילוג לתוכן