משקפי VR
Photo by Andrea Piacquadio from Pexels

פייסבוק עושה טיזינג לחומרת VR חדשה ו-HTC משיקה VR ל"מבוגרים"

מלחמת ה-VR מעלה שלב, או סוג של, בחברות הגדולות בעולם. HTC מנסה להראות שהיא עדיין במשחק עם ניסיון מעניין ליצור קטגוריה חדשה של VR לאנשים שלא אוהבים VR ופייסבוק משחקת בגן השעשועים שלה במעבדות ה-VR ומעלה רשמים, ומה לגבי שאר המתחרות?

נראה שקצת נרגענו בעולם מ-VR, כי לא שמענו על הכרזה מרעישה מדי מאף מנכ"ל גדול. כן, יש עדיין פיתוחים בתחום בתוכנה והכרנו לאחרונה את ה-metaverse, שהוא מעין חלל וירטואלי שבו כולנו יכולים לעבוד, לשחק, ללמוד ועוד. תחשבו על זה כמו זום עם פרופילים וירטואליים, כמו במשחק סימס למשל.

מה יש לצוקרברג לומר בנושא?

נראה שמארק צוקרברג, מנכ"ל ומייסד פייסבוק, רוצה שנמשיך לחשוב על VR  וכמובן על החברה בבעלותו Oculus.

בשבוע שעבר צוקרברג ומנהל מחלקת פייסבוק VR, אנדרו בוזוורת' או "בוז"  בקיצור, החליטו "לשחק" במעבדה של פייסבוק ל-VR (Facebook Reality Labs), וכמובן שהעלו את רשמיהם לרשתות החברתיות.

אין פה יותר מדי מה לדווח, מדובר במוצרי אב-טיפוס, או מוצרי בוסר אחרים (שחלקם מזכירים מוקאפים), שכבר ראינו בחברות אחרות כמו אפל. המוצר שבוז העלה לטוויטר הכי מרגיש כמו מוצר מוגמר, אך אין לדעת איך המוצר הסופי יראה שכן העיצוב הוא סוד תעשייתי גדול יותר מהמפרט עצמו.

אם יהיו עוד פרטים לדווח, נפרסם אותם. מה שכן קרה בזמן הפרסומים הוא שאחד המנהלים של HTC "הרים" לבוז המנהל להנחתה ושאל אם הוא רוצה "החלפות" בין האב-טיפוס שלו מול המוצר המוגמר שלהם ה- HTC Vive Flow (שבזמן הציוץ עוד לא הושק), בוז סרב כמובן, אבל היה משעשע.

המבוגרים ינהרו ל-VR של HTC?

שוק ה-VR די צפוף מבחינת סוגי המשקפיים והקהל אליהם הם מכוונים.
HTC השיקה משקפיים חדשים בשם HTC Vive Flow והם מכוונים לשוק שכנראה קצת מאס במציאות מדומה.

ה-Flow שונים מאוד ממה שהכרנו עד היום. בתור התחלה, הם נראים באמת כמו משקפיים רגילים. כל עדשה היא בעלת רזולוציה של K1.6 וניתנת לכיוון למרכיבי המשקפיים שביננו, אם הכיוון אפשרי רק כשמסירים אותם, ולא תוך כדי צפייה. מבאס. קצת הריענון הוא 75 הרץ וזיווית הצפייה היא של 100 מעלות.

החומרה הפנימית מכילה את המעבד החזק של הדור הקודם של קוולקום, ה-XR1 (למען הרפרנס, ה-Oculus Quest 2 מכיל את ה-XR2), והם מגיעים עם 64 ג'יגה בייט זיכרון ללא אפשרות הרחבה.

הם קלים מאוד, רק 189 גרם, כמה קל זה? זה המשקל המדויק של האייפון 12 פרו (לא מקס). ולמה הם כל כך קלים? כי אין להם סוללה מובנת והם נועדו להיות ניידים.

הסוללה היא חיצונית ותעלה עוד כ-79$ אך לפי HTC ניתן להשתמש בכל סוללה בקיבולת של 10,000 מיליאמפר ומעלה שתוכן להטעין אותם עם חיבור USB-C. ה-Flow עצמם מגיעים עם סוללה של 5 דקות, בשביל "זמני מעבר" בין ספקי כוח לפי HTC.

אז למה הם למבוגרים? פשוט מאוד, בניגוד לשאר משקפי או פלטפורמת ה-VR כמו של Oculus למשל, אין ל- HTC Vive Flow בקרי תנועה. השליטה מתבצעת באמצעות טלפון אנדרואיד בלבד. תמיכה ב-iOS תגיע בעתיד.

לפי פרסומות החברה מדובר בסוג של פוינטר משוכלל טיפה יותר להרצאות ושליטה בממשק הייעודי של החומרה. תחשבו פחות מכונת משחקים משומנת, יותר חווית צפייה, ורוגע. אחד מסרטוני הפרסומת מראים שה-Flow יכולים מאוד לעזור ל-Mindfulness, שהוא מצב שבו הגוף מחובר לעצמו, מעין יוגה פנימית. והם יגיעו עם עוד אפליקציות בנושאי יוגה ומדיטציה כולל אפליקציית השירות הטיפולי של MyndVR המיועדת לגיל השלישי.

כיוון שמדובר במשקפיים ללא רצועה, המסקרים ב-The Verge מעריכים שלא נרצה לזוז בהם יותר מדי, מכוונים יותר לחוויה סטטית של ישיבה על ספה עם "מסך גדול במיוחד".

ה-Flow יעלו 499$ ללא הסוללה הנפרדת (והכרחית) וצפויים להגיע למדפים בנובמבר. נמשיך לעקוב.

דילוג לתוכן