metaverse wedding

הרי את מקודשת לי במטאוורס זה

זה היה רק עניין של זמן אחרי שחווינו כבר תצוגות אופנה שלמות עם מותגים ענקיים במטאוורס, שאירועים נוספים כמו חתונות של אנשים פרטיים יחלו לצוץ, בטח שעכשיו עם הגל החמישי של האומיקרון.

למה צריך חתונה במטאוורס?

את השאלה הזו נאלץ להפנות ל-Dinesh Kshatriyan, מלווה פרויקטים במכון הטכנולוגי של הודו (IIT), וחובב טכנולוגיית בלוקצ'יין בזמנו הפנוי.

הוא אוהב את ארוסתו Janaganandhini אבל אוהב את הטכנולוגיה לא פחות. המצב החדש של המגפה העולמית לא אפשר לו לבצע חתונה גדולה, והוא לא רוצה לעשות אותה בזום. הוא החליט שהוא רוצה משהו אחר לגמרי.

"המטאוורס הולך להיות העתיד שלנו." הוא מספר ל-TNM "סמסונג כבר מפתחת חנות שאפשר לבקר בה באמצעות אווטרים (דמויות וירטואליות) ולקנות את המוצרים שלהם בעולם וירטואלי. [גם] מיקרוסופט משדרגת את Teams כדי שחברות יוכלו לקיים פגישות משרדיות בתוך metaverse. [בנוסף] לפייסבוק יש שלל רעיונות משלה ל-metaverse".

הבלוקצ'יין הוא הבסיס שאליו נוצר המטאוורס. דינש הבין שייקח זמן עד שהטכנולוגיה תגיע להודו ולכן החליט להקדים את המאוחר. "רציתי שגם אנחנו [בהודו] נקבל טעימה מהעתיד, וככה אני וארוסתי הגענו לרעיון של חתונה מטורפת", הוא מספר לאתר.

לא משלמים בביט או בצ'ק, אבל אפשר בקריפטו

כיוון שהחתונה עצמה מתקיימת בעולם וירטואלי, ניתן לשלם במטבעות וירטואליים, כמו מטבעות קריפטוגרפיים, או מטבעות קריפטו, יהיה לינק ייחודי לאורחים לתשלום נוח, ממש כמו תשלומים מוכרים אחרים מהעולם הלא מבוזר, כמו ביט או פייבוקס.

האורחים יכלו להירשם עם אווטרים אישיים ולהיכנס לאולם הכניסה, הם יוכלו לדבר אחד עם השני וככל שהמרחק בין הדמיות יהיה קצר יותר, כך הם יוכלו לשמוע אחד את השני יותר טוב, ממש כמו בעולם האמיתי.

קייטרינג לא יהיה לצערם של האורחים, כי לפי דינש והחברה המארחת, הטכנולוגיה עוד לא שם.

חתונה או סטארטאפ?

בשביל להבין איך בכלל אפשר לקיים חתונה בעולם וירטואלי, צריך קודם לייצר עולם כזה, והוא כנראה יהיה ייחודי לצרכי הזוג. עליו ממומנת חברת הסטרטאפ Quatics Technology. 

בהתאם לדרישות של של דינש, החברה הרכיבה צוות של 18 אנשים כדי ליצור את מקום החתונה במטאוורס, בנוסף לזהויות הווירטואליות של החתן והכלה. הם מספרים ל- TNM "מדובר בפרויקט שארך חודש שלם והקמנו חברה נפרדת במיוחד בשביל הזוג. לחברה קראנו Tardiverse כדי לעבוד על החתונה בתוך המטאוורס."

ובעולם הווירטואלי אנחנו יכולים להיות מי שאנחנו רוצים ולעשות מה שאנחנו רוצים, והזוג חובב את סדרת ספרי הארי פוטר ולכן כל החתונה מבוססת על העולם המופלא שיצרה ג'יי קיי רולינג.

אולם החתונות עוצב בדיוק כמו האולם הראשי של ביה"ס לקוסמות 'הוגוורטס', וניתן לפי Tardiverse לראות סוהרסנים, דמויות של הארי פוטר וקצת אלמנטים של קסמים ופנטזיה מפוזרים בסביבה.

לאחר ש- Quaticsלקחה את הפרוקיט של דינש, Tardiverse הפכה להיות חברה נפרדת אשר מתמקדת בלעדית באירועים המתקיימים במטאוורס, האם זה אומר החינה המטאוורסית הבאה מעבר לפינה?

https://twitter.com/kshatriyan2811/status/1480739883681415169

מתי להגיע?

ה-Save the Date הווירטואלי מצבעי על ה-8 בפברואר (שעון הודו), ועוד לא ידוע אם האירוע מוכן להיות פתוח לקהל, אנחנו מנחשים שעיתונות מקומית אכן תוזמן ואולי נזכה לראות סרטונים חיים של האירוע עצמו.

דינש עוד שומר מספר הפתעות לכלה המיועדת ג'נגנדהיני, בקבלת הפנים. "היא עובדת בתחום ה-IT והתלהבה מהרעיון, אבל היא לא עוסקת בבלוקצ'יין ולא מכירה את המטאוורס. יהיה מרגש לראות את התגובה שלה", מספר בהתרגשות דינש.

אנחנו לא הוזמנו באופן רשמי, אבל נמשיך לעקוב אחרי הסיפור המעניין הזה. 

בהצלחה לזוג המאושר!

דילוג לתוכן