PSVR2

סוני עשויה לנסות להיכנס לעולם המטאוורס

השבוע עלתה סוני על הבמה ב-CES 2022 והציגה מספר מוצרים מעניינים, בין היתר את השם החדש לחומרת ה-VR  שלה, השם המקורי שנבחר הוא PlayStation VR2, ואת השם וקונספט לשלט החדש PlayStation VR2 Sense controller.

מה קרה בעולם ה-VR מאז השקת הפלייסטיישן 5

עברה יותר משנה מאז השקת הפלייסטיישן 5, ורבים ציפו לחומרה חדשה גם בתחום ה-VR מכיוונה של הענקית היפנית. הגיוני לשחרר חומרה חדשה משודרגת שיכולה לתמוך ביותר פעולות, כח עיבוד וחישוב, אך מכיוון Sony היתה שתיקה די ארוכה בנושא, עד השבוע.

מי שכן רצה לשחק ב-PlayStaion VR עם הפלייסטיישן 5, היה צריך להזמין מסוני העולמית, לא יבואן מקומי כמו ישפאר, מתאם מיוחד למצלמה וזכה לשיפור מסוים בגרפיקה וזמני הטעינה.

דור חדש, חומרה חדשה

כעת מתפרסם בבלוג הרשמי של פליסטיישן עוד קצת מידע בנושא אבל לא הכל. המשקפיים הסופיים, כולל עיצוב, מראה, סוללה (אם יש בכלל אופציה לחיבור אלחוטי) וכמובן מחיר, לא נחשפו, מה שכן נחשף הוא המפרט.

הם יגיעו עם מסך OLED, בעל רזולוצייה של 2000×2040 לכל עין וקצבי ריענון של 90/120 הרץ.

חידוש נוסף הוא העדר מצלמות, כיוון שכמו הקווסט 2 של חברת מטא (לשעבר אוקולוס), מדובר בסוג מעקב שהוא inside-out, כלומר המצלמות בתוך ומחוץ לקסדה יודעים להעריך מיקום אווטר במרחב ולכן לא צריך מצלמות חיצוניות נפרדות. באתר נכתב: "מעקב מבפנים החוצה, ה-PS VR2 עוקב אחריך ואחרי הבקר שלך באמצעות מצלמות משולבות המוטמעות באוזניות ה-VR. התנועות שלך והכיוון אליו אתה מסתכל משתקפים במשחק ללא צורך במצלמה חיצונית."

בהכרזה מעל הבמה אמר Jim Ryan מנכ"ל ונשיא סוני העולמית שהמצלמה בקסדה תאפשר לעקוב אחרי הבעות הפנים של השחקן, והזכיר גם: "Improved social expressions" – כלומר שהבעות הפנים של המשתמש יעבור לעולם הווירטואלי, נשמע מוכר?

הקרקע מוכנה למטאוורס הבא

אז נכון, סוני לא אמרה שום דבר לגבי המטאוורס, אבל חשבון פשוט מראה שקסדה ללא מצלמות, אולי אלחוטית וגם אם לא, תאפשר לנו לחוות עולמות מדהימים, לא בהכרח של גיימינג, ברזולוציה מרשימה וקצב רענון גבוה, שני דברים שצריך בשביל לא לקבל כאבי ראש בשל שהיה ארוכה בעולם המטאוורס.

יש גם בקרים חדשים, שמאוד מזכירים את השלטים של אוקולוס, עם מנוע ואפשרות ל"מגעים" כלים באמצעות ויברציות מיוחדות דומה כנראה למה שיש לשלט ה-PS5, מה שאפשר לנו לחוות את עולם (המשחק) באופן חי יותר.

זה מה שהיה ליוני קנטי, מנהל קהילת VR.IL בפייסבוק לומר על ההשקה של סוני: "לסוני הייתה הצלחה גדולה במכירות הדור הראשון של PlayStaion VR, אבל בטווח הארוך המשתמשים שלהם לא התמידו בשימוש, בעיקר בגלל המגבלות הטכנולוגית. כעת נראה שהם חוזרים להשקיע בגדול בלהכניס את המשתמשים שלהם בחזרה לעולם הווירטואלי, וסוני מאד חזקה בשיווק והוצאת משחקים איכותיים בשיתוף עם מותגים מוכרים.
ההשקעה של סוני בתוכן תיתן דחיפה גדולה ליוצרים נוספים להיכנס לתחום. אין ספק שהתכונות החדשות (כגון מעקב עיניים), ישמשו לאווטרים מציאותיים המרגישים "חיים" יותר, ויסייעו באינטראקציות חברתיות מורכבת כמו שנאמר לעיל.
בסיס המשתמשים הגדול יוכל להיות בסיס מצוין לחללים ציבוריים גדולים, ותוכלו להיפגש במציאות המדומה עם חבריכם וגם עם קהל מרובה משתתפים. השאלה הגדולה כרגע היא מה יהיה מחירה של ערכת ה-PSVR2 ומה היא תכלול, והאם סוני יאפשרו לרוכשי הקונסולה להשקיע גם בחומרה וגם במשחקים חדשים לגמרי?"

העתיד ורוד אך סגור, כי סוני

אנחנו חושבים שלא סתם יש מצלמות בקסדה שעוקבות אחרי הבעות הפנים שלנו, שכן אין כמעט משחקים שמשתמשים בפיצ'ר הזה, גם הביטוי שריאן אמר "Improved social expressions", מרמז על חוויה חברתית כלשהי.

ויש עוד דבר, סוני ידועים במדיניות הגן הסגור שלהם, כמו אפל, הם בחיים לא יצטרפו למטאוורס של מישהו אחר, כמו למשל מטאוורס של מיקרוסופט, אלא יעדיפו ליצור אחד משלהם, ואין ספק שה- PlayStation VR 2 הבא, הוא הדרך הבטוחה לשם. נמשיך לעקוב. כרגע לא נמסר מסוני תאריך השקה צפוי איך הצפי הוא שהמוצר יהיה מוכן לקראת החגים של 2020, שזה אומר אזור דצמבר.

דילוג לתוכן