האם אנחנו צריכים לרכז את השמועות על האייפון 14?

הפעם לכתבה קצת שונה, אנחנו יודעים, אתם רגילים לקבל חדשות ומידע מהימן, אבל מה לגבי שמועות? צריך לדעתנו להתייחס גם אליהם לפעמים. הרבה פעמים שמועות הופכות להיות נכונות, בייחוד אם הם מגובות בהדלפות. והאייפון הוא לא זר לשמועות, או הדלפות.

מה הסכנה בשמועות? ולמה ה-USB-C, לא קשור לכך?

הסכנה בשמועות היא שהן הופכות לאמת לפני שהחברה מאשרת אותם. לצערנו, ראינו כבר ברשתות אנשים ש"קובעים" שהאייפון הבא יהיה עם חיבור USB-C, או שהוא יעלה יותר יקר גם בדגם הבסיס.

אבל אותם אנשים שוכחים שחברה כמו אפל עבדה לילה לפני השקות כמו של האייפוד, בשביל לשנות ה"קליק" בכפתורים, והציגה מסך מגע מלא בלי תביעת אצבע, אחרי שאף אחד לא חשב שהיא תעשה את זה, אז אי אפשר לדעת מה יהיה.

חשוב גם להתייחס לשמועות הגיונות וכאלו שהן פחות. אם אנחנו מדברים על חיבור ה-USB-C, אלו  פחות שמועות ויותר תקנה אירופאית, המנסה לעבור בימים אלו בפרלמנט באירופה המחייבת את כל החברות לסטנדרט, וגם אפל תצטרך להתיישר אם היא רוצה להמשיך למכור מכשירים באירופה. זה פחות מה שנעשה באייפד, בשביל להיות "יותר דומה למחשב", ויותר "אירופה מכריחה אותנו".

שמועה ראשונה – מחיר יקר יותר מפרט דומה

נתחיל עם ציוץ מחשבון קטן יחסית בשם Shadow_Leak, שמאז גדל קצת.

https://twitter.com/Shadow_Leak/status/1522567689725751299?s=20&t=2JatLGwm5XTBrHtMmrBc5w

הציוץ מתייחס לאייפון 14 פרו ולמפרט שלו, והוא מציין מפרט דומה לאייפון הקודם עם מסך מסוג OLED בגודל 6.06 אינץ' ברזולוציה של 11702532X, עם 460 PPI, וקצב ריענון של 120 הרץ. 

בנוסף, הזיכרון הפנימי יהיה 6 ג'יגה בייט והנפחים יתחילו ב-128 ג'יגה בייט ויעלו בכפולות של 2 (256, 512) עד לגודל של 1 טרה בייט. המעבד החדש יהיה כאמור A16 Bionic בטכנולוגיה של 2 ננומטר ולאייפון 14 יהיה מצלמה ראשית עם חיישן של 48 מגה פיקסל לראשונה, שהוא שדרוג מספרי של ה- 12 מגה פיקסל שהיה עד כה. 

עוד שינוי עיצובי הוא ה-notch, או המגרעת, אשל תגיע לראשונה בפורמט של "חור" או אליפסה, כמו שראינו במכשירי הגלקסי. המחיר לאייפון 14 יהיה 1099$ לדגם הפרו בנפח פנימי של 128 ג'יגה בייט, ולא פורט מעבר לכך, מדובר בעלייה של כ-10% מהמחיר הקודם שעמד על 999$

שמועה שנייה – מעבדים של שנה שעבר, הסוף של המיני

שמועה נוספת המגיעה ממקור קצת יותר מוכר, האתר בלומברג, מדווחת על שינויים רציניים אך מובנים יותר.

הפעם מדובר על 2 פורמטים בלבד, לכל ארבעת הדגמים. כלומר, אם היו לנו עד היום: אייפון מיני, אייפון רגיל, אייפון פרו, ואייפון פרו מקס (הכי גדול), השמועה מספרת על ביטול המיני, והשוואה של הגדלים גם לאייפון הרגיל. כלומר, יהיו 2 דגמים עם מסך בגודל 6.1 אינץ' – אייפון 14 ואייפון 14 פרו. ויהיו 2 דגמים נוספים עם מסך בגודל 6.7 אינץ' – אייפון 14 מקס ואייפון 14 פרו מקס. זה ככל הנראה כיוון שהמכשירים הגדולים שוב תפסו תאוצה בפופולריות שלהם, וגם אפל יכולה לגבות עליהם יותר.

בנוסף למפרטים דומים למה שהכרנו ואולי גם הודות למשבר השבבים שממשיך לפקוד אותנו, הטלפונים ה"רגילים" שהם האייפון 14 והאייפון 14 מקס, יכילו את המעבדים של שנה שעברה, ה-A15, וגם האייפונים מדגם הפרו יכילו את מעבד ה-A16 החדש, זאת בנוסף לשדרוגים נוספים שהם לא יקבלו כמו מצלמת טלפוטו (זום מכני), סוללה בנפח קטן יותר, מסגרת מתכת ועוד. 

בלומברג גם מאמינים שהמגרעת הנוכחית המוכרת מדגמים כמו האייפון 13, שהתחילה באייפון X, תישאר איתנו עוד שנים רבות.

שמועות שמועות למי להאמין?

אפשר היה פשוט לחכות להשקה ולגלות מה אפל השיקה באופן רשמי ומה לא, אבל חלק שאנחנו משתדלים להביא כן עושה שכל, כמו USB-C, כנראה לא השנה, וגם המחסור בשבבים שמשפיע על כולם. בכל מקרה, תמיד נחמד לנסות לנחש, רק קחו את הכל בערבון מוגבל, כי שמועה היא רק שמועה, מאפל כמובן לא נמסר מידע, והיא מוסרת את התגובה הרגילה שלה בתגובה לקונית שאפל אינה מגיבה לשמועות.

דילוג לתוכן