צילום מסך יוטיוב

היוטיובר הזה השיב לעצמו את הגניבה בזכות האיירטאג של אפל

רק לפני מספר שבועות אפל עלתה לכותרות ולא בשל הישג שהביאה, אלא בגלל הסכנות של ה-Apple Airtag, והקלות שבה אפשר להפוך אותו למכשיר מעקב. כמעט תוך הזמנה, אנחנו מגלים את היתרונות של המוצר המעניין של אפל מחדש, הפעם בשביל להשיב אופניים שנגנבו.

למה לא פשוט לנעול אותם?

כל מי שאי פעם החזיק אופניים או קורקינט, יודע שלא משאירים אופניים בחוץ. גם אם נתעלם ממסר ה"פרצה קוראת לגנב", הקלאסי, זה פשוט לא חכם. אופניים ללא מנעול, יכולים גם להיחשב אופניים נטושים, ולכן מישהו עשוי פשוט לקחת אותם בטעות כי הוא יחשוב שהם לא שייכים לאף אחד.

את זה בדיוק בא לבדוק ערוץ היוטיוב של Jonathon, או MegaLag. ערוץ חדש יחסית (קיים פחות משנה), המשתעשע עם כל מיני גאדג'טים ובראשם האפל איירטאג.

בערוץ שלו ניתן למצוא מעט סרטונים, אבל הם כולם ערוכים באופן מקצועי, קצרים יחסית (10-15 דקות בממוצע), ומלאי ערך.

אחד הסרטונים שהביא את הערוץ שלו למספרים שהוא נמצא בהם היום (157,000 נרשמים/עוקבים), היה סרטון שבו הוא שלח את האיירטאג למקומות מיוחדים במיוחד, והכי אקזוטי שבהם היה צפון קוריאה. ספוילר, הרכיב מעולם לא הגיע לשם.

וזה מעביר אותנו לסרטוני האופניים הגנובים, לג'ונתן יש כבר 2 סרטונים נכון להיום.

גנבי האופניים ו-MegaLag

לצורך הניסוי, השיג ג'ונתן מיד 2 אופניים פעילים אבל די ישנים, עם חלודה, ולא אסתטים במיוחד, ב-50 אירו.

מה שהגנבים לא ידעו, הוא שבמושב האופניים הוטמן איירטאג באופן דיסקרטי כך שיהיה אפשר לעקוב אחריהם.

בסרטון הראשון בעל השם המקורי: "Apple's AirTag Saved My Bike (Real Theft)" הגנבים נטשו את האופניים אחרי מספר ימים, אבל ג'ונתן הצליח לאתר אותם די מהר, כולל כמעט את הדירה שהם נמצאים בהם, רק שהוא לא רצה להתעמת עם הגנבים.

בסרטון השני שעלה לפני כשבוע, עם כותרת אינפורמטיבית נוספת (לא קליקבייט, די נדיר בנוף היוטיוברים) "Catching the Thief Who Stole My Bike (Tracked with AirTags)", ג'ונתן הצליח לאתר את האופניים ואת הגנב, ועכשיו היה צריך להחליט אם להתעמת איתו או לא.

יש גבול גניבה

לאחר שהאופניים שלו נגנבו מול סופרמרקט מקומי, בזכות האיירטאג בשילוב עם – Precision Tracking, המאפשר לאתר את הטאג למרחק של מספר מטרים, הצליח ג'ונתן לאתר את האופניים וגם כנראה את הגנב.

ברור שלהתעמת ישירות עם הפושעים יביא ליותר צפיות, אבל בבתי החולים אין קאונטר של עוקבים, ולכן ההיגיון יהיה לא להתעמת ישירות, אלא לנסות למצוא דרכים בטוחות יותר להחזיר את האבדה.

לא נהרוס לכם, כי זה באמת אחלה סרטון ושווה את זמן הצפייה והתמיכה בערוץ נטול אינטרסים (כרגע), אבל המשטרה היתה מעורבת וגם הכירה את המוצר של אפל, וכנראה שהגנב לא יגנוב יותר אופניים.

סוף טוב הכל טוב, עד הפעם הבאה.

דילוג לתוכן