מחשב של אפל ב400 אלף דולר? כן, אם הוא ממש עתיק…

כמה הייתם מוכנים לשלם על מחשב חדש, ממש חדש, עם כל החידושים האחרונים? מסתבר שהרבה. בדרך כלל, ככל שהמחשב חדיש יותר ובעל ביצועים חדשניים יותר, נשלם עליו יותר וכשמדובר במחשב מבית אפל, אפילו עוד יותר.

כעת, בואו לטוויסט שבעלילה. מחשב של אפל – ככל שהוא מיושן יותר, באיזשהוא שלב מחירו ובמקום לעלות זול יותר, דווקא יתחיל לנסוק כלפי מעלה. עד כמה מעלה? השבוע, מחשב של אפל משנת 1976 נמכר ב400 אלף דולר.

Photo by Jonathan Francisca on Unsplash

טוב, אז די ברור שהמחשב הנמכר לא ממש מיועד לצרכי עבודה. ואף אחד מאתנו או מהקונים שלו, לא ירכוש אותו כדי לעבוד עליו מחר בבוקר. אז מה כן? ככל הנראה מחשב משמש כפריט אספנות ייחודי. אכן, גם בתחום הטכנולוגיה ישנו עולם שלם ומרתק של אספנות.

מחשב של אפל ב400 אלף דולר

בשבילכם, אספנו עוד כמה פרטים מרתקים על המחשב הנמכר שיוסיפו פיקנטיות לכל הסיפור:

  • שמו הרשמי של המחשב הוא אפל 1 והוא עלה 666 דולר דאז ומי שקנה את 'אפל אחד', זכה לקבל בנוסף גם שני קלטות טייפ ("קסטות" בשבילנו) ששימשו כמדריך הדרכה למחשב של הוראות ותוכנה ל'אפל 1'
  • את מחשב האפל 1 הרכיב סטיב גובס במו ידיו וכדי לממן אותו הוא נאלץ למכור את מכונית הפולקסוואגן שלו. ככל הנראה ההשקעה ב'יוניקורן' הזה, גם תמורת מכונית פולקסוואגן משומשת, די השתלמה 😊.
  • סטיב ווזניאק (מי שלא מכיר), עוד מייסד של אפל, לעומת סטיב ג'ובס, בחר דווקא למכור מחשבון משומש של HP-65 תמורת 500 דולר כדי לממן את בנית המחשב.

ואם חשקה נפשכם גם כן במחשב 'אפל '1, אתם צריכים למהר, ברחבי העולם נשארו רק עוד כ20 מחשבים מן הסדרה הזו שעדיין עובדים

תמונה ראשית
Photo by Bangyu Wang on Unsplash

דילוג לתוכן