Photo by Manny Becerra on Unsplash

האם אנחנו צפויים לראות בקרוב טלפון מחברת הטכנולוגיה טסלה?

בעולם השמועות והדליפות, חלקן מתבססות לעיתים על קונספט. כלומר, חברה שיועדת למדל אסטים בתלת ממד, עוזרת ליצרנית לחשוב ביחד איתה על העתיד אליה היא הולכת, ולפעמים הסטודיו המייצר את הקונספט הולך קצת רחוק מדי.

עולם של אינטרסים – האם משתלם לטסלה לייצר טלפון?

לפני שנצלול לשמועת הקונספט, ראשית צריך להבין אם טסלה בכלל מעוניינת להיכנס לתחום הסלולר.

אין ספק שבשנים האחרונות האחרונות טסלה הפכה להיות הרבה יותר מחברת רכבים וסוללות חשמליים, אלא למותג של ממש, עם מוצרים שונים ומשונים הכללו: תחתונים, מטריות, להביור (בערך), טקילה וגם רכב טסלה מבוסס Cybertruck לילדים, עם השם המקורי: Cyberquad.

ולמרות תג המחיר הגבוה, כמו של המטריה ב-60$, הם נמכרו באופן מיידי, לא משנה מה המוצר.

אז אין ספק שטלפונים מבית טסלה ימכרו, הרבה ומהר. אבל זה לא כל כך פשוט. כפי שמיד נראה את השאיפות, הקצת מטורפות, לפי הקונספט של סטודיו לעיצוב ADR.

כמו כן, מעבר לרווחים, טסלה לא יכולה פשוט לשחרר טלפון אנדרואיד רגיל, לקרוא לו "טסלה פון", וכולם שמחים. בעוד שברור שהמעריצים השרופים יקנו אותו ישר, אם יהיו מדבר בסקין או fork של אנדרואיד, השווה למכשיר דגל מאותה תקופה, לא יהיה מדובר באיזה חידוש, וכנראה המוצר ימות, כמו הטלפון ה"תלת ממדי" של אמזון, למי שזוכר.

לא, פה טסלה צריכה ממש לשנות או כמו שאוהבים לומר disrupt או לשבש את השוק, בשביל שהמוצר לא רק יימכר, אלא גם יצליח.

טלפון שיש בו הכל, ואז עוד קצת

מזמינים אותם לצפות בסרטון הקצר של דקה, ולמי שרוצה תקציר מנהלים, מדובר בטלפון עם לא פחות מיכולות מתקדמות ביותר שרואים רק בסרטים וסדרות של מדע בדיוני.

רשימה חלקית של הפיצ'רים של הטסלה פון, המכונה בפי ADR כ-Model Pi, כמו האות היוונית פאי או π:

  • חיבור ושליטה דרך המוח. אמרנו מוגזם לא? אז אילון מאסק, מנכ"ל החברה מתכנן (לפי הקונספט) טלפון מבוסס חיבור נוירוני או Neuralink support.
  • יפעל במאדים ובכל מקום בעולם באמצעות רשת הלוויינים Starlink – למאסק וטסלה יש מערכת חיבור אינטרנט לוויני משלה, בשם Starlink והיא מבוססת על תכנית החלל של טסלה SpaceX. נגמרו הימים שאין קליטה, כי כל עוד יש קשר עם הלוויין, אז יש גם קליטה. ולגבי מאדים, מאסק חושב שאנחנו צריכים ליישב את הכוכב, אז צריך גם שנוכל לתקשר עליו.
  • טעינה סולרית. ככל הנראה מדובר בקייס עם פאנלים סולריים, שגם אותם טסלה מייצרת, לצורך טעינת המכשיר, בנוסף לטעינה רגילה.
  • כריית מטבעות דיגיטליים. לא הטלפון הראשון שאמור לתמוך בזה, אבל מדובר בפיצ'ר שמאסק ככל הנראה יאהב במיוחד, בתור חובב הקריפטו ויותר את ה-Dogecoin שהוא מטבע שהתחיל כבדיחה. השמועה מדברת על מטבע ייחודי לטסלה שניתן יהיה לכרות רק באמצעות הטלפון בשם MarsCoin.
  • ועוד. לא מספיק?

לא בקרוב

ניתן להבין שכל אחד מהפיצ'רים שהזכרנו, אולי חוץ מטעינה סולרית שקיימת כבר וגם כרייה, עוד רחוק מאוד מביצוע אפשרי בטלפון.

אבל ADR בהחלט עזרו ליריית הפתיחה.

כאמור, טסלה לא משחררת תאריכי יציאה לפני השקה מרשימה, או העלאה לאתר, וסביר שנראה את הרובוט אנדרואיד (לא כבדיחה) לפני שנראה את ה-Model Pi, אבל נחמד לראות שיש יצרניות ש(על הנייר) לא מחפשות להביא לנו רק מסך גדול יתר או סוללה חזקה יותר.

דילוג לתוכן