בזק משיקה רשת סיבים אופטיים

בזק מחוללת מהפכה בתחום הסיבים האופטיים בישראל

בזק משיקה רשת סיבים אופטיים בהשקעה של מיליארדי שקלים

  • בזק משיקה היום שני קצבי גלישה חדשים: 600 מגה ו-1 גיגה
  • בקרוב בזק תשיק קצב גלישה נוסף – 2.5 גיגה, הקצב המהיר ביותר בישראל
  • מהיום כרבע מיליון לקוחות בזק ברחבי הארץ יוכלו להתחבר לגלישה במהירות של עד גיגה ועד לסוף השנה הפריסה תגיע למיליון משקי בית בעשרות ישובים במרכז ובפריפריה
  • בזק תשקיע מיליארדי שקלים בשנים הקרובות בפריסת סיבים מואצת בכל רחבי המדינה והיקף הפריסה יהיה הרחב והמהיר ביותר ביחס לכל חברת תקשורת אחרת בעולם
  • דודו מזרחי, מנכ"ל בזק: "מדובר בהכרזה שתחולל מהפיכה בשוק התקשורת. בזק תשטוף את ישראל בסיבים אופטיים, לאורכה ולרוחבה, ותציע שירותי אינטרנט אולטרה מהירים, במרכז ובפריפריה"

 

בזק מכריזה היום על השקת רשת הסיבים האופטיים שלה. מדובר בפרוייקט התשתיות הגדול בישראל המתבצע לרוחבה ולאורכה של המדינה ובהשקעה של מיליארדי שקלים. החל מהיום, רק כחודשיים וחצי מתחילת הפריסה,  יכולים כבר כרבע מיליון משקי בית ברחבי הארץ (מרכז ופריפריה) להתחבר לסיב האופטי של בזק ולהקפיץ את קצב הגלישה בביתם. במסגרת ההשקה מציעה בזק שני קצבי גלישה חדשים; 600 מגה (Up 60) ובמחיר של 109 שקל  לחודש וקצב של 1 גיגה (Up 100) במחיר של 119 שקל לחודש (המחיר עבור תשתית בלבד). בנוסף לעלות התשתית, חבילת הסיבים כרוכה גם בעלות התקנה. לרגל השקת הסיבים יוצאת בזק במחיר מבצע להתקנה העומד על 12.5 שקל לחודש, למשך 36 חודשים. המבצע בתוקף עד לתאריך 15.6.21.

בתוך כך, מפתיעה בזק בהכרזה נוספת ומוסרת כי בתוך שבועות ספורים תשיק את חבילת הסיבים המהירה ביותר בישראל עם קצב גלישה העומד על 2.5 גיגה. עד היום הקצב המרבי הניתן ללקוחות פרטיים על ידי כל החברות עומד על 1 גיגה, כך שמדובר בהכפלת הקצב פי 2.5.

דודו מזרחי, מנכ"ל בזק,  "אני נרגש ושמח להשיק היום לראשונה את רשת הסיבים של בזק. זהו יום חג עבור בזק ועבור מדינת ישראל. כניסה של חברה כמו בזק לשוק הסיבים תוביל למהפכה בענף ועד לסוף השנה 40% ממשקי הבית בישראל יוכלו ליהנות מגלישה בקצבים אולטרה מהירים. מדובר במהלך בעל השפעות מרחיקות לכת על שוק האינטרנט בישראל, ועל הכלכלה והמשק הישראלי כולו. זהו גם צעד בעל משמעות עסקית, שיצעיד את בזק ואת ישראל לחזית הטכנולוגית של רשתות התקשורת המתקדמות בעולם".

לקראת פרוייקט הסיבים גייסה בזק מאות עובדים למגוון משרות בתחום ההנדסה והשירות, במטרה להגביר את קצב הפריסה ולאפשר לכמה שיותר לקוחות בפריסה ארצית להתחבר לרשת הסיבים ובכמה שפחות זמן. מבזק נמסר כי עד סוף השנה יוכלו להתחבר לסיבים של בזק כמיליון בתי אב, המהווים 40% מכלל משקי הבית בישראל. בשנה הראשונה הפריסה תכלול 90 יישובים ברבי הארץ, במרכז ובפריפריה, בבנייה רוויה וצמודי קרקע. מדובר בקצב הפריסה המהיר ביותר בעולם, גם ביחס לחברות הפורסות בארץ וגם ביחס לחברות התקשורת המובילות בעולם.

עוד הוסיף מזרחי כי, "בזק תשטוף את ישראל בסיבים אופטיים, לאורכה ולרוחבה, ותציע שירותי אינטרנט אולטרה מהירים, במרכז ובפריפריה. אנחנו יוצאים לדרך מורכבת ומרתקת אשר תהפוך את מדינת ישראל למובילה עולמית בתחום תשתיות התקשורת. מדובר בפרוייקט תשתיות התקשורת הגדול, המורכב והיקר ביותר בשוק התקשורת, אשר הושקעו בו כבר מאות מיליוני שקלים, ויושקעו בו עוד מיליארדי שקלים".

במקביל לפעילות התשתית הנרחבת של בזק, החברה מתמקדת כל העת בשיפור ושדרוג חוויית הגלישה בבתים עצמם. בשנים האחרונות בזק ביססה את מובילותה כספקית שירותי התקשורת הטובה בישראל עם ציוד גלישה מתקדם ושירותי רשת יחודיים בבתי הלקוחות, אשר יחד עם תשתית הסיבים יבטיחו ללקוחותיה חוויית אינטרנט מעולה מקצה לקצה.

 

דילוג לתוכן