אפל גוגל ומיקרוסופט מבשרות: שיתוף פעולה נדיר לאיחוד סיסמאות

את השילוב ושיתוף הפעולה הזה אנו לא רואים הרבה פעמים, אבל הנה זה בא: חברות אפל, גוגל ומיקרוסופט יצאו בהודעה חגיגית, ודי נדירה, אם אפשר לומר, על כך שהן עומדות להשיק יישום משותף שיפטור אותנו מהצורך בהקשת סיסמאות מרובה. זה קורה אגב, דווקא ב'יום הסיסמאות הבינלאומי'.

אז מה בעצם קורה עד היום?

בכל פעם שאנו נכנסים ליישום שדורש סיסמת אבטחה, אנו מקלידים אותה, כשלא נשכח שמטעמי אבטחה החברות ממליצות לנו להשתמש בסיסמא שונה בכל יישום. כך, שיכולות להיות לנו מאות ויותר סיסמאות שונות לאתרים ויישומים שונים. ובכן, לפי הפרסומים מיקרוסופט, גוגל ואפל מחפשות לפתח ביחד איזשהיא דרך שתעזור לנו ולהם בצורך להקליד בכל פעם מחדש את הסיסמאות וכדי לעשות זאת, הכיוון לכך עליו מדברים בחברות היא טכנולוגית הfido

מהו ה FIDO –  Fast IDentity Online

מהי טכנולוגית ה FIDO בשתי מילים, זהו עיקרון אבטחה רב שכבתי שמאפיין גם מטבעות קריפטוגרפים. ואיפה היא תפעל? בכניסה למסך שיהיה מסך האיפון, הטאבלט או הנייח, שם, נדרש לאימות חד פעמי כשמשם הדרך לכל חשבונות היישומים שלנו תהיה פתוחה, בקלות, ללא צורך בהקשת סיסמא שוב ושוב.

ומה עם אבטחה? מומחים טוענים שדווקא השימוש החדש באבטחת FIDO  תגרום לאבטחה טובה יותר למשתמשים, שכן, במקום שישמרו האינספור סיסמאות שלנו במאגר כלשהוא או בדפדפן, אותן הסיסמאות שגורמים עלולים להשתמש בה בזדון מה שחלילה עלול לגרום להדלפת מידע, במקומן ידרש כעת אימות ברמה גבוה – עם אפשרות לאימות ביומטרי, וזאת, רק בכניסה למסך.
אין ספק שלנו כצרכנים זו בשורה מדהימה: אבטחה גבוהה יותר, וזאת בתוספת הקלה בצורך בשמירת סיסמאות שונות או בהקלדות חוזרות ונשנות של סיסמאות בכניסה לכל יישום.

Photo by Christina @ wocintechchat.com on Unsplash

דילוג לתוכן