תרבות ארגונית יוצאת הדופן

ריד הייסטינגס, מייסד נטפליקס, חושף לראשונה את התרבות הארגונית יוצאת הדופן שמאחורי אחת מהחברות החדשניות והיצירתיות ביותר בעולם

 

 "יוצאים מן הכלל
נטפליקס ותרבות ההמצאה מחדש"


ריד הייסטינגס וארין מאייר

 

"נפלה בחלקי הזכות ללמוד מריד באופן אישי ולהתוודע אל התרבות של נטפליקס.
התובנות המוצגות בספר יועילו לאין ערוך לכל מי שמבקש ליצור תרבות ארגונית בת-קיימא."
סאטיה נאדלה, מנכ"ל מיקרוסופט

נטפליקס שונה מכל חברה אחרת בהיסטוריה. הסיבה לכך היא לא רק עמדתה הייחודית כמובילה בעולמות הבידור והטכנולוגיה, או נסיקתה למעמד שירות הסטרימינג המוביל בעולם, עם יותר מ193 מיליון מנויים ב-190 מדינות. נטפליקס היא חברה פורצת דרך על שום התרבות הניהולית הרדיקלית שלה, שמנוגדת לאינטואיציה, למסורת ולציפיות. כשריד הייסטינגס הקים את נטפליקס, הוא פיתח פילוסופיה ארגונית ועקרונות ניהול שניפצו מוסכמות, וגיבש תרבות ארגונית שבמרוצת השנים ביססה את נטפליקס כאחת מהחברות החדשניות ביותר בעולם.

 

הספר "יוצאים מן הכלל: נטפליקס ותרבות ההמצאה מחדש" מאת ריד הייסטינגס וארין מאייר (זמין לרכישה החל מה- 8.9.20 בהוצאת מודן) מציג לראשונה את הסיפור המרתק שמאחורי אותה פילוסופיה רדיקלית. הספר מתבסס על מאות ראיונות עם עובדי נטפליקס בעבר ובהווה, מכל רחבי העולם, וכולל סיפורים שנחשפים לראשונה על מהלכי ניסוי וטעייה שיזם המנכ"ל הייסטינגס עצמו לאורך הקריירה שלו.

 

לצד ארין מאייר, מחברת רב-המכר "The Culture Map" ואחת מההוגים המשפיעים ביותר בעולם בתחום העסקי, הייסטינגס מנתח את האידיאולוגיות השנויות במחלוקת שעליהן מושתתת נטפליקס, שהניבו תוצאות מעוררות קנאה.

 

הסטנדרטים החדשים של הייסטינגס מקדשים אנשים על פני נהלים, מעודדים חדשנות על פני יעילות ומקנים לעובדים הקשר במקום בקרה. בנטפליקס אין מדיניות חופשות או הוצאות. בנטפליקס העובדים הם חלק מנבחרת מנצחת, לא ממשפחה. בנטפליקס לא מנסים לרצות את הבוס, אלא נותנים פידבק בפתיחות מלאה. בנטפליקס העובדים לא זקוקים לאישור והחברה משלמת את השכר הגבוה בשוק. כשהייסטינגס וצוותו הגו לראשונה את העקרונות יוצאי הדופן האלה, ההשלכות לא היו ידועות. אך בתוך זמן קצר שיטותיהם הניבו צמיחה ותעוזה חסרות תקדים וביססו את נטפליקס כאחד מהמותגים המוכרים והאהובים בעולם.

 

 "ריד הייסטינגס למד בשלב מוקדם מה דרוש כדי לבנות חברה מצוינת לאורך זמן", אומר ג'ים קולינס, מחבר הספר "גלגל התנופה: מטוב למצוין" ומחבר-שותף של "לנצח נבנו" ושל "Beyond Entrepreneurship". "ב'יוצאים מן הכלל', הוא וארין מאייר מלמדים את התרבות שהזניקה את נטפליקס וביססה אותה כאחת מהחברות הייחודיות והמשפיעות ביותר על פני כדור הארץ".

 

"כתיבה משובחת וקצבית, ספר שהוא על-זמני ואקטואלי, חדור השראה ומעשי, חכם ונבון – קראו אותו ולמדו על "הרוטב הסודי" של נטפליקס מהאשף עצמו!" ג'ים קולינס, מחבר הספר "גלגל התנופה: מטוב למצוין".

 

 

על המחברים

ריס הייסטינגס הוא יזם שחולל מהפכה בעולם הבידור מאז שייסד את נטפליקס בשנת 1997 ביחד עם שותפו. הייסטינגס מכהן כיו"ר וכמנכ"ל החברה מאז 1999. החברה הראשונה שלו, Pure Software, הוקמה ב-1991 ונרכשה זמן קצר לפני הקמת נטפליקס. הייסטינגס היה חבר במועצת החינוך של מדינת קליפורניה בארה"ב בין השנים 2000 ל-2004 והוא פילנתרופ פעיל בתחום החינוך. הוא אף כיהן כחבר דירקטוריון במספר ארגוני חינוך בארה"ב. הייסטינגס למד במכללת בודין ובאוניברסיטת סטנפורד. בין לבין הוא שירת בחיל השלום כמורה מתנדב בדרום אפריקה.

ארין מאייר היא מחברת הספר "The Culture Map: Breaking Through the Invisible Boundaries of Global Business" ומרצה ב-INSEAD, אחד מבתי הספר המובילים בעולם למנהל עסקים. מאמריה פורסמו בהרווארד ביזנס רֶוויוּ, בניו יורק טיימס וב-Forbes.com. בשנת 2019 היא דורגה ברשימת Thinkers50 כאחת מההוגים המשפיעים ביותר בעולם בתחום העסקי. למאייר תואר שני במנהל עסקים מ-INSEAD משנת 2004, וכיום היא חיה בפריז. בשנים 1995-1994 מאייר שירתה גם היא בחיל השלום כמורה מתנדבת בדרום אפריקה. מידע נוסף זמין באתר erinmeyer.com.

לינק לרכישת הספר און ליין: יוצאים מן הכלל

 

דילוג לתוכן