משרד התקשורת מתיר יבוא מוצרים ללא צורך באישור המשרד וזה צפוי להוזיל לנו עשרות מוצרים דיגיטליים

אם עד היום רציתם לייבא מקלדת מחו"ל, סתם כי התחשק לכם מקלדת ייחודית, ספציפית או ממותג מיוחד, נדרשתם לאישור של משרד התקשורת. למה? ובכן, הצורך באישור הזה נבע מכמה סיבות ביניהם למשל צורך בתיאום תדרים של רשויות התקשורת למכשיר, שלא ישבשו פעולות ביטחוניות שונות.

אז מה השתנה?

העולם התקדם, אולי גם אמצעי התקשורת של הצבא, והשבוע, יצאו במשרד התקשורת בבשורה די משמחת, לנו כצרכנים, וגם, ללא מעט יבואנים ובכן, אלו עיקרי ההודעה הרשמית:

"עשרות גאדג'טים ומוצרים טכנולוגיים המיובאים מחו"ל נכנסים לפטור, ולא ידרשו את אישור המשרד", כך אומרים במשרד התקשורת:

"בין המוצרים האלחוטיים שייכללו בפטור מאישור: כמעט כל סוגי המצלמות (מצלמות רכב, מצלמות גו פרו, מצלמות למחשב), מפסקים חכמים (לדודי שמש, תאורה חכמה, שערים חשמליים), מכוניות על שלט משקל חכם ועוד. דה רגולציה בייבוא מסחרי: המשרד מתכוון להקל משמעותית על ייבוא מסחרי שצפוי להרחיב את התחרות בשוק הגאדג'טים והמוצרים הטכנולוגיים. הרחבת ההקלות בייבוא של מגוון מוצרים נוספים: נתבים, כרטיסי רשת, מטענים אלחוטיים, גלאים תעשייתיים ועוד".

קרדיט – Photo by Héctor Martínez on Unsplash

חלק מן המוצרים יאושרו ליבוא פרטי עצמאי, וחלק מהם גם ליבוא מסחרי. מה שברור הוא ששתי האופציות ככל הנראה יפתחו את השירות לתחרות ויוזילו מחירים. אין ספק שחלק מן ההוזלה הזו תהיה מעצם קיצור הבירוקרטיה, מה שיוזיל ליבואנים את עלויות היבוא, וממילא, את מכשירי האלקטרוניקה.

המוצרים שפורטו אגב, הם ככאלו שבמשרד התקשורת אומרים כי הם אושרו "לאחר בחינה של שורת מוצרים מבוקשים שיובאו לישראל בשנה החולפת, והוכח כי הם אינם גורמים להפרעות משמעותיות והיקף הנזק שיכול להיגרם מאי בדיקתם – קטן"

ויש גם בשורה נוספת, במשרד מבטיחים כי יבחנו שורה של מוצרים נוספים לצעד דומה.

קרדיט תמונה ראשית
Photo by SCREEN POST on Unsplash

דילוג לתוכן