אופיס מיקרוסופט

מיקרוסופט מנסה לפתות פיראטים עם הנחות לחבילת אופיס מקורי

לא עבר שבוע מאז פרסמנו את הסכנות שיש באקטיבציה של מוצרים מיקרוסופט פיראטיים, וכבר מיקרוסופט נלחמת בדרך מאוד מקורית משל עצמה.

גנבת שילמת?

לא ברור איך, אבל נראה שיש למיקרוסופט עדיין שליטה מסוימת מרחוק על עותקים פיראטיים. 

האתר Ghacks העלה צילום מסך שבו עותק של אופיס 2019 לא חוקי. בצילום נראה מעין באנר באדום, כמו אלו שמקבלים בשביל להוריד בדיקות איות לשפות שונות בוורד.

רק שהפעם הבאנר לא מספר על פיצ'ר חדש, אלא מבקש מהמשתמש להשתמש בעותק חוקי של המוצרים שלו ואף מציע 50% הנחה על כך.

הלינק מוביל לעמוד הזה שבו ניתן לראות בבירור בכותרת: Pirated software exposes your PC to security threats. בתרגום חופשי שעותקים פיראטיים חושפים את המחשב שלנו לאיומים. בין האיומים שמיקרוסופט מדווחת:

  • חשיפה להתקפות וירוסים ותוכנות זדוניות
  • קבצים פגומים ואובדן נתונים
  • חוסר יכולת לקבל עדכונים קריטיים או לערוך קבצים

מיקרוסופט צודקת, כמו שראינו רק השבוע. היא שכחה לציין מתקפות כופר שמנטרלות את המחשב ומונעות גישה אל הקבצים שלנו עד אשר נשלם את התשלום הנדרש לחוטפים.

כמה זה עולה לנו?

ההנחה היא לגרסה אופיס 365 משפחה, שבמקום 99.99$ עולה 49.99$, ההנחה קיימת גם לגרסת אופיס 365 אישית שבמקום 69.99$ המחיר לשנה הראשונה עומד על 34.99$.

אין הנחות נוספות, וההנחה תקפה רק לשנה הראשונה. עדיין מדובר בהנחה משמעות למוצר של מיקרוסופט המופיע ב"קמפיין" מיוחד לפיראטיים. מדובר במהלך חריג יחסית אצל החברה בלחימה בפיראטיות.

אין ספק שהמלחמה בפיראטיים לא פשוטה, בעבר ניסו חברות להכניס  Digital rights managementאו DRM, אשר מהווים עזרים נוספים אשר מונעים מגישה ויצירת עותק לא חוקי של המוצרים, אך המוצרים האלו בחלק מהמקרים, הקשו על המשתמשים החוקיים להשתמש בתוכנה, שכן היא דרשה חיבור תמידי לאינטרנט, ואימות המשתמש. 

במקרים חריגים, כמו במשחקים, ביצועי המשחק נפגמו בגלל שהחברה ניסתה להגן עליו בכל דרך אפשרית, מה שגרם לאירוניה שבה עותקים פיראטיים רצו באופן "נקי" יותר לעומת העותקים שנקנו בכסף מהחנות הרשמית.

מה הפתרון? 

כמו שנאמר במאמר על האקטיבטור הסורר; הפתרון הוא להשתמש במוצרים באופן חוקי, ואם כבר אנחנו עושים פעולה שאנחנו יודעים שהיא לא חוקית, אנחנו צריכים להיות מודעים לסכנות שהיא יכולה לגרום לנו, לעסק, שלנו או לחברה שלנו. 

לעיתים, כמה מאות דולרים בשנה שאנחנו "חוסכים" יעלו לנו הרבה יותר בעת מתקפה כופר או גרוע מכך, גניבת המידע שלנו כולו לגורמים עוינים.

דילוג לתוכן