טיקטוק TIKTOK

מה קורה לאחרונה עם זמני הצפייה ברשתות החברתיות?

בעד שיש רשתות חברתיות, כמו פייסבוק המקדשות זמני צפייה ארוכים, טיקטוק תמיד נחשבה לכזאת המספקת תוכן קצר וקולע. עכשיו זה נראה כאילו הם קצת התחלפו, וגם יוטיוב לא נשארה חייבת ומתאימה את עצמה לזמנים החדשים שבהם משתמשים שונים מעוניינים בזמן צפייה שונה.

גוגל מקצרת, טיקטוק מאריכה

בשנה שעברה רעדה האדמה במשרדי גוגל, כאשר התגלה לראשונה שזמן הצפייה של טיקטוק עבר את זמן הצפייה של גוגל, בארה"ב. גוגל לא נשארה אדישה ועוד לפני הדיווח והשיקה את YouTube Shorts, המאפשרת להעלות סרטונים קצרים, עד דקה.

טיקטוק כעת, נראה שהולכת לכיוון ההפוך כאשר היא שולחת הודעות לחלק מהמשתמשים שהם יכולים להעלות סרטונים של עד 10 דקות.

אחד מהם – Matt Navarra, יועץ בתחום הרשתות החברתיות, מסר לאתר The Verge את הדברים הבאים לגבי תכנים ארוכים יותר: "[בתכנים אלו] הרבה יותר קל יותר לייצר רווחים (מונטיזציה) ולהשאיר אנשים על הפלטפורמה זמן רב יותר". 

ומה לגבי מטא?

בשבועות האחרונים הפיד שלנו באפליקציית פייסבוק, של מטא, התמלא בסרטונים קצרים בשם Reels, ומי שפעיל גם באינסטגרם, יודע ש-Instagram Reels היא התשובה של מטא לטיקטוק.

מדובר בסרטונים קצרים, עד דקה, שמאפשרים כיתוב, פילטרים ומוזיקת רקע קצבית, נו אתם יודעים, כמו בטיקטוק.

הם "חיו" בפיד של אינסטגרם לא מעט זמן, ולאחרונה פייסבוק היגרה אותם אליה, והיא מאפשרת להציג אותם בפיד בטאב נפרד ליד הסטוריז.

מבולבלים? אז רגע, בואו נעשו סדר בכל הפלטפורמות החברתיות שעשו שינוי לאחרונה

יש הרבה פלטפורמות והרבה אופציות כרגע, ננסה לעשות קצת סדר:

  • יוטיוב שגדלה וצמחה מסרטונים ארוכים, לפעמים אפילו של כמה שעות, מאפשרת להעלות סרטונים קצרים של עד דקה מהנייד הנקראים YouTube Shorts.
  • אינסטגרם שצמחה וגדלה בעקבות תמונות ופילטרים, מאפשרת להעלות סרטונים קצרים של עד דקה הנקראים Reels.
  • אותם Reels יופיעו גם בפיד של אפליקציית פייסבוק, שצמחה וגדלה בעקבות האפשרות לשתף פוסטים וחוויות אישיות ועסקיות, ויהיה אפשר לייצר אותם גם בלי חשבון אינסטגרם והם יקראו עם בשם המקורי Facebook Reels.
  • וכעת, TikTok שצמחה וגדלה בעקבות יצירת סרטונים קצרים של עד 15 דקות מתחילה לאפשר לייצר סרטונים של עד 10 דקות.

הפיצ'ר החדש של סרטונים עד 10 דקות בטיקטוק צפוי להגיע לכלל המשתמשים בקרוב ואין חלון זמן ידוע לגביו.

חשוב לציין שה-Reels וגם מה שטיקטוק עושה, שונה מהסטוריז, שהם נעלמים אחרי 24 שעות. פה מדבר ב"קיר" של ממש, שבו הסרטונים יהיו קיימים לעד עד שימחקו בידי המשתמש או הפלטפורמה. נמשיך לעקוב ולדווח בנושא.

דילוג לתוכן