Mevo 3-Start pack Thumb
קרדיט: צילום מסך יוטיוב

ה-Mevo Start 3-Pack של Logitech הוא פתרון נוח וזול יחסית לסטרימרים

עם או בלי קשר לקורונה, Logitech הוציאה פתרון זול יחסית ונוח לסטרימרים, אשר רק רוצים ללחוץ על כפתור ולשדר את הערוץ שלהם לעולם כולו.

מה כוללת ערכת ה-Mevo Start 3-Pack

הערכה מאוד בסיסית, אבל מאוד. היא כוללת 3 סוגי מצלמות Mevo זהות בשביל צילום מ-3 זוויות שונות, וכבל טעינה מסוג USB-C, וזהו.

בגלל העיצוב המעוגל של מצלמות ה-Mevo, אי אפשר אפילו להעמיד אותם על השולחן. על המשתמש לדאוג לחבר את המצלמות לחצובה (Tripod),סטנד ייעודי או זרוע. לוג'יטק לא מקשה עלינו יותר מדי והמצלמות מגיעות עם חיבור סטנדרטי בתחתית, כך שאם כבר יש לכם חצובה, טריפוד או זרוע בבית, הם יתחברו בקלות ולא צריך לבצע רכישה נוספת.

Logitech מאפשרת גם רכישה נפרדת של מתאם Ethernet המשלב גם חשמל, כך שלא תהיו תלויים בוויפי, אם מדובר בקליטה חלשה.

אם כבר הזכרנו וויפי אז ה- Mevo Start 3-Pack תומך ב-Wi-Fi 802.11ac והוא בעל אנטנות כפולות.

מה משדרים היום?

המוצר תומך ברוב התוכנות הפופולריות כגון: Facebook Live, Youtube Live, Twitch, Twitter, LinkedIn, Livestream, Vimeo, RTMP and NDI . יש איזה עניין עם יוטיוב שצריך מעקף דרך RTMP, אם אין לכם 1000 סאבים בערוץ.

התוכנה בטלפון או בטאבלט מאפשרת לעבור בקלות בין המצלמות וקיים גם "במאי חכם" אשר יודע איפה אנחנו נמצאים ומעביר את המצלמה בהתאם, וניתן גם לתעדף מצלמות בנוסף לבמאי.

השידור מתבצע ב-P1080, וקיים גם זום חכם. אך יש לשים לב שברגע שאנחנו עושים זום או חותכים (Crop) את התמונה, אנחנו מאבדים רזולוציה ויורדים מתחת ל-P1080.

יש ל- Start 3-Packמיקרופונים מובנים, אך ההמלצה היא לחבר מיקרופון חיצוני דרך חיבור ה-3.5 מ"מ הסטנדרטי לשיפור האיכות.

הכל במקום אחד

למה אנחנו מדברים על המוצר הזה בכלל? כי הוא מייתר את הצורך במחשב בשביל להקליט סטרים יציב ברמה של סטודיו קטן, עם 3 זוויות צילום.

את הכל ניתן לתפעל מהטלפון או הטאבלט. אין התקנות נוספות, ניתן לשמור ולהקליט את השידור של כל שלושת המצלמות, ואז לערוך לאחר מכן, או לשלוח את השידור עצמו כמו שהוא, כמו למשל לסטודנטים אשר ראו את השידור ביוטיוב לייב ורוצים לחזור על החומר.

התפעול של הוידאו והסאונד מתבצע בקלות מהנייד, ועם הבמאי החכם לא צריך אפילו להתעסק עם כפתורים באמצע הסטרים.

ביוטיוב של החברה מראים יוצרת תוכן בתחום האוכל (Foodie), אשר עוברת במהירות ובנוחות בין הזווית הרשית, של חיתוך והכנת האוכל, זווית ממבט על של החיתוך, ואז כשהיא הולכת לכיריים המצלמה "עוקבת אחריה", כלומר עוברת למצלמת כיריים וניתן לראות וגם לשמוע את האוכל שמתבשל.

עוד פיצ'ר נחמד הוא הוספת עיצוב או טקסט לסטרים. כלומר ניתן להוסיף "יש לבשל כ-6 דקות" במצלמת הכיריים, כדי שהצופים יבינו איך לעשות את זה בעצמם והטקסט יופיע על התמונה, אם קשה מדי לעשות את זה בלייב, ניתן להכין מראש את כל העיצובים ולעבור ביניהם, או אם יש לנו כבר תשתית, לתת לעורך לתפעל את זה בלייב.

מחיר תחרותי יחסית, אבל יש אבל

אנחנו מצאנו את המוצר באזור ה-1000$ באמזון, בהתחשב בזה שאנחנו מקבלים 3 מצלמות, זה לא רע, אבל יש להוסיף לכך, אם צריך, מתאמים, זרועות, טרייפוד, כרטיסי SD ועוד. כך שרכישה ראשונית תעלה קצת יותר.

ייתכן והמוצר מתאים יותר ליוצרים אשר יש להם כבר בסיס של הכנסה קבועה ותקציב מסוים להוצאות אלו, לא סתם כמעט כל הביקורות באתר הם של יוצרים מוכרים יותר ופחות ממגוון תחומים, אך בכל מקרה מדובר בתוסף נחמד אשר מאפשר יכולות כמעט סטודיו, ישירות מהנייד או הטאבלט.

דילוג לתוכן