קרדיט: אתר רשמי truthsocial.com

הרשת החברתית החדשה של דונלד טראמפ הגיעה למשתמשי האייפון

לא שמענו מדולנד טראמפ מאז מאורעות 6 בינואר שבו נעשה ניסיון פלישה לגבעת הקפיטול וכל חשבונות הרשתות החברתיות (טוויטר, פייסבוק, אינסטגרם וכו'), של נשיא ארה"ב לשעבר נחסמו, אך נראה שהוא לא אמר את המילה האחרונה ובשקט בשקט בנה לעצמו פלטפורמה כדי שאף אחד לא ישתיק אותו יותר.

הכירו את Truth Social רשת חברתית של "אמיתות"

דונלד טראמפ אולי לא המציא את המושג "פייק ניוז" אבל הוא בהחלט השריש את השימוש בו, לכן זה לא מפתיע שהוא קרא לרשת החברתית החדשה "אמת חברתית", שכן, מבחינתו, כל מה שהוא אומר זו אמת לאמיתה.

כרגע האתר סגור רק לתושבי ארה"ב ושם נכתב: "Truth Social היא פלטפורמת המדיה החברתית "האוהל המרכזי" של אמריקה המעודדת שיחה גלובלית פתוחה, חופשית וכנה מבלי להפלות אידיאולוגיה פוליטית."

בתיאור האפליקציה באפסטור המפתחת חברת Trump Media & Technology Group מסבירה זאת: "תנו לקולכם להישמע. הירשמו, הצטרפו לשיח ושתפו את דעתכם הייחודית על ידי פרסום של אמת (Truth), אמת מחדש (Re-Truth) [כמו Retweet], תמונה, כתבה חדשותית או קישור לווידאו כדי לתקשר עם החברים, הלקוחות והעולם. הישארו מעודכנים לגבי חדשות מרעננות תוך שמירה על קשר ישיר עם האנשים שמשפיעים עליכם – אל תהיו בהלם אם האמת שלכם תהפוך לוויראלית!"

יש לנו תחושה, שגם טרמפ לא סגור ב-100% על נכונות ה"אמת" שלו, שכן מה שהופך לוויראלי, הוא לא תמיד אמת, לפעמים אפילו ההפך, כמו טקסט או וידאו שהוצא מהקשרו.

כמו כן, נראה שיש ב"אמת החברתית" אלמנטים מוכרים מטוויטר כמו Re-Truth שזה כמו Retweet, וגם Truths, כמו ה-tweets או הציוצים של טוויטר.

סגור לאייפון לתושבי ארה"ב ולמוזמנים בלבד

כמו שנהוג לפעמים בהשקה של מוצר חדש כדי ליצור באזז וגם בשביל לא ליצור עומס על השרתים, הרשת החברתית החדשה סגורה רק למשתמשי iOS בארה"ב שקיבלו הזמנה לאחר ההרשמה באתר. ייתכן שתצליחו להירשם עם VPN במחשב. אנחנו לא הצלחנו, ולא ברור אם זה ה-VPN או באג בהרשמה.

השקה בעייתית, צנזורה מחשידה

נכון לעכשיו ההשקה לא הלכה לטראמפ כמו שהוא ציפה, עם דיווחים של The Washington post עם כ-13 שעות של downtime ורשימת המתנה של יותר מ-300,000 משתמשים. 

לא בטוח שאפשר לראות בזה סימן לעתיד התנהלות האפליקציה, רק הזמן ושרתים יציבים יגידו.

עוד מקרה מעניין הוא של חסימת משתמש אשר פרסם בדיחה על מנכ"ל חברת הפיתוח של האפליקציה Devin Nunes, רפובליקני לשעבר. כנראה שחופש הביטוי באפליקציה הוא בעיני המתבונן, או האדמין במקרה הזה.

משתמשי האנדרואיד נשארים מחוץ ל"אמת" כרגע כאשר נרשם שהאפליקציה "תגיע בקרוב" לחנות הפליי.

השקה רשמית של Truth Social לכולם צפויה להיות במרץ, אם היא לא תידחה בשביל לייצב את האפליקציה עוד קצת.

דילוג לתוכן