טוויטר (twitter)

טוויטר בוחנת פיצ'ר חדש ושימושי שיאפשר לכם להסיר עוקבים ללא חסימתם

טוויטר (twitter) נחשבת לאחת הרשתות החברתיות היותר פעילות של השנים האחרונות, בזכות אחד מהמאפיינים הבולטים ביותר שלה – היא צורת השימוש והשיתוף המיידי.

כידוע, טוויטר היא מעין פלטפורמה אשר מאפשרת למשתמש פשוט "לפלוט" את שעל ליבו באופן מיידי. ממש כמו שהיה קורה במקרה ששני חברים היו עומדים זה מול זה, והאחד היה פשוט משתף את חברו במשפט קצר על מחשבה אשר עברה לו בראש. רק שכאן מדובר בשיתוף מול מאות ואף אלפי אנשים אשר עוקבים אחר ה"ציוצים” שלכם.

רשת חברתית זו הציגה גשר חדש לא רק בין חברים, אלא גם בין מעריצים של דמויות ציבוריות ואף אמנים שונים כמו זמרים, שחקני קולנוע וכמובן מה שמכונה בימינו "אושיות רשת".

מתחדשים ב'חסימה רכה'

כעת בטוויטר הבינו שכדי שאנשים יוכלו להרגיש בנוח לפרסם את הציוצים שלהם ללא כניסה למהלכים דרמטיים כמו חסימת משתמשים, על הפלטפורמה להנגיש כלים חדשים אשר ימנעו מצבים לא נעימים בין המשתמשים השונים.

נכון לעכשיו, כדי שאדם יפסיק לעקוב אחריכם עליכם היה לחסום אותו לחלוטין, אך כעת טוויטר מתנסה בפיצ'ר חדש אשר מכונה "חסימה רכה" אשר מאפשר למשתמשים להסיר אדם אשר עוקב אחריהם ללא חסימת המשתמש באופן מלא.

"חסימה מאלצת את האדם השני להימחק כעוקב שלכם ומוחקת את היסטוריית ההודעות שלכם, אך מכיוון שאתם מבטלים את החסימה של האדם האחר, אותו האדם עדיין יכול לראות את הציוצים שלכם, כך שהם לא נראים כחסומים. זה יוצר את הרושם שהם ביטלו את העוקב מולכם בטעות, או אולי בגלל תקלה בטוויטר", מסביר דייב ג'ונסון מ-Insider.

מדובר באחד מאותם הצעדים אשר טוויטר יוזמת בתהליך אשר נקרא "פרטיות חברתית", המטרה היא לספק למשתמשים שליטה רבה יותר בכל מה שנוגע לזהות שלהם והחשיפה מול גולשים אחרים.

ומה צופן העתיד?

כחלק מהמהלך המדובר, טוויטר תמשיך לשפר ולהוסיף פיצ'רים נוספים אשר יעניקו יותר ויותר שליטה לבעלי הפרופילים. חלק מהפיצ'רים ככל הנראה יכללו את האפשרות לאחסן את הציוצים שלכם בארכיון לאחר זמן מוגדר מראש, או למשל הסתרת ציוצים אשר סומנו בלייק, הסרת אזכורים של ציוצים השייכים למשתמש עצמו ועוד, זאת על פי 'בלומברג'.

 

 

 

 

Photo by Joshua Hoehne on Unsplash

דילוג לתוכן