קריפטו בטלפון

גוגל מזהירה משתמשים מפני גניבת מטבעות קריפטוגרפים

לאחרונה גוגל (google) הסירה מספר אפליקציות מזויפות מחנות האפליקציות שלה.
מדובר ב"אפליקציות" אשר גורמות למשתמשים להוריד אותן ולאחר מכן "האפליקציות" גונבות מהארנק הדיגיטלי של המשתמשים מטבעות קריפטוגרפים.

כיוון שמטבעות הקריפטו והביטקוין בפרט הפכו לאחד הדברים המדוברים ביותר בעולם ההשקעות, השיח האינטרנטי סביב הנושאים הללו עולה לכותרות בכל כמה ימים.
אין אדם שלא שמע על המושג ביטקוין וכעת, כאשר אינספור אנשים מגלים עניין בהשקעות או כריית מטבעות קריפטו, ישנם לא מעט פושעים וירטואליים אשר מעוניינים לתת את המכה בתחום.

אחת הבעיות הנפוצות ביותר בתחום היא כמות אגרסיבית של אפליקציות מזויפות, כאלה שנראות ממש כמו אפליקציות לגיטימיות עם לוגו, שם ואפילו נוכחות בחנותה של גוגל.
הבעיה היא שלא תמיד גוגל יודעת בזמן אמת לאבחן אפליקציות מזויפות שכאלה והן אכן מגיעות למדף הוירטואלי.

שוק האפליקציות מונה מאות אפליקציות זדוניות אשר לא רק משתמשות בפרטים האישיים שלכם בכדי לגנוב את אותם המטבעות אלא גם מציעות שירותים מסוגים שונים אשר טוענים שהם יכולים להאיץ את מהירות הכרייה וייעול התהליך.

היזהרו במקומות שבהם אתם משקיעים

אדם אשר מיומן ומכיר את את התחום ידע שייעול של תהליך כרייה לא באמת יתאפשר על ידי אפליקציה כזו או אחרת, מדובר במנגנון מורכב מאוד אשר התלות שלו תהיה לרוב סביב החומרה עצמה, או במילים אחרות, אתם לא הולכים לכרות מטבעות קריפטו דרך הנייד שלכם, זה לא יעיל.

אנשים תמימים עלולים להשקיע לא מעט כסף בהבטחות שקריות אשר לא רק שלא מובילות להגשמת ההבטחות הריקות אלא שאותם האנשים גם מתקינים אפליקציות אשר יודעות להיכנס אל תוך הפרטים האישיים שלכם בטלפון האישי ולגנוב מידע רגיש.

מידע אישי זה בעתיד יוכל לשמש את אותם ההאקרים לשתילת תוכנות כופר או לחלופין סחיטה עבור מידע פרטי או במקרה שהטלפון שלכם מחובר למייל של העבודה או לתוכנות מסרים פנים ארגוניות, הסכנה כפולה.

כמו כן גוגל מזהירה ואומרת שאין זה מספיק שהיא מסירה את אותן האפליקציות המזויפות מחנות האפליקציות שלה.
אלא שאם כבר אותה האפליקציה המזויפת הותקנה במכשירכם, עליכם להסירה באופן מידי כיוון שלגוגל עצמה אין שליטה על מה שכבר הותקן על מכשירכם האישי.

הנה רשימה קצרה של "אפליקציות" שכדאי מאוד שלא יהיו ברשותכם:

  • MineBit Pro
  • BitFunds
  • Bitcoin Miner
  • Bitcoin (BTC)
  • Crypto Holic
  • Daily Bitcoin Rewards
  • Bitcoin 2021
  • Crypto Cloud Mining

 

 

 

 

 

 

Photo by Executium on Unsplash

דילוג לתוכן