טוויטר

ציוץ חדש של אילון מאסק מרמז שהוא הולך לדרוש ממשתמשים מסויימים תשלום עבור השימוש בטוויטר

טרלה או אסטרטגיה? האדם העשיר בעולם, עם הון עצמי משוער של 252 מילון דולר, אילון מאסק ממשיך לשחק בתופסת עם משתמשי הפלטפורמה שהוא עוד לא רכש באופן רשמי וסופי.

תשלום חודשי ללקוחות הלא רגילים

כבר דיווחנו על השמועות שמאסק ידרוש תשלום עבור שימוש בפלטפורמה, מדובר בשמועה שהסתובבה שאמרה שזה הפיץ' שהוא מכר לבנקים ומשקיעים עתידיים בדרך לגייס את הסכום המלא של 44 מיליארד דולר, אך עד היום מאסק לא הגיב בעניין בזה.

ואז הוא צייץ:

https://twitter.com/elonmusk/status/1521630589710872576?s=20&t=RNbbRvCcxVrPRVuk00YNKw

ב-3 למאי העלה את הציוץ הקריפטי הזה: "בסופו של דבר, נפילתם של הבונים החופשיים הייתה עקב מסירת שירותי חיתוך האבנים שלהם בחינם" – כאשר הוא רומז כנראה על טוויטר שבעוד שהיא פלטפורמה מדהימה המגיעה למיליארדי אנשים "כיכר העיר", כמו שהוא קרא לה, היא "טועה" בכך שהיא נשארת חינם לכולם.

ב-4 למאי, מאסק החליט להוריד קצת את העמימות וכתב באופן יותר ברור: "טוויטר תמיד תישאר חינמית למשתמשים הרגילים, אבל אולי תהיה עלות קלה למשתמשים עסקיים/ממשלתיים".

אז חינם או לא?

לא ברור. מצד אחד מאסק מדבר על ה- casual users ולא מגדיר אותם, ואז אומר שמשתמשים עסקיים וחשבונות ממשלתיים עשויים לשלם על השימוש. בואו נפרק את זה.

נניח שטוויטר מבטלים פרסומות. זה אומר שכל חשבונות בפרסום מבוטלים אז אין סיבה ללקוחות עסקיים להישאר בפלטפורמה, אלא בשביל לצייץ על שירות או מוצר חדש.

זה אומר שחברות כמו אפל, גוגל, פייסבוק יצטרכו להחליט אם הם משלמים למאסק (כנראה סכום קרוב למנוי החודשי של Twitter Blue שעומד על 3$ לחודש), או שהם יחפשו מקום חדש.

צריך גם להדגיש שלא מדובר רק בחשבונות מסחריים רגילים, ישנם חשבונות רבים שכל מטרתם היא לדווח עם השרתים של החברה נפלו או לא. כמו החשבון הזה, של ווטסאפ שבמקרה ושרתי מטא נפלו, מסתמך אך ורק על טוויטר בשביל לדווח על תמונת המצב ל-2 מיליארד המשתמשים הפעילים שלו.

סיכום

אין לדעת אם מאסק יעמוד במילה, או במקרה הזה בציוץ שלו, ואנחנו מציעים לכולם לקחת כל ציוץ אפשרי קיים או מחוק שלו בערבון מוגבל עד אשר יתגלו פרטים חדשים, אבל אנחנו כן חושבים שצריך לתעד את מה שכן נאמר, כי אם וכאשר יגיע היום המיועד, נראה מה קיבלנו ומה לא.

דילוג לתוכן