לפי דיווחים – אילון מאסק שילם רבע מיליון דולר בשביל לכסות מקרה של הטרדה מינית ב-SpaceX

סיפור מוזר, עם טיימינג פחות מוזר. לפי דיווח של ה- Business Insider – מנכ"ל טסלה ו-SpaceX חשף את עצמו במהלך מסאג' מדיילת שעבדה עבורו, ליטף את רגלה, ואף הציע לקנות לה סוס אם היא "תעשה יותר".

איך הכל התחיל

לפי הדיווח, הנמסר בידי חברה של הדיילת, ב-2018 באחת הטיסות של החברה, מנכ"ל טסלה, ביקש מסאג' גוף מלא בחדר שלו ממנה. הדבר לא היה חריג, שכן חברת SpaceX דרבנה את הדיילות להשיג רישיון עיסוי. במהלך העיסוי, מאסק הסיר את הסדין המכסה את איבר מינו, וחשף אותו כשהוא מגורה בפניה. תוך כדי כך הוא ליטף את רגלה, והציע לקנות לה סוס אם היא "תעשה יותר", לפי הדיווח הדיילת אהבה סוסים.

האשמות מסופרות ל-Business Insider, בידי החברה של הדיילת, אשר חתמה על מסמך עם עו"ד שהמידע מאומת. הדיילת בסיפור, סירבה לבצע את מה שמאסק ביקש, והיא היתה "מאוד נסערת", בעקבות כך הסיפור ממשיך שהחברה הפחיתה את המשמרות שלה ב-SpaceX, כנקמה. 

לאחר המקרה, כך מספרת החברה של הדיילת, היא פנתה למחלקת כוח אדם (HR) להגיש תלונה רשמית נגד מאסק שפגע בעבודתה כאשר היא סירבה לספק את צרכיו המיניים. החברה לקחה את התלונה למתווך, לא לבית משפט ושם סוכם שהיא תקבל 250,000 דולר תמורת שתיקתה ואסרו עליה לומר משהו רע על אילון מאסק או החברות SpaceX ו-Tesla ולחשוף את גובה התשלום עבור שתיקתה.

ומה הקשר לעסקה של טוויטר?

נכון לעכשיו העסקה של טוויטר מושהית, אם תשאלו את מאסק, ותקועה אם תשאלו גורמים אחרים. כאשר מאסק לא רוצה את הרשת החברתית עד שידע את המספר המדויק של החשבונות המזויפים שיש בה.

בנוסף, מאסק גם הזהיר בטוויטר, יומיים לפני פרסום הכתבה, ש"ההתקפות הפוליטיות עלי יסלימו באופן דרמטי בחודשים הקרובים".

פרטים כמו אלו, העולים בידי עובדים לשעבר של מאסק כנגדו, עשויים להשפיע על העסקה, בין אם מדובר על גובה התשלום, שגם נידון בידי מאסק, או בכלל כדאיות העסקה.

חשוב לציין את הסעיף שאומר שכל צד חייב 1 מיליארד דולר לצד השני, אם הוא יואשם בביטול העסקה. אז אם למשל מאסק יחליט שטוויטר אשמים, הם יכולים מצידם לומר שבגלל המוניטין השלילי שהמקרה מוסיף לקונה הפוטנציאלי, הוא זה שאשם.

הכחשות והטרלות וצוות של "סטרטיפייטרים"

מאסק כמובן שרץ לטוויטר לספר על חפותו, לפי הדיווחים, הוא עשה זאת יום לפני פרסום הכתבה כאשר ביקשו את תגובתו, והציע "הצעה משפטית" משלו, לבדוק את אמיתות הדבר. האמת, ההצעה כל כך הזויה וכנראה גם לא חוקית, שאפילו שאנחנו לא מעוניינים לתת לה הד, מאוד לא מכבד לדעתנו עבור מי שעברה לכאורה הטרדה מסוג זה. רק נציין שבנוסף לכך, הוא טען שמדובר ברצף של "התקפות פוליטיות".

עם או בלי קשר למקרה, שבוע שעבר פרסם (הוא כל הזמן בטוויטר, הא?), שהוא מחפש להקים מחלקה משפטית (חדשה) לטסלה, עם ציוץ קרבי שבו הוא "מחפש צוות סטריטפייטרים הארדקור" ולא שכח לחלק גם עקיצה לאחת מחברות האחראים על המחלקה המשפטית של טוויטר כרגע Perkins Coie, אשר "משגשגים בשחיתות". בהצלחה לכל המעורבים.

https://twitter.com/elonmusk/status/1527748229470646272
דילוג לתוכן