סוניק
הגליץ' בלוגו של המשחק – מקור: ערוץ היוטיוב הרשמי של Sonic the Hedgehog

דו"ח על מהירות: סוניק רץ אלינו עם משחק חדש באזור פתוח

שנה שלמה מעריצי סוניק חיכו לפרטים חדשים על "Sonic Frontiers" משחק סוניק חדש של המפתחת Sonic Team והמפיצה האלמותית SEGA, אשר יגיע לכל הפלטפורמות ככל הנראה כבר השנה. זריזים שם ביפן.

הלאה, אל המרחב, חייב לרוץ מהר…

מעריצי הקיפוד הכחול בשנה שעברה ב-05.27.21, קיבלו טיזר מאוד מבלבל, בסוף סרטון העדכון של סגה לרגל חגיגות ה-30 שנה לסוניק (וואו!), הופיע פתאום סוניק, רץ ביער בעולם תלת ממדי נרחב. הסרטון הקריפטי הסתיים עם לוגו לא מוכר של המשחק החדש ועם הלוגו של Sonic Team, המפתחת ותאריך 2022. אבל הם לא התאפקו, ובדצמבר של אותה שנה שוחרר השם הרשמי Sonic Frontiers, עם קצת יותר זמן מסך ושוטים של המרחב, אבל עדיין בלי גיימפליי אמיתי.

ולפני כמה ימים, שנה וטיפה אחרי ב-31.05.22, כמעט לפי שעון שיחררו Sonic Team, טיזר ארוך יותר, עם יותר פרטים וקצת גיימפליי ויום אחרי, אמרנו זריזים, 7 דקות שלמות של גיימפליי.

לא לרוץ, קצת רקע

קשה מאוד להתעלם מהקיפוד ב-2022, לפני חודשיים, באפריל קיבלנו סרט המשך חדש בגרסת סוניק "אמיתית", שמתקיים ב-CGI לצד כוכבים מוכרים כמו  ג'ים קארי המבריק בתור "ד"ר רובוטניק" (כן, אנחנו לא מאלו שמתייחסים לשם המוזר 'אגמן'), ודמויות נוספות כמו האח של סוניק, שועל עם שני זנבות בשם Tails ו-Knuckles, שלטובת מי שעוד לא ראה את הסרט או שיחק במשחקים המקוריים, לא אפרט עליו.

אז סוניק עשה כבר המון במהלך עשרות משחקים שיצאו למגוון פלטפורמות, אבל הפעם הוא בעולם פתו… סליחה, המפתחים בסגה מבקשים להדגיש שמדובר ב- first ever open zone, בניגוד ל- open world, כך שהמשחק הוא לא ב"עולם" פתוח, אלא ב"אזור" פתוח, כמו האזורים שמחלקים את השלבים של המשחקים המקוריים, ד"ש חם ל-Green Hill Zone .

בסרטונים ששוחררו, (ויכול להיות שעד פרסום כתבה זו יעלו נוספים), אנחנו מקבלים משחק מאוד שונה ממשחקי הסוניק שיצאו עד כה, אבל אם נשווה את זה לעולם הגיימינג לא מקבלים משחק שונה ממשחקי עולם פתוח אחרים.

אז מה כבר סוניק עושה במשחק החדש שהוא לא עשה עד כה?

הרבה, בערך. סוניק מטפס על מגדל גבוה סטייל Assassins Creed, או Horizon, פותח, כנראה, אזורים חדשים בעזרת "פאזלים מבוססי סביבה", שנעים בין פאזלים פשוטים, רצף של פעולות, או סתם ריצה מהירה בתוך מה שנראה כמו גלגל שמוצאים בכלוב לאוגרים, רק קצת יותר גדול.

הטשטוש הכחול צבר בינתיים כוחות חודשים מעבר ל-Sonic Dash ו-Sonic Spin יש גם מה שנראה כמוSonic Smash, שהוא "רוקע" בקרקע כאשר הוא נמצא גבוה, בסגנון הענק הירוק, אבל יש גם משהו נוסף, הגליץ'.

שחקן חדש עולה למגרש? הגליץ'

נכון לכתיבת שורות אלו, לא נחשפו פרטים לגבי הסיפור או העלילה, אנחנו אפילו לא יודעים עם המשחק יהיה קשור בצורה זו או אחרת למשחקי סוניק אחרים, אבל יש ברקע, עוד בטיזר מ-2021, רמיזה למשהו חדש, שלא נראה עוד, גליץ'.

גליץ', זה יותר כמו באג, שמופיע מדי פעם במשחקי וידאו, או יצירות. נוכחות מוכרת שלו ניתן היה לראות בעונה 2 של The Hollow של נטפליקס, וגם ב-Saints Row IV, אשר התקיים בתוך סימולציה, וסימולציה אפשר להרוס.

במהלך הסרטון וגם במקומות מסוימים במפה, סוניק מפעיל מאין node או צומת מרכזית, כמו צ'ק פוינט, וניתן לראות כל מיני פיקסלים שמופיעים, המבשרים את נוכחותו של הגליץ', גם בעליית הלוגו של המשחק הוא מופיע שהוא כולו בגליץ' מסויים, זה בטוח מכוון. 

כיוון שלא ראינו את החברים של סוניק, ניתן להאמין שהוא לבד בעולם, אולי כלוא בסימולציה (סטייל סיינטס רואו) ולכן השם Frontiers המתורגם גם ל"גבולות", ורק המהירות שלו תעזור לו לצאת משם.

הניחוש שלכם טוב כמו שלנו, אבל נחמד בכלל שיש את האלמנט הזה שמעורר את יצר הסקרנות וההפתעה, שכן הגיימלי עצמו מציב את סוניק בעולם די ריק, כמעט בלי אויבים, ככל שאנחנו מגלים, והרבה פאזלים ופאזלים מבוססים סביבה, משעמם.

המשחק צפוי לצאת לכל הפלטפורמות המובילותPC, Nintendo Switch, Xbox One, Xbox Series X/S, PlayStation 4/5, ונכון לעכשיו אין לו תאריך יציאה רשמי. אבל לפי המצב של המשחק והגיימפליי ניתן להאמין שהוא אכן יצא השנה, אולי לקראת החגים בחג המולד, זה אומר דצמבר. נמשיך לעקוב.

דילוג לתוכן