תאונה נוספת לרכב טסלה, הפעם התנגשה ב-2 מכוניות חונות

טסלה תאונה

לפני מספר ימים, עצר אחד הסיירים שמפטרלים בכבישי אורלנדו שבפלורידה כדי לסייע לחברו בבעיה ברכב. להפתעתם, הגיעה טסלה שנשלטה על ידי הטייס האוטומטי (נהיגה אוטונומית) ופגעה ב-2 הרכבים החונים בצדי הכביש. לדבריהם, הטסלה החמיצה את שניהם ממש בנס וכל התקרית הזו הסתיימה עם פציעות קלות בלבד, של אחד הסיירים ושל נהג הטסלה בן ה-27 שנהג בה.

הסיבות לתאונה המוזרה עדיין נחקרות, ועדיין לא נקבע אם מערכת הנהיגה האוטונומית היא האשמה בתאונה או שאולי בכלל מדובר באשמת הנהג.

תאונה לטסלה, ולא בפעם הראשונה

במקרה או לא במקרה, הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים בארה"ב פתחה לפני שבועיים בחקירה של מערכת הנהיגה האוטונומית, מתוך כוונה להתמקד ב-11 תקריות דומות שקרו משנת 2018 ועד היום, תקריות שגרמו ל-17 פצועים והרוג אחד. חקירה זו מצטרפת לבקשה שהוגשה ליו"ר ועדת הסחר הפדרלי, לבחון את המסרים בפרסום הרכבים ולמנוע פרסום מוטעה לצרכנים. בנוסח הבקשה צויין כי רכבי טסלה לא נוהגים ממש בעצמם בשלב זה, וכי יש לנהג אחריות, מעורבות ושליטה על הנעשה – ואלו הדברים החסרים בפרסומים.

העובדות אגב, מצדיקות הנחה זו – רבים מהאירועים בהם רכבי טסלה היו מעורבים בתאונה היו מקרים שבהם הנהג לא היה מספיק מרוכז בנהיגה, בחלקם נהגו נהגים שיכורים, בחלקם נרדמו הנהגים, בחלקם היו מרוכזים בטלפון הנייד, ועוד כהנה וכהנה.

ובישראל? רק במאי האחרון התבשרנו על תאונה בכביש מהיר בה היתה מעורבת טסלה 3. כל חלקו הקדמי של הרכב נהרס, צדי הרכב ניזוקו גם הם, ולמרבה המזל הנוסעים ברכב יצאו ללא פגע.

 

מחזיקים בטסלה?

עם כל הכבוד לטכנולוגיה המדהימה והחדשנית, עדיין אין מענה מושלם לכל סיטואציה שעלולה להתרחש בכביש – וכאן האחריות שלכם – הנהגים, לנהוג בזהירות ולהיות מודעים תמיד לנעשה על הכביש. סעו בזהירות, החיים שלכם תלויים בזה, ושל כולנו.

 

 

 

Photo by Cam Bradford on Unsplash

דילוג לתוכן