שימוש מהפכני במכשיר הסלולר לפתיחת דלתות הרכב ונטרול הקודנית

פוינטר מקבוצת PowerFleet, מציגה שימוש מהפכני במכשיר הסלולר לפתיחה הרכב ונטרול הקודנית מרחוק, עוד טרם כניסה לרכב והכל באמצעות קרבה של מכשיר הסלולר לטווח של כ- 10-5 מטר מכלי הרכב.

 

בטלפונים חכמים בטכנולוגיית אנדרואיד, ברגע שבעל הרכב יתקרב עם מכשיר הסלולר שלו לרכב, הדלתות יפתחו והקודנית תנוטרל באמצעות קישוריות BT בין מכשיר הסלולר לרכב. בטכנולוגיית iOS הנהוגה באייפון נטרול הרכב דורש גם לחיצה על כפתור.

 

על מנת למנוע שימוש לרעה בסלולר על ידי אדם שאינו מורשה קיימת שכבת הגנה באמצעות זיהוי פנים, טביעת אצבע או הקשת קוד הנהוגים לפתיחת הטלפון על פי הגדרת המשתמש. רק לאחר שימוש באמצעי הזיהוי של הטלפון החכם על ידי בעל הרכב הפעולה תתאפשר.

 

בני משפחה או מורשי נהיגה נוספים יכולים לקבל הרשאה מבעל הרכב, כך שגם הטלפונים שלהם שהוגדרו יוכלו לבצע את תהליך פתיחת הרכב ונטרול הקודנית מרחוק. לחילופין יוכלו להמשיך לנהוג ברכב בצורה רגילה עם הקשת קוד נטרול ופתיחת דלתות בשלט המפתח.

 

אילן גולדשטיין מנכ"ל פוינטר מקבוצת PowerFleet  מציין כי "בשנים הקרובות תעבור תעשיית הרכב סוג של מהפכה שתשנה באופן משמעותי את אופן השימוש ברכב, את הקשר בין הנהג לרכב ואת חוויית הנהיגה. מכשיר הסלולר שברשותנו יקבל עוד ועוד שימושים וישלוט הלכה למעשה בכל פעולה שדורשת חיבור בין האדם למכונה. פוינטר תמשיך לפתח טכנולוגיות על בסיס קישוריות סלולרית לתעשיית הרכב וכבר עכשיו מאפשרת להשתמש בטכנולוגיה זו לחברות השכרת ושיתוף רכבים במודל של "השכרת רכב ללא דייל".

 

 

דילוג לתוכן