ריידויז'ן וביטוח ישיר משתפות פעולה כדי להציל חיי רוכבים בישראל

הרצליה, ישראל, 30.5.21 – ריידויז'ן, המפתחת מערכת למניעת תאונות באופנועים וגייסה בנובמבר האחרון שבעה מליון דולרים, מודיעה היום על שיתוף פעולה עם חברת הביטוח הגדולה בישראל, ביטוח ישיר.

שיתוף הפעולה מגיע לאחר פיילוט מוצלח בקרב עובדי ביטוח ישיר שהראה תוצאות מצויינות, באחת מהתקופות הקשות ביותר לרוכבי דו גלגלי בכבישי ישראל, לנוכח עלייה מדאיגה בהרוגים בתאונות, 44 הרוגים מתחילת 2021 לעומת 20 בכל 2020, תאונות אלו עולות למדינת ישראל למעלה מ-2 מיליארד ₪ בכל שנה.
הפיילוט, שבוצע ונוהל על ידי ביטוח ישיר, בחן מספר כלי רכב דו גלגליים ורוכבים שונים מקרב עובדי החברה בצורה אובייקטיבית על מנת לבחון שינוי התנהגותי בצורת הרכיבה היומיומית וכן את מידת שביעות הרצון של הרוכבים מהמערכת.

במשך 4-6 שבועות, עובדי ביטוח ישיר שיתפו את מידת שביעות הרצון שלהם באופן שבועי, תוך שהם מעדכנים על יכולות והתרעות מסויימות כ"מצילות חיים", תוך שמירה על תשומת הלב של הרוכב לכביש ולנעשה סביבו.

השינוי בהתנהגות הרוכבים נבדק ע"י ניתוח נתוני הרכיבה שהועברו באופן שוטף ואלו התוצאות:

  • הורדה של 25%-63% במהירות היחסית במקרה של התרעת אי שמירת מרחק.
  • הורדה מיידית של 10% במהירות היחסית בין הרוכב לרכב שלפניו, במקרה של התרעת התנגשות קדמית.
    • התרעה זו התרחשה במהירות ממוצעת של 35 קמ"ש, נתון המתכתב עם נתוני הרלב"ד על כך שמירב התאונות מתרחשות באיזורים עירוניים במהירות נמוכה יחסית.

 

מבדיקות שביצעה לאחרונה ריידויז'ן עם יצרן רכב אירופי בכיר נמצא כי שימוש בטכנולוגיה של ריידויז'ן מקטין את הסיכוי לתאונה קטלנית ב-60%.

 

תוצאות הפיילוט עומדות בקנה אחד עם מחקר איטלקי שבוצע בשנים האחרונות באוניברסיטת פירנצה שבדק ומצא שהורדה של 10 קמ"ש בממוצע לפני התנגשות חזיתית יכול למנוע 25% מהתאונות ברכבים דו גלגליים, זאת בעיקר כי רכב מסוג זה אינו חייב להגיע לעצירה מיידית, אלא יכול לבצע תמרון ולברוח מסכנה.

 

"תוצאות הפיילוט הוכיחו את מה שהראו הבדיקות הפנימיות שלנו מתחילת הדרך ואנחנו שמחים מאוד על שיתוף הפעולה עם שחקן גדול ומשמעותי כמו ביטוח ישיר", אומר אורי לביא, מנכ"ל ושותף מייסד של ריידויז'ן, "לקוחות ביטוח ישיר יוכלו בקרוב ליהנות גם מהטבות חדשות וגם מבטיחות גבוהה יותר על כבישי ישראל".

 

רז ברטוב, סמנכ"ל טכנולוגיה וחדשנות בביטוח ישיר: "חברת ביטוח ישיר שמחה להיות בחזית החדשנות ע״מ לייצר מודלים ביטוחיים חדשים עבור רוכבי דו-גלגלי. ביחד עם ריידויז׳ן, ביצענו פיילוט מוצלח ובו ניכרת ההשפעה הבטיחותית של מערכת ריידויז׳ן על התנהגות הרוכבים. ביחד עם ריידויז'ן נוכל להציע מוצרי ביטוח חדשים לטובת הרוכבים על מנת להילחם בסטטיסטיקה הקטלנית של תאונות דו גלגלי."

 

המוצר של ריידויז'ן, הנמכר בהצלחה בישראל בחודשיים האחרונים מציע לרוכבי דו/ תלת גלגלי רכיבה מודעת יותר ע"י ניתוח סביבת הרוכב והתרעה בזמן אמת על סכנות קדמיות (אי שמירת מרחק, התנגשות חזיתית) ואחוריות (שטח מת, עקיפות מסוכנות) באמצעות נורות לד הנמצאות בשדה הראיה של הרוכב כך שאינו צריך להסיט את המבט מהכביש. בנוסף, המערכת מקליטה כל רכיבה באמצעות שתי המצלמות המותקנות ויכולה לספק עדות במקרה של תאונה.

דילוג לתוכן