עבדו עליכם? עשקו אתכם? סיפקו לכם מוצר פגום?

אפליקציה חדשה שפיתחה חברת "קמביום" עבור המועצה הישראלית לצרכנות תאפשר הגשת תלונה צרכנית בזמן אמת

***

הטיפול של המועצה לצרכנות בתלונות הצרכנים בשנת 2019 הניב לצרכני ישראל החזר כספי בסכום כולל של כ-8,700,000 ש"ח

קמביום, חברת פיתוח התוכנה מבית מטריקס, פיתחה אפליקציה ייחודית וייעודית עבור המועצה הישראלית לצרכנות. האפליקציה, שעולה לאוויר בימים אלה וזמינה חינם גם באנדרואיד וגם ב-IOS, מאפשרת לצרכנים שנפגעו מהתנהלות צרכנית לא תקינה מצד בתי עסק (פעולות הונאה, הטעיה, קבלת מוצר פגום, סירוב לביטול עסקה שלא בצדק וכו') להגיש תלונה בדרך קצרה, פשוטה, קלה וידידותית. האפליקציה מאפשרת למלא את כל טפסי התלונה הנדרשים בזמן אמת ואף להעלות קבצים ישירות מהטלפון הנייד ולצרפם לתלונה. בתום מילוי הטופס יתקבל מספר פניה וסיסמה, עימם ניתן יהיה לברר בכל עת מה מצב התלונה באמצעות האפליקציה. כמו כן, האפליקציה מאפשרת ליצור קשר עם המועצה לצרכנות לצורך ייעוץ טלפוני.

בעתיד צפויה קמביום לפתח פיצ'רים נוספים על גבי תשתית האפליקציה הקיימת, שיקלו עוד יותר על הצרכן הישראלי להבין ולמצות את זכויותיו. כמו כן, בקרוב תתווסף אפשרות הגשת תלונות גם ברוסית, ערבית ואנגלית (לצפייה באפליקציה ניתן ללחוץ כאן).

עופר מרום, מנכ"ל המועצה הישראלית לצרכנות: "אנו פועלים באופן יומיומי לשיפור השירות לצרכנים ולהנגשת תהליך התלונה במקום בו נפגעו זכויותיהם. אנו שמחים להשיק את האפליקציה, התודעה הצרכנית של אזרחי ישראל נמצאת במגמת עליה מתמדת; בשנה החולפת הוגשו למועצה 73,591 פניות של צרכנים בנושאים שונים, שהניבו החזר כספי בסכום של כ-8,700,000 ש"ח. אנחנו מאמינים כי באמצעות האפליקציה נגיע לקהלים נוספים שיבחרו לעמוד על זכויותיהם – לרבות צרכנים צעירים המתנהלים בעיקר באמצעים דיגיטליים".

כפיר שפלטר, מנהל היחידות הטכנולוגיות בקמביום, אומר: "אחד האתגרים המהותיים בפרויקט היה בתהליך ההנגשה של טופסולוגיה מורכבת לכדי אפליקציה מזמינה ונוחה לשימוש, אבל עמדנו בזה בזמן קצר. המועצה לצרכנות הניעה פרויקט מבורך וחשוב עבור כולנו. הם זיהו את השימוש ההולך ופוחת במחשב האישי ואת העלייה בשימוש במובייל, והבינו שעליהם להתאים את עצמם על מנת שהשירות שלהם עבור הצרכנים לא ייפגע. במהלך הפרויקט נוכחנו להכיר אנשים טובים מהמועצה, שאכפת להם מאוד מהאזרח הפשוט ושרוצים להשיג צדק עבורו".

קמביום נבחרה במכרז עבור פרויקט זה לאחר שהוכיחה רמת מקצועיות גבוהה, יכולת עמידה בזמנים ויעדים, גמישות וכמובן לאחר שהציעה פתרון מדויק שהתאים לצרכי המועצה. פיתוח האפליקציה נבע מתוך הצורך להנגיש את השירות שמספקת המועצה גם לדור הצעיר יותר וכן לתקופה שבה השימוש במחשב הולך ופוחת, בעוד שהסמארטפון הופך להיות כלי שימוש מרכזי ברשת. בכך הגדילה המועצה את מתן השירות שלה עבור קהל יעד רחב יותר.

דילוג לתוכן