מטבעות קריפטו
Photo by Worldspectrum from Pexels

סין מוציאה מהחוק את הקריפטוגרפיה

המטבעות הקריפטוגרפיים הם הדבר המדובר ביותר בשנים האחרונות, נכון להיום לא תמצאו גוף תקשורת שמכבד את עצמו שלא מתייחס לקריפטוגרפיה.

הביטקוין הוא המטבע המוכר והיקר ביותר בשוק הקריפטו, לאורך השנים הוא הפך לא רק לשיח פופולארי בקרב אנשים רבים אלא גם לערוץ השקעה מרגש. ההשקעה והסחר במטבעות קריפטו היא אומנות מורכבת לא פחות ממה שקורה בניירות הערך בבורסה.

אך לעומת ניירות ערך בבורסה, מדובר בתורה יחסית חדשה אשר עדיין מוטלת בספק אצל לא מעט משקיעים ובטח בקרבת אנשים שכלל לא מבינים מה הולך בעולם הזה.
מדינת סין מופיעה לא מעט בשנים האחרונות בכותרות וזאת כיוון שההחלטות של המדינה כלפי האזרחים יכולות להיות קצת שנויות במחלוקת בעיני האזרח המערבי הממוצע. הגבלות על גלישה באינטרנט, חוקים הדוקים בכל הנוגע לסחר מחוץ למדינה ועוד.

כעת סין מהדקת את החבל עוד קצת ומוציאה מחוץ לחוק את הקריפטוגרפיה. למהלך הדרמטי הזה יש סיבות ברורות וגם השלכות מורכבות. כיוון שסין היא מדינה אשר נתפסת כאחת שרוצה להיות עם היד על הדופק בכל הנוגע למה שקורה עם האזרחים שלה, עולם הקריפטו עושה לסין חיים קשים.

 

קריפטו – עולם מורכב וחמקמק

עולם מטבעות הקריפטו הוא דינמי, מורכב, חמקמק ולא פשוט. סין לא יכולה לשלוט ולעקוב אחר סוחרי הקריפטו וזה לא בה בחשבון. יחסי ההמרה המשתנים ללא הרף פשוט הופכים את כל תנועת הכספים והסחר למסועפים מדי מבכדי שיהיה ניתן לשלוט ביד רמה על הנושא.

סוחרי קריפטו יכולים להעלים בקלות יחסית כמויות אדירות של כסף וזה אחד הדברים שסין לא מוכנה שיקרה לה.

כמו כן ישנה בעיה דרמטית לא פחות והיא צריכת החשמל. כידוע, כריית מטבעות קריפטו דורשת כמויות אדירות של משאבים, בין אם מדובר בחומרה חזקה ואיכותית לבין אם מדובר בצריכת חשמל גבוהה.

סין מעוניינת למתן בצורה דרסטית את צריכת החשמל האגרסיבית אשר מתרחשבת בעקבות כריית המטבעות ועל כן המדינה יצאה בהצהרה לכלל הגופים הרלוונטיים, לצאת במהלכי אכיפה פעילים. על פי הצהרת Bank of China, עיסוק בכריית קריפטו מוביל ל-"שיבוש הסדר הכלכלי והפיננסי" אשר מוביל לעלייה בפשיעה, הימורים, השקעות לא חוקיות, תרמיות והונאות פרמידה.

נכון לעכשיו סין מנהלת באופן פעיל פעולות אכיפה בעזרת כלל הגופים העומדים לרשותה כולל חוקרים פרטיים וחברות אבטחה למיניהן. כבר עכשיו ניתן להבחין בסוחרי קריפטו סיניים רבים אשר נעלמים מעל פני בתי המסחר הקריפטוגרפיים הקיימים ברשת.

ללא ספק המהלך הזה הולך להשפיע על כל עולם המטבעות הקריפטוגרפיים וזאת מהסיבה הפשוטה שחלק נכבד מאוד של כורי מטבעות וסוחרים מגיעים מסין. האם המהלך הולך לפגוע בשוק? זאת נגלה ככל הנראה ממש בקרוב.

דילוג לתוכן