סיירות קיץ טכנולוגיות לילדים ומיזם מרגש של מחשבה טובה!

שני מיזמים חשובים ומרגשים של עמותת מחשבה טובה יוצאים לדרך!

בעולם המודרני של היום, חוסר שוויון דיגיטלי משפיע על שכבות אוכלוסייה רבות ומהווה חסם להשכלה ולהתקדמות תעסוקתית. דווקא במדינת ישראל, המוכרת בעולם כ"אומת הסטארט-אפ", קיים פער דיגיטלי עצום אשר מעמיק את הפערים החברתיים ופוגע בשוויון ההזדמנויות בחברה. עמותת מחשבה טובה הוקמה בשנת 2003 ע"י אנשי חינוך והיי-טק במטרה לחבר אוכלוסיות מוחלשות לאפשרויות הרבות הטמונות בעולם הטכנולוגי.  במחשבה טובה אנו מאמינים כי האתגר הוא גם ההזדמנות- הנגשת הטכנולוגיה בסביבה תומכת ומעצימה, פותחת עבור אוכלוסיות רבות עולם שלם של אפשרויות להשכלה, תעסוקה והשתלבות חברתית. החיבור לעולם המודרני מעלה את תחושת הערך העצמי ואת תחושת השייכות לקהילה וכך, הטכנולוגיה הופכת לכלי בצמצום פערים בחברה הישראלית.

בכדי להגשים את חזונה, העמותה מפעילה מרכזים טכנולוגיים קהילתיים ברחבי הארץ וכן מרכז מחשבים נייד עבור אוכלוסיות הנעדרות גישה למרכזים הנייחים. בכל מרכז פועל צוות מסור אשר מתאים את תכניות הכשרה לצרכים הייחודים של כל אוכלוסייה ומלווה את המשתתפים להצלחה. מחשבה טובה עובדת עם כל הגילאים- החל מילדי גנים ועד לאזרחים ותיקים ובהם מגוון אוכלוסיות כגון בני נוער בסיכון, דורשי תעסוקה, עולים חדשים, אנשים מהמגזר החרדי והערבי ואנשים עם צרכים מיוחדים.

מרכז המחשבים הראשון של העמותה הוקם בשנת 2004 בשכונת תלפיות בירושלים ומאז הקימה העמותה מרכזים נוספים בירושלים, לוד ,קריית ים, כאוכב ויוקנעם אשר יחד עם פעילות הכיתות הניידות סייעו לחבר מעל ל-40,000 אנשים לאפשרויות הגלומות בעולם הטכנולוגי. פעולתה הנרחבת והמשמעותית של העמותה זכתה להכרה ולפרסים, ביניהם פרס ראש עיריית ירושלים, אות המופת בכנס ישראל-שדרות לחברה ופרס אשלים ג'וינט-ישראל. העמותה מוכרת כאקדמיה של חברת Cisco ושל Microsoft ובעלת תו מידות לאפקטיביות.

שני מיזמים מבורכים נוצרו לאחרונה לטובת ילדים ובני הגיל השלישי :

מחשבה טובה עם הפנים לקיץ הקרוב

משבר נגיף הקורונה יצר משבר כלכלי חמור אצל הרבה מאד משפחות בישראל, הורים רבים עתידים להיות במצוקה משמעותית בחופש הגדול.

מחשבה טובה מפעילה סיירות קיץ טכנולוגיות לילדים במרכזים הטכנולגיים הקהילתיים של העמותה.  תכניות הילדים, חושפות את המשתתפים לטכנולוגיה חדשה ומרתקת באווירה מעודדת סקרנות ולמידה עצמאית, בשילוב עם הקניית מיומנויות למידה.

העמותה מזמינה את כל מי שרואה חשיבות במטרה הכל כך חשובה הזו, לקחת חלק ולתרום לסיירת הקיץ הטכנולוגית שלנו.

 

עמותת 'מחשבה טובה' פועלת מעל 15 שנה ומנגישה טכנולוגיה לאוכלוסיות מוחלשות בפריפריה החברתית והגיאוגרפית, במטרה לצמצם פערים בחברה הישראלית .

הסיירות הטכנולוגיות של עמותת מחשבה טובה מציעות בקיץ הקרוב מסגרת לימודית, מאתגרת, מגוונות וחווייתית לילדים, ללא עלות .

הפעילות מעניקה לילדים התנסות בעולם הטכנולוגי באמצעות חשיפה לתוכנות חינמיות, תוצרים בכל תוכנה, העשרה ומשחק. כל סיירת מתמקדת בנושא אחר.
הסיירות הטכנולוגיות פועלות בכמה מוקדים ברחבי ארץ ונותנות מענה איכותי ומקצועי להורים ולילדים.
הפעילות מיועדת לילדים בגילאי בית ספר יסודי המוכרים על ידי לשכות הרווחה, שהוריהם אינם יכולים לממן עבורם קייטנה או כל מסגרת אחרת, וכך הם נשארים חסרי מעש במהלך החופש ותערך במרכזים של העמותה הרחבי הארץ: ירושלים, יקנעם לוד ושדרות.
מידי שנה הסיירות הטכנולוגיות מתקיימות במהלך חופשות חנוכה, פסח ובחופשת הקיץ וכמו כן בחופשות אביב וחורף במגזר הערבי.

 

אורנית בן ישר, מנכלית עמותת מחשבה טובה : "הקיץ הקרוב עומד להיות מאתגר עבור משפחות רבות בישראל בשל משבר הקורונה שיצר מציאות כלכלית מורכבת. ההורים זקוקים לכל יום שניתן כדי לעבוד ולכן תעסוקה לילדים היא חשובה והכרחית. עמותת מחשבה טובה פותחת את המרכזים הטכנולוגים שלה לטובת פעילות טכנולוגית יחודית לחופשת הקיץ וכך גם להורים וגם לילדים יהיה מענה הולם, מקצועי ומהנה".

 

 

בנוסף, עמותת מחשבה טובה הקימה מיזם נפלא של ערבות הדדית, שקיבל תנופה ותוספת מרגשת לאחרונה גם מעבר לים, באיטליה!

 

עשייה ומחשבה טובה גם באיטלקית !  Buona idea in italiano

 

לראשונה, עמותה ישראלית מיישמת ערבות הדדית גם לאזרחים מעבר לים, בנוסף לסיוע לתושבי ישראל .

 

לאחרונה, העמותה נרתמה להושיט יד למען יהודי איטליה שנפגעו קשות במשבר הקורונה,

ובצעד יוצא דופן, עלה השבוע אתר חדש, שהקימה העמותה עם פרוץ משבר הקורונה – 'יחד בבידוד', גם באיטלקית !

בשבועות האחרונים צוות העמותה עבד ימים כלילות כדי להכין מודל ייחודי של האתר הקיים, שמשמש כיום כבר אלפים מבני הגיל השלישי בארץ (מעל 30,000 כניסות לאתר) למען תושבי איטליה.

כידוע, איטליה היא אחת מהמדינות שנפגעו קשות מכל הבחינות עם פרוץ המגיפה.

במטרה להושיט יד ולסייע ליהודי איטליה ולשאר תושביה, יזמה העמותה, בשיתוף איגוד הקהילות היהודיות של איטליה  את המיזם המבורך, והצליחה, תוך זמן קצר, להקים את האתר 'יחד בבידוד',

המציע שיעורים טכנולוגים און ליין במיוחד עבור אזרחים ותיקים,הלומדים על כלים טכנולוגיים כמו : זום, ווצאפ, אפליקציות לסמארטפון, קניות און ליין, ייעוץ עם רופאים מרחוק ועוד, כל השיעורים מותאמים עבור הקהילה האיטלקית.

באיגוד הקהילות היהודיות של איטליה (Unione delle Comunita Ebraiche Italiane : UCEI) שהוא ארגון-גג של הקהילות היהודיות באיטליה, התרגשו מאד מהיוזמה של העמותה ונרתמו לשתף פעולה, בכדי להקים בעבודה משותפת את האתר, לגייס מדריכים ומרצים ללימוד בפלטפורמה, לגייס מתנדבים לסייע טלפונית בהתחברות ולהפיץ זאת בקרב אלפי בני הגיל השלישי שחווים בידוד של מעל חודשים לאור המצב באיטליה.

אורנית בן ישר, מנכ"לית העמותה: "לפני כחודשיים יצאנו לדרך חדשה וחדשנית – אתר ללמידה מרחוק עבור אזרחים ותיקים בישראל השוהיים בבידוד  לאור מגפת הקורונה. השבוע,  יצאנו לדרך חדשה עם אתר באיטלקית, לטובת אלפי איטלקים שעדיין יושבים בבית וזקוקים לתמיכה, תעסוקה, למידה ועניין. אנו מאד נרגשים ושמחים על ההרתמות המהירה של ארגון הקהילות היהודיות ועל התגובות הנלהבות של המשתתפים בשיעורים און ליין באתר החדש.  הצוות המופלא של מחשבה טובה עבד בשבועות האחרונים על הפלטפורמה והשבוע התקיים השיעור הראשון בלייב עבור אזרחים ותיקים באיטליה".

ד"ר אסטורה מודונה , יו"ר ומייסד העמותה, הוביל את המהלך הזה ולשם כך גוייס צוות איטלקי ישראלי שמוביל את הפרויקט בשתי המדינות.

מודונה הוא יזם ישראלי-איטלקי, מייסד ושותף מנהל בקרן הון סיכון טרה ונצ'ורס פרטנרס, (Terra Ventures Partners). פעיל במגזר החברתי, ובפרט בעמותות ללא כוונות רווח. הוא יסד את עמותת מחשבה טובה, במטרה לצמצם את הפער הטכנולוגי והחברתי בארץ ומשמש יו"ר הועד המנהל מאז הקמתה של העמותה בשנת 2003. בעל תואר ראשון בפיזיקה מהאוניברסיטה העברית בירושלים ובעל תואר דוקטורט בפיזיקת פלסמה מאימפריאל קולג' (Imperial College) בלונדון. ד"ר מודנה שימש בעבר כפיזיקאי ב-(McKinsey&co) בפריז, וייעץ לחברות מובילות בתחומי התעשייה ופיננסים בצרפת, איטליה וישראל.

במהלך חייו צבר אסטורה ניסיון עשיר בניהול וייעוץ בתחום הפיננסים והטכנולוגיה והוא יושב במועצת המנהלים של חברות ה-CleanTech המובילות בישראל.

לפני הקמת טרה ונצ'ורס, אסטורה עבד בקרן ישראל סיד (Israel Seed), כשברשותו הון להשקעה של מעל 260 מיליון דולר, וכן תיפקד כיועץ בחברת מקינזי ושות', Ecole Polytechnique בפריז, ופרסם מאמרים רבים בכתבי מדע יוקרתיים.

 

העמותה הצליחה לגייס בעזרת הקהילה היהודית תרומות וכך נוצר שת"פ חשוב, מעניין ומבורך בין המדינות ישראל ואיטליה!

מצ"ב סרטון שמתאר את הקמת האתר 'יחד בבידוד ' מיום הקמתו -יומיים בלבד אחרי פרוץ משבר הקורונה ועד היום…אלפי קשישים נכנסים מידי יום ללמוד, להתחבר, לשתף, לעשות יוגה, להעשיר עצמם בהרצאות מעניינות ועוד ועוד…

דוגמא לשיעור און ליין – זה השיעור הראשון ב18.3

טיפים מתקדמים לווטסאפ

דילוג לתוכן