וואצאפ
Image by Webster2703 from Pixabay

נעים להכיר: הבטא של וואצאפ לריבוי מכשירים

כל מי שעובד עם וואצאפ במחשב מכיר את התופעה הזו, אתם שולחים הודעה, מחכים לתשובה אבל היא לא מגיעה… ואז אחרי כמה שניות מופיעה שגיאת מערכת – הוואצאפ ווב התנתק מהטלפון ויש לחברו בשנית.

הדבר יכול מאוד לתסכל כאשר וואצאפ הפכה בשנים האחרונות כלי עבודה לכל דבר, אולי אפילו יותר מהמיילים המוכרים, וכשאתם מחכים להודעה חשובה מהלקוח או הבוס שלכם?

הודעת שגיאה בחיבור לווטסאפ ווב
וזה מה שקורה…

פתרונות היו בשפע עד כה

הפתרון הכי מהיר והכי מעצבן להודעת השגיאה הוא כמובן להדליק את הטלפון ולהתחבר לוואצאפ. לאחר מכן הוואצאפ במחשב "מתחבר" לטלפון, וחוזר לעבוד.

הדבר רחוק מלהיות אידיאלי כאשר הטלפון לא לידינו, בטעינה, או סתם לא בא לנו לקום. הרי בשביל מה אנחנו עובדים על ווטסאפ במחשב? השם הוא וואצאפ ווב או  WhatsApp Web לא ווטסאפ "בוא תקום כל שניה לראות אם הכל מחובר כמו שצריך".

פתרון קיצוני יותר שגם ראיתי, הוא להתחבר עם הטלפון למטען, להשאיר את המסך ללא נעילת מסך. לא ממליץ עליו. המגזימים גם היו קונים טלפון זול במיוחד בשביל זה. הרי אמרנו שוואצאפ הוא כלי עבודה, אז זה כמו לקנות מחשב זול. 

הפתרון האמיתי מגיע דווקא ממקור לא צפוי, וואצאפ עצמה

אין ספק שפתרון Stand-alone, כלומר, אפליקציה למחשב שאינה תלויה במקור אחר, כמו טלפון הוא הפתרון האמיתי. מפתיע שחברה כמו וואצאפ, שהיא בבעלות פייסבוק כזכור, דווקא תחשוב עליו. אבל זה קרה.

לפני כחודש רציתי להתחבר למחשב דרך הוואצאפ מהטלפון וקיבלתי את ההודעה שאני רשאי להצטרף לבטא של Multi-device או ריבוי-מכשירים של וואצאפ.

עדכונים לוואצאפ

בעת ההצטרפות התחברתי לבטא מיוחדת בטלפון, ללא צורך באפליקציה נפרדת, וה"קסם" קרה במחשב.

בעת ההתחברות החדשה למחשב וואצאפ לוקחת עוד כמה שניות להתחבר, ואז אני מקבל וואצאפ ווב, שאינו תלוי בטלפון. בערך. באותיות הקטנות כתוב שעלי להתחבר עם הטלפון לוואצאפ פעם ב-14 יום, כנראה בשביל למנוע הונאות.

האם באמת הבטא של וואצאפ היא כל מה שחלמנו?

כמובן שלא. כמו השם, זו בטא. יש באגים, והם יתוקנו בהמשך בתקווה.

אבל הבטא עושה את מה שהיא אמורה לעשות, לפי השם ריבוי-מכשירים. מאפשרות להתחבר לעד 4 מכשירים שהם לא הטלפון הראשי, בלי תלות בטלפון עצמו. מתחברים פעם אחת וזהו.

מספר דברים עדיין לא עובדים בבטא:

  • אמבד ללינק. כלומר "תצוגה מקדימה" שלו בעת הדבקתו בשורת ההתכתבות.
  • נעוצים. כרגע לא קיים.
  • היסטוריה. בשביל לא להעמיס על השרתים, אין אפשר למשוך את כל היסטוריית השיחה של כל המשתמשים.

לא משהו קריטי. העובדה שאנחנו תמיד מקבלים הודעה שנשלחת אלינו, לא משנה מה מצב הטלפון, אפילו אם הוא כבוי, בחדר אחר או בעיר אחרת, נהדרת.

לא הכל ורוד, אבל יש תקווה

בעלי האייפד עדיין נאלצים לעשות "טריקים" ללא אפליקציה רשמית, כמו התחברות מהדפדפן הרגיל לוואצאפ ווב, אבל גם על זה עובדים כעת על פתרון.

ניכר שעדכון גדול גם לבטא בדרך, והוא יתקן חלק מהבעיות, בכל מקרה מדובר בפתרון נהדר למי שרוב המשרד שלו יושב על הוואצאפ.

אני אישית מחכה לתמלול הודעות קוליות, זה ישלים את החסר אצלי ב"דברים מעצבנים שיש רק בוואצאפ" 😉

דילוג לתוכן