נחשף המחיר של שירות הסטרימינג דיסני פלוס, וזה לא מה שציפינו לו

כשכתבנו לכם על ההגעה של דיסני פלוס לארץ, שירות הסטרימינג המתחרה התורן בענקית נטפליקס (לפחות בארץ), עם סרטים של מותגים כמו Marvel ו- Star Wars, לא חשבנו שענקית המדיה תלך רחוק כל כך.

למה yes "מדליפה" לנו מחירים?

את המידע החדש למדנו מאתר גלובס, אשר פירסם כי דיסני סיימו מגעים עם הענקית מארה"ב, שם הם סגרו על מחיר של 30₪ (לגיטימי), לשירות למנויי יס פלוס (שירות פרימיום ב-200₪ של החברה), ו-40₪ לכל השאר.

עוד נודע לאתר, שגם הוט במגעים עם החברה, כך שגם הם עשויים להציע דיל נוסף. אבל אין ספק ש-40₪ הוא מחיר יקר מאוד, אפילו יקר יותר מחבילת הבסיס של נטפליקס כיום הנמצאת על 32.90₪, וזה לא כאילו דיסני לא מכירים בתחרות.

8$ בארה"ב ו-40₪ בארץ

אם בארה"ב נטפליקס עולה 19$ בארה"ב (69.9₪), מאוד מוזרה ההחלטה של דיסני לקחת פרמיה של כמעט פי 2, ממה שאמור להיות. בדרך כלל מחירים של מוצרים מחו"ל משתנים לפי שער הדולר. השער עולה, המחיר עולה וגם ההפך. מקרה מצער קרא לא מזמן לחבר מערכת אשר רכש מוצר אלקטרוני מסוים, רק לגלות ששבוע לאחר מכן המחיר ירד ב-200₪ , לא בגלל הנחה, בגלל שער הדולר.

אז אם אנחנו היום עם דולר השווה 3.2₪ אז 8*3.2 ~ 25₪ , ואם נרצה לפרגן, אז 30₪, והוא כרגע המחיר רק עם חבילת הפרימיום של יס, ב-200₪ לחודש.

זה כבר מתחיל להרגיש כמו מעמסה לשירות הקיים ולא תחליף לשידורים הליניאריים.

לא הכל סגור, בינתיים

לשמחתנו אנחנו לא חיים בבועה, ובעוד שלא סביר שנראה אנשים יוצאים לרחוב או זורקים ממירים מהחלון, דיסני גם קוראת את הטוקבקים ואת התגובות, ואפילו אם היא תסגור דיל עם כל החברות, היא יודעת שהיא צריכה גם לפרוץ את השוק הזה, ולא רק להיכנס אליו, כי הדיל למשל עם יס, אומר שיש צריכה למכור 100 אלף מנויים ישר בשנה הראשונה ועוד לפחות 200 אלף מנויים תוך 3 שנים מרגע ההסכם.

אז אם המחיר יהיה יקר מדי, לא יתחברו, לא ליס ולא לדיסני והשנייה יכולה עדיין לשנות את התמחור שלו, תוך השארת החוזה כמו שהוא מול רשתות התקשורת.

דילוג לתוכן