מערכות אגירת אנרגיה למבני ציבור, קניונים, בנייני משרדים, מפעלים ובתים פרטיים

על רקע החלטת רשות החשמל לאשר שימוש באגירת אנרגיה:

לראשונה, ענקית האנרגיה הגלובאלית EATON (איטון) תשווק בישראל מערכות אגירת אנרגיה למתקנים פוטו וולטאים למבני ציבור, קניונים, בנייני משרדים, מפעלים ובהמשך גם לבתים פרטיים

איטון העולמית סימנה את ישראל כמוקד בעל פוטנציאל רב להתפתחות בתחום האנרגיה הירוקה; המהלך צפוי להביא לכניסתן של חברות גלובליות נוספות

ענקית האנרגיה הגלובאלית EATON (איטון) נכנסת לראשונה לתחום אגירת אנרגיה בישראל, על רקע אישור רשות החשמל לשלב טכנולוגיה של אגירת אנרגיה במתקנים פוטו-וולטאיים, ובמקביל לתוכנית שר האנרגיה לקידום יעד של 30% שימוש באנרגיות מתחדשות עד לשנת 2030, ולעלייה בשימוש ברכבים החשמליים שצפוי להוביל לשינוי בצריכת החשמל בישראל.

הכניסה של ישראל לתוך עולם אגירת האנרגיה תוביל לשינוי משמעותי בשוק. אגירת האנרגיה הינה הפתרון היעיל ביותר ו"הירוק" ביותר להתמודדות עם מגוון השינויים בצריכת האנרגיה, והיא מאפשרת להפחית את ההשקעה ברשת החשמל דרך אחסון אנרגיה מתחדשת ושחרורה  בעת הצורך, בין השאר לטעינת רכבים חשמליים.

בנוסף, ניתן לשלב את המערכות לאגירת אנרגיה עם פאנלים סולריים (PV) המותקנים על הגג ולחבר את המערכת לעמדות טעינה של רכבים חשמליים (בודדים או מרובים כגון חניוני לילה של רכבים ואוטובוסים חשמליים). בצורה זו ניתן לשלוט על צריכת החשמל ולהפחית את חשבון החשמל באופן משמעותי, להשיג טעינה חשמלית משמעותית שאינה תלויה ברשת החשמל, ליהנות מהכוח העצום של אנרגיות מתחדשות בעיקר במדינה חמה כישראל ומחשמל באופן אמין ועצמאי.

האגירה יכולה להתאים למגוון יישומים: בתים פרטיים או מגדלי מגורים מרובי דיירים, מקומות ציבוריים כגון קניונים, בנייני משרדים, מבני ציבור ועוד, וכן לשימושים תעשייתיים כגון מפעלים גדולים בעלי צריכה אנרגטית משמעותית. כמו כן, המערכת תתאים מאד למתקנים שהגיעו לגבול הספק החיבור מחברת חשמל ומתקנים ביטחוניים שמצריכים פעולה שוטפת.

כך לדוגמה, התקינה חברת איטון במרתפי אצטדיון הכדורגל של קבוצת אייאקס באמסטרדם מתקני אגירת אנרגיה בהספק 3 מגהווט בשילוב פאנלים סולאריים שהותקנו על גג האצטדיון. אלו יכולים לספק חשמל לאצטדיון בהופעות ובמשחקי כדורגל במשך 3 שעות גם אם רשת החשמל תהיה מנותקת.

אגירת האנרגיה של איטון מבוססת על סוללות ליתיום-יון של חברת "Nissan", כך שבמתקני האגירה ניתן להתקין סוללות חדשות או סוללות שפורקו מרכבים אחרי מספר שנות פעילות. סוללות אלו זולות מהסוללות החדשות ויכולות להתאים לחברות הדוגלות בגישה ירוקה של מחזור. את מתקני אגירת האנרגיה עצמם ניתן להציב בקונטיינרים סגורים שיועמדו לדוגמה בחניה, והם כוללים ממיר חכם שתפקידו לטעון את הסוללות ולפרוק אותן.

אופיר גורן, מנכ"ל איטון ישראל: "מדובר במהפכה אמיתית שתוזיל את עלויות החשמל לצרכנים בטווח הארוך. היכולת לייצר ולאגור חשמל סולארי ולהזרים אותו בעת הצורך הופכת את השימוש באנרגיה מתחדשת למשתלם יותר מבאנרגיה הקונבנציונאלית. יתרה מכך, בעתיד הלא רחוק, כשיותר ויותר אנשים יעברו לנהוג ברכבים חשמליים, לא תהיה ברירה אלא להשתמש בתחנות אגירה לצורך הטענת הרכבים, שכן צריכת האנרגיה תגדל באופן משמעותי.  הניסיון הרב של Eaton באגירת אנרגיה, ברחבי העולם ובמיוחד באירופה, יאפשר להציב את ישראל כמדינה ירוקה וחסכונית בחשמל".

דילוג לתוכן