מנכ"ל ומייסד Signal פורש

מנכ"ל ומייסד Signal פורש, יוחלף באופן זמני בידי מייסד WhatsApp

הרבה שינויים עוברים על אפליקציית המסרים המוצפנת, סיגנל, בשנה החדשה של 2022.

היא פתחה את השימוש במטבע הקריפטו החדש שלה MobileCoin, כאמצעי לתשלום מנותק מבנקים או אשראי, ועכשיו מייסד החברה, החליט על פרישה.

למה לפרוש, ולמה דווקא עכשיו?

Matthew Rosenfeld, מייסד Signal Foundation אשר פיתחה את אפליקציית המסרים בעל השם הדומה, Signal, המכונה בטוויטר בשם Moxie Marlinspike או מוקסי בקיצור, פרסם בפוסט מרגש בבלוג הרשמי של Signal, שהמהלך היה מתוכנן כבר הרבה זמן ועוד לא הגיעה שעת הכושר. 

כך הוא מתאר על המצב שהיה בעבר: "אני עובד על סיגנל כבר כמעט עשור. המטרה שלי תמיד הייתה שסיגנל תגדל ותתקיים מעבר למעורבות שלי, אבל לפני ארבע שנים זה עדיין לא היה אפשרי. כתבתי את כל הקוד לאנדרואיד, כתבתי את כל הקוד לשרת, הייתי הנציג היחידי בשירות לקוחות, סייעתי בכל פיתוח המוצר וניהלתי את כולם."

הוא ממשיך לתאר את המצב שהשתנה באופן מהותי:
"ביליתי את ארבע השנים האחרונות במאמץ לשנות את זה, והיום התמונה שונה בתכלית. סיגנל היא כעת קבוצה מדהימה של 30 אנשים: שילוב של מהנדסים נפלאים, מעצבים סופר מוכשרים, צוות תמיכה מחונן להפליא, וצוות מנהיגות מיומן ומחויב מאוד. אני כמעט ולא כותב קוד יותר, ואם אני עושה זה בתפקיד מינורי … ואני גם מקווה שאף אחד בסיגנל לא ימצא את עצמו שוב יושב על המדרכה עם המחשב הנייד שלו בגשם (אלא במקרה וזו הגדרת העבודה מרחוק המועדפת עליו)."

מה יקרה עכשיו, מי יחליף, אותו ולמה? על זה מוקסי עונה בצורה קצת מפתיעה בכך שהוא ממנה את Brian Acton מייסד בעברו את המתחרה ווטסאפ, שכעת יושב בדירקטוריון של "Signal Foundation".

מינוי מפתיע שכן רק לפני כמה שבועות, מוקסי כתב 9 ציוצים שונים, על בעיות האבטחה וההצפנה של טלגרם והזכיר בעקיפין אפליקציות כמו ווטסאפ ואת כמה שהן לא באמת מוצפנות לעומת סיגנל.

"אני אמשיך להישאר בדירקטוריון סיגנל, מחויב לעזור להגשים את המשימה של סיגנל מתפקיד זה, ואני אפסיק בהדרגה את תפקידי כמנכ"ל בשביל  שאוכל להתמקד בחיפוש המועמד שיחליף אותי. בריאן אקטון, שגם הוא בדירקטוריון קרן סיגנל, התנדב לשמש כמנכ"ל זמני במהלך תקופת החיפושים שלי. יש לי אמון מלא במחויבות שלו למשימה וליכולת להנחות את הצוות לתקופה זו."

ועכשיו מה, העתיד בקריפטו?

השילוב של מטבע דיגיטלי עם אפליקציית המסרים של סיגנל הוא לכל הפחות מעניין. כעת אם הירידה ההדרגתית של מוקסי כמנכ"ל החברה, אולי החברה תוכל להתחיל להתפתח בכיוונים נוספים, שלא מונחים רק לפי חזון של אדם אחד.

תשלום באפליקציה מוצפנת, גם פותח פתח לבעיות, האקרים וגורמים עוינים עשויים לראות את סיגנל כמקור חדש למימון ולטרגט אותם כמו שהם מטרגטים פלטפורמות ובורסות קריפטוגרפיות אחרות. 

בנוסף, תוקפים במתקפות כופר יוכלו לדרוש את התשלום בסיגנל בקלות יחסית. בינתיים 2022 לא מאכזבת. 

דילוג לתוכן