טלגרם עשויה להתחיל לבקש תשלום על פיצ'רים

קצת אחרי השמועות שטוויטר עשויה להפוך לתוכנה בתשלום, טלגרם לא נשארת מאחור ומגלה בגרסת הבטא האחרונה ל-iOS אפשרות של תשלום לחלק מהפיצ'רים ותכנית פרימיום. האם אנחנו עדים לסוף התקופה של רשתות חברתיות בחינם?

מדבקות פרימיום

קצת טריקי להכניס שירותי פרימיום לגרסת בטא, כי הוא עלולה לייצר כל מיני שמועות וגלים על תשלום לאפליקציה, ובכל זאת חברת Telegram העומדת מאחורי אפליקציית המסרים הפופולרית טלגרם, בחרה לעשות זאת.

בגרסה ל-iOS דרך TestFlight (שרת הבדיקות הרשמי של אפל לאפליקציות מובייל) מספר 8.7.2 ניתן היה להבחין בפיצ'ר חדש. על הגילוי אחראי ערוץ הבדיקות Telegram Beta, ובו הוא מציג מדבקות נוספות הנקראות Premium Stickers הניתנות לשימוש באמצעות הרשמה לתכנית שנקראת Telegram Premium.

לא מדובר בפיצ'ר פורץ דרך, בסך הכל עוד סוגי מדבקות או אנימציות, החידוש הוא התכנית טלגרם פרימיום, אך כרגע חוץ מאזכור או שם אין עוד מידע נוסף.

תמונה:

מקור: ערוץ Telegram Beta

העתיד הוא פרימיום?

טלגרם כבר הציגה אפשרות לפרסומות בקבוצות גדולות ב-2021 וגם אמרה שתהיה אפשרות למנויים משלמים לבטל אותם, אך היא לא סיפקה עוד מידע בנושא.

כרגע נראה שמנויי טלגרם פרימיום יקבלו עוד פיצ'רים, כמו מדבקות, וביטול פרסומות.

טוויטר עשוייה ללכת לכיוון הזה, עם תכנית מנויים משלה הכוללת גם פיצ'רים אם אילון מאסק יעמוד במילה (ציוץ מחוק) שלו, עכשיו רק נשאר לגלות אם פייסבוק מסתפקת ברווחים שלה מהפרסומות או שהיא גם תבצע מהלך כזה, וכשאנחנו אומרים פייסבוק אנחנו מסתכלים גם על ווטסאפ.

דילוג לתוכן