חלונות 11

המעבד שמותקן במחשב ישן? ייתכן שלא תוכלו לעדכן את מערכת חלונות 11

בסוף שנת 2021 תשיק מיקרוסופט את המערכת החדשה ללקוחותיה ברחבי העולם. לפי מספר אתרים הנחשבים בתחום התוכנה, ייתכן שמיקרוסופט לא תספק עדכוני אבטחה, או עדכונים למנהלי ההתקנים אם מהמעבד שלכם מסדרה ישנה. בינתיים לא ברור מבחינתם מה יחשב סדרות ישנות, האם מעבד i7  סדרה 7,8 נחשב ישן? האם זאת החומרה שתוקצה ולא תזכה לעדכונים? בחברה סרבו להתייחס לנושא כאשר נשאלו והתבקשו להגיב למערכת The Verge אודות הפרסומים האחרונים.

לטענת מיקרוסופט, כן ניתן יהיה להוריד ISO של מערכת ההפעלה החדשה וכן, גם למחשבים בעלי מעבדים ישנים יותר וזאת לצורכי בדיקה, הדגמות וסוג של טעימה מהמערכת החדשה.

אצלנו במשרדים כבר הותקנו מספר מערכות הפעלה כאלו לצורכי בדיקה, ההתקנה בוצעה ע"י הורדת ISO וביצוע שדרוג מתוך מערכת ההפעלה חלונות 10. כאשר ניסינו לבצע BOOT מה-ISO נתקלנו בקשיים ולמעשה לא יכולנו לבצע זאת. על-ידי רישום ושדרוג ע"י Windows Insider לא ניתן היה לביצוע מאחר שהחומרה לא נתמכת, זאת לשון ההודעה.

חלונות 11 להורדה

אז נכון, המערכת טרם הושקה באופן רשמי, אבל כפי שהזכרנו, מי שרוצה יכול לבצע רישום באתר של מיקרוסופט ולהוריד גרסה להתנסות.

חשוב לציין – לא מדובר בגרסה סופית ולכן לא מומלץ להתקין בסביבות Production.

פרטים נוספים:

חלונות 11

חלונות 11

Windows 11 היא מערכת הפעלה מסדרת Windows מבית מיקרוסופט למחשבים אישיים. המערכת הוכרזה באופן רשמי ב-24 ביוני 2021, אך גרסה BETA הודלפה לרשת כבר ב-15 ביוני 2021 כקובץ ISO. כפי שצוין, המערכת צפויה לצאת רק בסוף שנת 2021, ואם לא יהיו עיכובים בלו"ז, חלונות 11 תהיה המערכת שתחליף את קודמתה חלונות 10 שהושקה בשנת 2015.

מרושם והתנסות ראשונית שלנו במערכת השינוי העקרי והבולט לעין הוא בעיקר וויזואלי, שינוי סרגלי צבעים, תפריטים. עוד שמנו לב שלמרות שהמערכת הותקנה על מחשב עם מעבד i7 סדרה 6 המערכת פועלת ומתפקדת לאט יותר מקודמתה בתפקיד. ייתכן מאוד שבגרסה הסופית הביצועים ישתפרו.

נעדכן בהמשך…

דילוג לתוכן