גרסת iOS 15.4 שמה קץ לצורך במעבדות לאיפוס קושחת ה-Apple Watch

ביום ב' (14.03) שיחררה אפל את גרסת iOS 15.4 ו-watchOS 8.5. כמה קוראים פיקחיים שמו לב לשינוי באתר התמיכה (support.apple.com) של החברה וזיהו מידע חדש שמסביר מה המשתמש צריך (ויכול) לבצע במקרה שה-Apple Watch שברשותו מפסיק לעבוד.

איך לשחזר גרסה של Apple Watch במקרה של תקלה חמורה?

לשעון של אפל אין מחברי גישה נגישים למשתמשים, מה שאומר שרק אפל ומעבדות מורשות יכולים לתקן את השעון במקרה של תקלה חמורה בקושחה שלו. עם שחרור גרסאות iOS 15.4 ו-watchOS 8.5 לקהל הרחב, אפל מעדכנת את עמוד התמיכה ומאפשרת למשתמש הביתי לשחזר את קושחת השעון שלו במקרה של כשל, באופן אלחוטי ובאמצעות האייפון.

כך נכתב באתר החברה: 

אם ה-Apple Watch מציג סימון של אייפון ושעון ביחד או סימון "!" [סימן קריאה אדום]

ה-Apple Watch עשוי להציג אנימציה המבקשת ממך לקרב אותו לאייפון, אם הוא חווה בבעיה הדורשת עדכון או שחזור. ייתכן שתראו גם סימן קריאה אדום על השעון.

בצעו את השלבים הבאים:

  1. ודאו שהאייפון נמצא בקרבת מקום. האייפון צריך להיות מעודכן ל-iOS 15.4 ואילך והוא צריך להיות מחובר ל-Wi-Fi עם Bluetooth פעיל. בנוסף, יש לבטל את הנעילה שלו.
  2. הניחו את ה-Apple Watch על המטען שלו.
  3. לחצו פעמיים על כפתור הצד (הכפתור מתחת לכתר העגול) ב-Apple Watch שלך.
  4. בצעו את השלבים המופיעים באייפון.

אפל מבינה שישנם מקרי קצה שלא יסודרו באמצעות התיקון החדש, במקרה זה יופיע סימן קריאה אדום על המכשיר, ואם לא הצלחנו לאפס אותו באמצעות האייפון, יש בכל זאת לקחת אותו למעבדה מורשית קרובה.

האם זו רק ההתחלה?

באופן מעניין, לאתר 9to5mac נמסר שאפל עובדת על פיצ'ר דומה עם השם: "OS Recovery", ואיתו ניתן יהיה לשחזר מכשיר תומך iOS נוסף באופן אלחוטי (עם ויפי), האם אפל צפויה לשחרר עוד קצת מהשליטה במקרה של תקלה חמורה?

זה נשמע הגיוני שלאפל יש את הכלים לתקן מכשירי אפל אחרים, והיא מאפשרת שימוש למשתמש הפשוט, אך לא גישה אליהם. 

באופן הזה אפל שומרת על המידע הפנימי קנייני סודי, אך בכל זאת מאפשרת חופש פעולה למשתמשים החווים תקלה חומרה ולא יכולים או לא רוצים לגשת למעבדת השירות הקרובה. גישה מאוד אפליסטית, יש שיאמרו.

הגן כבר לא כל כך סגור

אפל של 2022 היא כבר לא אותה אפל של סטיב ג'ובס. החזון המקורי מקורי של סטיב ג'ובס היה כל כך הרמטי וסגור מהקהל הרחב עד שהאייפון המקורי ב-2007, הושק ללא אפשרות התקנות אפליקציות בכלל. 

כיום הדברים שונים, כאשר אפל צפויה להשיק תכנית "Self Service", או "טיפול עצמי" השנה, ומערכת ההפעלה מזמן מאפשרת גישה למגוון אפליקציות צד שלישי, כולל שינוי עמוד הבית ואפילו המקלדת. 

מה היה אומר ג'ובס על זה? זה לא כזה משנה, העיקר שהמשתמשים מטורטרים פחות ונהנים גם ממכשיר איכותי ובטוח, (יחסית למתחרים) וחופש פעולה (גם יחסית למתחרים).

דילוג לתוכן