מטה חברת אפל

בקרוב: הודעות ושיחות עם אייפון 13 גם ללא כיסוי 4G ו- 5G

אייפון 13

ספטמבר כבר כאן, ובקרוב אפל (apple) תקיים אירוע השקה בה ייחשף מכשיר האייפון 13 שככל הנראה יציע תמיכה בקישוריות תקשורת לוויינית, שיאפשרו ביצוע שיחות ושליחת הודעות ללא שימוש ברשת 4G ו- 5G.

קאו (Kuo) הוא אחד המקורות האמינים והוותיקים לחידושים שאפל מציעה, ולדברי מקור זה – האייפון 13 יכיל רכיב חומרה שמתחבר ללווייני תקשורת הנמצאים במסלול נמוך סביב כדור הארץ (Low Earth Orbit). הרכיב המדובר יהיה ככל הנראה Qualcomm X60 baseband chip שיותאם אישית למכשירים ויאפשר את התמיכה הנדרשת.

לוויינים אלו הם מאותו הסוג שבהם SpaceX עושה שימוש כדי לספק למנוייה את שירות האינטרנט סטארלינק (Starlink).

 

האם זה אומר שנראה שיתוף פעולה בין אפל ל-SpaceX?

כנראה שלא, כי לפי דבריו של המקור, כנראה שגלובסטאר (Globalstar) תהיה ספק התקשורת לפרויקט זה, מאחר שיש לה "סבירות גבוהה לשיתוף פעולה עם אפל מבחינת טכנולוגיה וכיסוי שירותים".
עוד הוסיף ואמר קאו, כי כדי להנגיש את יכולות השירות החדש, יצטרכו ספקי התקשורת השונים לעבוד ישירות עם גלובסטאר, מה שיחסוך את הצורך בתשלום נוסף כדי לקבל את השירות ישירות מגלובסטאר.

כאמור, הדברים עדיין לא ברורים וככל הנראה יישארו כך עד לאירוע ההשקה, מי יודע – אולי נזכה לקבל את השירות החדש ללא תשלום ואולי בכלל לא יהיה שירות שכזה. לכאן או לכאן, זו תחילתו של עידן חדש שבו נזכה לראות את המעבר לתקשורת לוויינית, במוצרי אפל בטווח הקרוב, ואם יוכיח את עצמו כתחליף ראוי – כנראה שגם יכבוש את העולם.

 

 

 

 

אייפון 13-

Photo by Bangyu Wang on Unsplash

דילוג לתוכן