טלפון אנדרואיד גוגל
Photo by PhotoMIX Company from Pexels

גוגל כנראה תפעיל על חשבונכם אימות דו שלבי – מבלי לחכות להסכמתכם

ענקית הטכנולוגיה גוגל מתכוונת להפעיל אימות דו שלבי על כ-150 מיליון משתמשים ברחבי העולם ולמהלך הזה היא לא הולכת לבקש רשות.
מדובר במהלך אשר צפוי להיכנס לתוקף עד סוף השנה הנוכחית, כך הודיעה גוגל ביום שלישי האחרון.

האימות הדו שלבי ידרוש מהמשתמשים להזין סיסמה ולאחר מכן לאמת את הכניסה דרך המכשיר הנייד של המשתמש.
לאורך השנים משתמשים רבים משתמשים בשירותים שונים ברחבי הרשת ולרוב השירותים נדרשת סיסמה והרשמה דרך מייל כזה או אחר. כיום המייל שלנו משמש אותנו גם בשביל לשחזר משתמשים אבודים ולחדש סיסמאות.

מהלך שיעזור מאוד להתגוננות מפני פריצות של האקרים

מי שמשתמש בדפדפן של גוגל – כרום ובמקביל משתמש ב-Gmail חשוף לסיכון כפול. כיוון שהדפדפן שומר על סיסמאות, היסטוריית גלישה ואפילו על פרטי האשראי והוא באופן טבעי מחובר ל-Gmail, מספיק שאדם זר נחשף לסיסמה שלכם ואתם בצרה רצינית.

כאן בדיוק נכנס האימות הדו שלבי ומאפשר לכם הגנה מפני צרה שכזו. מצד שני זה עלול להיות מסורבל מסיבות שונות, לכן עד כה גוגל אפשרה לכלל המשתמשים לבחור להצטרף לאימות דו שלבי. אבל נראה שזה לא הולך להיות אופציה לבחירתכם לעוד הרבה זמן. בעבר גוגל כבר הכריזה על צעד שכזה אבל עד כה נראה שהיא לא הביאה את זה לידי יישום. מה שבטוח שכעת גוגל הולכת על זה באופן חד משמעי ונשענת על המספר 150 מיליון משתמשים.

"עד סוף 2021, אנו מתכננים לרשום אוטומטית עוד 150 מיליון משתמשי גוגל לאימות דו שלבי ולדרוש מ-2 מיליון יוצרי YouTube להפעיל אותו", כותבים מנהל המוצר של גוגל כרום, עבד אל כרים מרדיני, ומנהל אבטחת החשבונות, ג'יימי קים, בפוסט בבלוג.

ענקית החיפוש רושמת אוטומטית מספר רב של משתמשים בכדי למנוע מהאקרים לפרוץ לחשבונות המשתמשים על ידי תוכנות פריצה חכמות המצליחות לנחש את הסיסמאות של המשתמשים לא משנה כמה הסיסמאות מורכבות.

נכון להיום החשיבות של אימות דו שלבי עדיין לא נתפסת כחובה ואנשים רבים מעדיפים לוותר על התענוג, בכל זאת מדובר בדרך מסורבלת למדי להתחבר למשתמש שלכם במחשב הפרטי של חברכם או למחשב בעבודה. עם זאת, כפי שזה נראה, זה רק עניין של זמן עד שהמהלך יהפוך לחובה לכלל המשתמשים של גוגל, או לפחות לאלה שמשתמשים ביותר ממוצר אחד של ענקית הטכנולוגיה, הרי שזה מתבקש ובצדק.

"אימות דו שלבי היווה את הלב של שיטות האבטחה של גוגל עצמה וכיום אנו הופכים את זה לבסיס אבטחה עבור המשתמשים שלנו – באמצעות הודעה קצרה מגוגל, הדורשת הקשה פשוטה על המכשיר הנייד שלכם בכדי להוכיח שזה באמת אתם שמנסים להיכנס", כך על פי גוגל בהודעה בבלוג.

דילוג לתוכן