בואינג חושפת את עיצוב מסוק התקיפה והסיור העתידי (FARA) לצבא האמריקני

מהיר, גמיש, מכוון מטרה ומתוכנן במיוחד כדי לבצע את המשימות המתפתחות של הצבא

בואינג מציעה לצבא ארה"ב מערכת אג'ילית (זריזה, גמישה וניתנת להתאמה מהירה לצרכים והנסיבות המשתנות), משולבת וממוקדת מטרה, כחלק מתחרות אב-טיפוס של מסוקי התקיפה והסיור העתידיים (Future Attack Reconnaissance Aircraft – FARA).

בואינג FARA נועד לענות על הצרכים המבצעיים הנוכחיים של צבא ארה"ב וכן גם על הצרכים העתידיים שמשתנים לאור ההתפתחויות הטכנולוגיות. המסוק החד-רוטורי והעוצמתי במיוחד, מתהדר במערכת רוטור בעלת שישה להבים, מנוע יחיד, מושבי טנדם מודולרים, קוקפיט מודרני עם מסך תצוגה גדול הניתן להגדרה ועיצוב מחדש ויכולות טיסה ללא טייס.

מארק שרי (Mark Cherry), סגן נשיא ומנכ"ל חברת בואינג"Phantom Works"  אמר: "אנו מציעים יותר ממסוק – אנו מציעים מערכת משולבת במלואה וברת-השגה, העונה לצרכי הצבא, למשימה ולעתיד. שילבנו חדשנות, תושיה, וניסיון מוכח שלנו בייצור מסוקים מתקדמים עם בדיקות מקיפות וניתוחים מורכבים, כדי להביא פיתרון מלא עוצמה".

העיצוב המדויק של המסוק החדש המשלב מערכת טוס-אל-חוט (Fly-by-wire), ממנף למעלה מ-65 שנות ניסיון בייצור מסוקים, לצד הורדת הסיכון והעלויות הודות לאחידות החומרים, וטכנולוגיית ייצור מתקדמת מוכחת. המערכת תאפשר שילוב נוח, מהיר ויעיל בתוך המערך הקיים של צבא ארה"ב, של יכולת ירי ושיגור לטווחים ארוכים ושימוש אווירי במערכות בלתי מאויישות.

 

"הקשבנו לצרכי הצבא, הערכנו את כל האלטרנטיבות ומיטבנו את התכנון שלנו כדי לספק את כלי הטיס הנכונים ביותר שיעמדו בדרישות", אמר שיין אופנשאוו (Shane Openshaw), מנהל התוכנית של בואינג FARA. "אנו מציעים מסוק אמין מאוד, בר-קיימא וגמיש עם דגש על בטיחות וצרכים מבצעים עתידיים".

 

בואינג FARA תמלא פער קריטי הקיים בעולם התעופה הצבאי של מתקפה קלה ויכולת סיור מתקדמת, שסופקה בעבר על ידי מסוק הקרב בל OH-58 קיואה (Bell OH-58D Kiowa Warrior), שפרש כעת.

דילוג לתוכן