תלמידים באקדמיה
Photo by Igor Rodrigues on Unsplash

אפל פותחת את אקדמיית המפתחים הראשונה שלה בארה"ב

אפל פתחה השבוע את אקדמיית המפתחים הראשונה בארה"ב בדטרויט, כשהיא מציעה לסטודנטים קורסים בנושא קידוד, עיצוב, שיווק וניהול פרויקטים, "בדגש על הכללה והשפעה חיובית בקהילותיהם", כך שיתפה אפל (apple) בהודעה שפורסמה לפני מס' ימים.

המהלך הושק בשיתוף אוניברסיטת מישיגן-סטייט, והוא חלק מיוזמת השוויון והצדק של אפל, שנועדה להתמודד עם גזענות מערכתית תוך מתן הזדמנויות לכלל האנשים ברחבי הארץ.

"אנו מאמינים שאפליקציות צריכות להיות מתוכננות על ידי כולם, וכי לכל המפתחים והיזמים צריכה להיות הזדמנות להיות חלק מכלכלת האפליקציות המשגשגת", אמרה ליסה ג'קסון, סגנית נשיא אפל בתחום איכות הסביבה, המדיניות והיוזמות החברתיות.

"לדטרויט יש רוח יזמית מדהימה, המופעלת על ידי יצירתיות והכלה, ואנו שמחים לקבל את פניהם של הסטודנטים בכיתת היוצרים הראשונה, כשאנו מתחילים שיעורים באקדמיה למפתחים של אפל, הראשונה מסוגה בארה"ב."

אקדמיה זו הוכרזה בינואר כחלק מיוזמת ההון והצדק הבין גזעי של אפל. מידע נוסף אודות האקדמיה זמין דרך אתר MSU, ולאנשים מחוץ לדטרויט הסקרנים ללמוד פיתוח אפליקציות iOS, אפל מציעה מגוון משאבים נוספים.

המטרה: "למצוא וליצור מקומות עבודה בתחום ה-iOS וכלכלת אפליקציות."

השיעור הראשון באקדמיה למפתחים בדטרויט מורכב מ-100 סטודנטים בגילאי 18 עד 60. הם יבלו 10 חודשים בלימוד פיתוח אפליקציות בנוסף להכשרת יזמים, עם תכנית לימודים "שנועדה להבטיח לבוגרים את חבילת הכישורים המלאה, כדי למצוא וליצור מקומות עבודה בתחום ה-iOS וכלכלת אפליקציות." ההרשמה היא בחינם, ואין צורך בניסיון קודם בקידוד. האקדמיה למפתחים ממוקמת בחלל שתוכנן בהתאמה אישית בבניין הלאומי הראשון בדטרויט.

החברה עמדה בפני בדיקה מוגברת גם לגבי האופן שבו היא מנהלת את חנות האפליקציות, ולעתים קרובות היא מגיבה לביקורת זו בכך שציינה כמה היא משלמת למפתחים (כ-200 מיליארד דולר מאז 2008) ומציינת את זמינות משאבי החינוך שלה עבור מתכנתים לעתיד.

"המטרה שלנו היא ליצור מסלולים חדשים והזדמנויות חדשות לקבוצה מגוונת של מנהיגי טכנולוגיה מהמאה ה-21, אנחנו גאים לעבוד עם אפל בכדי להביא את החזון הזה לחיים", כך שיתפה שרה גרטר מאוניברסיטת מישיגן סטייט בדטרויט. "אני נרגשת לפגוש את כיתת הסטודנטים הראשונה שלנו, ואני סקרנית לראות לאן המסע הזה ייקח אותם – בין אם מדובר בפתיחת עסק חדש, יצירת אפליקציה חדשה או פיתוח כישורים חדשים לשיווק".

לדברי אפל, באקדמיה כל אחד יקבל 10 חודשי הדרכה בנושא פיתוח אפליקציות לפלטפורמות של אפל לצד שיעורי יזמות.

 

 

 

 

 

 

דילוג לתוכן