אפל

אפל משלשת את הרווח שלה תוך פחות מ-4 שנים ומגיעה לשווי שוק של 3 טריליון דולר

חברת אפל היא החברה הראשונה בארה"ב שמגיע לשווי שוק של 3 טריליון דולר. למי שלא עוקב אחר המספרים המטורפים האלו, ובצדק, 1 טריליון שווה 1,000 ביליון (או מיליארד), שזה אומר שמדובר בספרה 1, ואחריה 12 אפסים. 

איפה הייתם כשזה קרה?

זה קרה ביום שני (3.1) בזמן המסחר, המנייה חצתה את קו ה-3 טריליון עם שווי מניה של 182.86$.

מדובר בעלייה מרשימה, שכן לפני קצת יותר משנה, באוגוסט 2020 המניה חצתה את קו ה-2 טריליון ועוד לפני פחות מ-4 שנים באוגוסט 2018 החברה הגיעה לראשונה לשווי שוק של טריליון דולר.

מ-CNBC נמסר: "אבן הדרך הזו (החציה של רף ה-3T) היא בעיקרה סמלית, אבל היא מראה שהמשקיעים נשארים שוריים (מאמינים שהמניה תעלה) במניות אפל וביכולתה לצמוח. אפל עלתה ביום שני ב-2% במהלך המסחר תוך-יומי למחיר למניה של קצת פחות מ-182 דולר לאחר שהגיעה לזמן קצר ברף 3 טריליון דולר."

לא רק חומרה, גם שירותים

בנוסף נמסרו פרטים לגבי הסיבות לעלייה המטאורית: "אפל הציגה צמיחה שנתית בכל קטגוריות המוצרים שלה ברווחי הרבעון הרביעי, עם עלייה של 29% בהכנסות משנה לשנה. בעוד שהאייפון הוא עדיין מנוע המכירות הגדול ביותר, השירותים של אפל צמחו ב-25.6% משנה לשנה וסיפקו יותר מ-18 מיליארד דולר בהכנסות במהלך הרבעון."

ניתן להבין שמדובר בצמיחה הקשורה לא רק לחומרה שאפל מייצרת, כמו iPhone, iPad, Apple TV, Apple Watch, ו-iMac, אלא גם לשירותים שהיא מוכרת, כמו שירותי הרחבה לאחסון שלה ה-iCloud, שירותי הסטרימינג ה- Apple TV+ בשילוב עם Disney+ ועוד.

מאז כתיבת בכתבה המניה ירדה במעט מתחת לרף ה-3, והתמקמה ב-2.99 טריליון, אבל ההערכות הם שאחרי שאפל תכריז על הדוחות הרבעוניים לרבעון האחרון של 2021 (Q4), המניה תמשיך במגמת עלייה, שכן דו"ח רבעון שלישי, הציג רווחים מאוד מרשימים. 

מי עוד במועדון הטריליון?

בעוד שאפל כבר "במועדון" משנת 2018, חברות נוספות חולקות איתה את ה-T לצד שווי השוק. חברת Microsoft מובילה כרגע במקום השני עם שווי שוק של 2.5 טריליון דולר, אחריה חברת Alphabet (Google) עם 1.9 טריליון דולר וחברות Amazon ו-Tesla מסיימות את הרשימה עם 1.7 ו-1.2 טריליון בהתאמה.

השמיים הם באמת הגבול, או הענן

אין ספק שאפל הימרה נכון כאשר היא הוסיפה מגוון שירותים לפורטפוליו שלה, והפסיקה להתמקד רק בתוכנות בודדות או בחבילה, ממש כמו שעשו מיקרוסופט וגוגל לפניה. כל זאת, בנוסף למכירות המעולות שהיו לסדרת האייפון 13 עם מצלמה משופרת, ומסך בעל קצב ריענון מהיר. אפל בדרך הנכונה ואם היא תמשיך במגמה היא עשויה להגיע ל-4 טריליון תוך שנה או אפילו לפני כן.

דילוג לתוכן