אילון מאסק רכש את השליטה בטוויטר, מה זה אומר לנו?

אז אחרי שמועות שרצו הלוך ושוב, ציוצים, הטרלות ומה לא, זה סופי: אילון מאסק רכש את השליטה בטוויטר. אמנם היה לו עד כה מניות בחברה באחוז לא קטן בכלל, אבל כעת, כשהוא הופך לבעל השליטה, אילון מאסק טוען, כך על פי פרסומים שונים, שהוא רוצה להפוך את חברת טוויטר לחברה פרטית, שאינה נסחרת בשוק ההון, ולא חברה ציבורית. כך ההחלטות בחברה יהיו יותר עצמאיות יותר, מה שאומר שככל הנראה שהן פחות יראו כמו החלטות של דירקטוריון רשמי וממוסד.

מי אתה אילון מאסק?

אז מי אתה אילון מאסק? למי שלא יודע אילון מאסק הוא האדם המוגדר כיום כהעשיר בתבל. עיקר הפרסום שלו וההון שלו, נובעים משליטתו בחברת המכוניות החשמליות הירוקה – טסלה שפיתחה מכונית המאפשרת נסיעה ברכב חשמלי בעל פטנט ייחודי להטענה מהירה של כוח חשמלי רב לנסיעה.

מפה לשם הוא צבר כאמור את ההון הרב ביותר בעולם, על פי פרסומים רשמיים, מה שאפשר לו ככל הנראה לרכוש את טוויטר הענקית.

Photo by David von Diemar on Unsplash

אבל זה לא הכול, אילון מאסק נודע כאדם יוצא דופן ופחות רשמי, המנהל באופן חופשי כמעט דיונים עם גולשים ברשתות חברתיות, דבר שהקנה לו מעמד בפני עצמו. מעמד פחות מוכר בקרב אילי הון אם נציין זאת כך.

למה זה משנה לטוויטר – למי היא שייכת?

זה משנה מאד. טוויטר שעד עתה נהנתה ממדיניות רשמית של חברה ציבורית כמו למשל סגירת חשבונות אשר סתרו את מדיניות החברה. ככל הנראה תהנה עתה ממדיניות שונה וחופשית יותר שמשמעותית מאד כאשר מדובר ברשת חברתית. אגב, אילון מאסק עצמו התבטא כי הוא 'חסיד של חופש הביטוי' ואולי זה מה שגרם לו לרצות לשלוט בחברת טוויטר.

קרדיט תמונה ראשית

Photo by Adem AY on Unsplash

דילוג לתוכן