ZOOM
Photo by LinkedIn Sales Solutions on Unsplash

איך להראות ולהישמע נהדר בזום ב-2022

כבר שנתיים פלוס עברו מאז התפרצה מגיפה קטנה שהפכה לגדולה מסין, ונראה שלא הרבה השתנה. שיחות וידאו, או "שיחות זום" כמו שהם נקראות היום, מאוד נפוצות, גם אם האפליקציה עצמה היא לא זום, אלא Google Meet, Microsoft Teams או GoToMeeting.

אבל למרות שעברו שנתיים נראה שעדיין חלקנו לא ממקסימים את שיחות הוידאו שלהם.

בדיוק בשביל זה החלטנו להעלות מדריך מיוחד שיעזור לכם להיות "בסט" בשיחה הבאה שלכם:

1. תאורה – אל תשבו לבד בחושך

אחת הבעיות הכי גדולות בשיחות היא התאורה. אנחנו לא מדברים על שיחות זום המתקיימות בנהיגה בדרך לסופר, כאשר התאורה לא תלויה בנו, אנחנו מדברים על המשרד ה"קבוע" בבית שלנו, עם המחשב או מחשב נייד, והחלון. 

בואו נדבר רק על החלון. אור שמש ישיר, עוזר המון לתאורה, אבל בבקשה בבקשה אל תמקמו את המצלמה מאחורי החלון, זה ייצור דמות חשוכה ולא נעימה, נסו למקום אותה מהצד או מלפני החלון, כאשר השמש מאירה על הפנים. זה ייצור תאורה טבעית ונעימה. 

מעבר לכך, מנורת לד, יכולות לעשות הבדלים גדול, חפשו תאורה חמה או קרה (כמו של משרדים) או שילוב שלהם לפי מה שמתאים לכם. אנחנו מצאנו ששילוב של תאורה חמה וקרה הוא האידיאלי, עכשיו תורכם.

2. סאונד – לא הכל זה נראות

מחקר חדש שהמצאנו עכשיו מראה ש-90% מהשיחות הם בכלל ללא מצלמה. אבל רגע ברצינות, יש המון שיחות שוידאו בכלל לא משחק תפקיד. כאשר לא אתם העיקר אלא אתם שם רק לצפות, או פרזנטציה חשובה של המנהל/ת, וכו'.

הסאונד שלכם חייב להישמע טוב, כי לפעמים אתם בכלל לא תרצה להפעיל מצלמה. אז בשביל כך יש כל מיני פתרונות. אנחנו ממליצים להשקיע, כי אחרי הכל, זה לא כאילו שמחר אנחנו שוב במשרדים ל-5 ימים בשבוע, נכון? אז משקיעים פעם אחת וזו השקעה לעתיד.

אנחנו ממליצים על מיקרופון נפרד, לא המובנה שמגיע עם המחשב הנייד, עדיף של חברה מוכרת, כמו Blu או Rode. תחשבו שאתם באים לייצר פודקאסט, אתם צריכים להישמע טוב.

ואם כבר השקעתם מצלמת ווב איכותית, לא משהו סיני פשוט, אולי המיקרופון שלה הוא טוב מספיק, תעשו ניסיון עם חבר או עם עצמכם. שמע חשוב לא פחות מתמונה.

3. לבוש – כמו ראיון עבודה

נקודה כואבת. בעוד שכולנו התרגלנו להיות ב"פיג'מה" בבית, לפעמים זה פחות מקצועי. אם אתם כמונו סובלים מקור, נסו לשים חולצה נוחה, שגם תהיה אלגנטית, או ג'קט ביתי שנראה מקצועי במצלמה.

אנחנו לא פה לתת טיפים באופנה, תתנסו מול הזום לפני השיחה ותראה אם מה שאתם מראים מספיק טוב ו"עובר מסך" למקרה שתחליטו כן להפעיל מצלמה.

זכרו, אתם צריכים לדאוג רק לחלק העליון, מתחת לחולצה המצלמה לא מגיעה, רק על תקומו לפני שאתם סוגרים את המצלמה, כדי להימנע מאי נעימות.

4. רקע – למי שאין וירטואלי

זום הוא קצת סנוב בקטע הזה, וישנם מחשבים שלא יכולים להפעיל רקע וירטואלי עקב מגבלות חומרה. בדיוק בשביל זה אנחנו יכולים וצריכים ליצור לעצמנו רק מספק. בייחוד אם אנחנו מדברים הרבה בשיחה. תמיד תחשבו שהשותף או שותפים שלכם לשיחה שמים אתכם על מסך טלוויזיה גדולה. למה? קודם כל אולי באמת זה המצב, ושנית צריכים להיות מוכנים לסיטואציה הכי מאתגרת.

לפני שאתם מתחילים את השיחה תסתכלו מסביב, יש דברים שלא הייתם רוצים שיראו? תכסו, תסתירו או תזיזו אותם. תמיד גם אפשר למקם את המצלמה גבוה אם אתם לא רוצים שיראו את הבלגן בחדר.

5. גובה העיניים – יחס אישי עושה רושם גדול

נראה שעם כל הריחוק הזה, קצת שכחנו שיש מולנו בני אדם ובני אדם אוהבים וצריכים להסתכל אחד לשני בעיניים.

לשם כך יש לנו מספר אופציות. קודם כל אפשר לשחק עם הנמענים בשיחה כדי לסדר את זה כל שהנמען המרכזי, זה אפשרי רק במצב "גלריה" בזום.

בנוסף אפשר לשחק עם המצלמה כך שתהיה יציבה מספיק וגם תאפשר לכם להסתכל כמעט אליה ישירות ועדיין לראות את המתרחש.

עוד טיפ חביב, הוא שהמצלמות של המחשבים הניידים בדרך כלל הם רחוקות מלהיות אידאליות, אתם יכולים להשקיע במצלמה זולה יחסית שתדרג באופן משמעותי את איכות התמונה.

סיכום

עבודה מהבית לא הולכת לעזוב אותנו בקרוב, בואו ננסה להוציא מכך את המרב. תאורה, סאונד, לבוש, רקע ויחס אישי, כל אלו יהפכו את שיחת הזום הבאה שלנו למדהימה, אולי אפילו תתקבלו לעבודה הבאה שלכם בזכות ראיון מוצלח בזום. בהצלחה!

דילוג לתוכן