אז מה באמת האפליקציה תדע עליכם? תדעו עוד לפני ההורדה…

את התחושה הזו כולנו מכירים: אנו מורידים אפליקציה, ובאמצע ההורדה חלונית קטנה צצה לנו ומודיעה לנו בנחמדות על שנאשר לה, בבקשה, שלאפליקציה, תהיה גישה לאיקס ווי וזד וכן, יתכן ויש מידע שהחברה\ אפליקציה שהורדנו או שנכנסו אליה תאסוף ותשמור אותו. ההודעה הזו בדרך כלל כל כך חברית שהיא משכיחה מאתנו איזה באמת מידע נאסף עלינו, מידע, שלא תמיד היינו שמחים שיהיה שמור באיזשהו מאגר מישע.

אז מה באמת יודעים עלינו חברות הענק?

בשורה חדשה מבית גוגל מספרת לנו, על עידן חדש בתחום. בהודעה, גוגל דווחה על כך שהיא משיקה אזור פרטיות חדש ושונה בו נוכל לראות את כל המידע שנאסף עלינו באם נוריד אפליקציה מסוימת, טרם בחירת האפליקציה להורדה. אכן, מידע כזה בהחלט יהוה עבורנו שיקול, כשאנו בוחרים אפליקציה להורדה – איזה נתונים יאספו או ידרשו מאתנו, והבונוס: האפליקציה גם תסביר למה היא דורשת מאתנו את המידע הזה. אגב, מפתחי האפליקציה ידרשו גם לציין אם הם משתפים את הפרטים שנאספים מאתכם עם גורם שלישי. ובאיזה בדיוק אמצעי אבטחה הם מתכוונים להשתמש כדי להגן על המידע. בנוסף, אם היה גורם רשמי שאשר את אמינות האפליקציה, כמו סוכנות מוסמכת לעניין האבטחה, גם הפרט הזה ייכלל בהודעה שתירשם על האפליקציה באזור הפרטיות החדש.

ומה יהיה אם זה לא נכון ומפתחי האפליקציה פשוט ישקרו לגבי האבטחה או הפרטיות? אזי גוגל מספרת לנו שהיא פשוט תסלק את האפליקציה מהחנות, דבר, שככל הנראה מפתחי האפליקציה יעדיפו לא להסתכן בו, אחרי הפיתוח הארוך…

אגב, בגוגל מדברים על שלב בו האפליקציות ידרשו להתחייב על לקיחת מידע עתידי ואז, כל מה שנשאר לנו כרגע זה להשוות בין האפליקציות להורדה ברמת הפרטיות טרם ההורדה ולהחליט בעצמנו אם אנו מעוניינים להוריד את האפליקציה או לא.

קרדיט תמונה ראשית

Photo by Brett Jordan on Unsplash

דילוג לתוכן