מחשב עם וינדוס

אולי כדאי שתמתינו רגע לפני שאתם קופצים ל-Windows 11 החדשה

הגרסה החדשה ביותר של מערכת ההפעלה Windows ממש מעבר לפינה.
Windows 11 צפויה להגיע למשתמשי הקצה בגרסתה המלאה בחודש אוקטובר 2021… אבל רגע לפני שאתם ממהרים להוריד למחשב האישי את גרסת הבטא המנצנצת, אולי כדאי שתתאפקו.

על פי חברת מיקרוסופט, גרסת הבטא אמורה להיות יציבה מספיק לשימוש יומיומי' בתנאי שאתם מוכנים להתמודד עם מספר מצומצם של באגים, אבל הגרסה הבאה והמלאה אשר תצא לשימוש רחב לכלל המשתמשים צפויה להיות בעייתית.

כמו ברוב המקרים, לאחר שתוכנה מסוימת יוצאת לשוק לאחר שנבדקה בקפדנות על ידי החברה המפתחת, מתחיל השימוש האינטנסיבי בתוכנה על ידי כלל משתמשי הקצה.
בשלב בו התוכנה מגיעה לשימוש כל כך רחב, מתחילות להתגלות רוב הבעיות האמיתיות.

כמובן שהדבר הגיוני במיוחד כיוון שלמאות מיליוני משתמשים בעולם קיימים צרכים שונים והם משתמשים במערכות ההפעלה שלהם בצורות ורסטיליות למדי.
כאן לרוב נוכל לפגוש חוסר התאמה של תוכנות מסוימות הקיימות בשוק למערכת ההפעלה החדשה. אם נתייחס לדוגמה לעורך וידאו אשר משתמש בתוכנה מסוימת, נוכל להסיק שבמקרים מסוימים מערכת ההפעלה עלולה לא לתמוך בגרסה/תוכנה בה משתמש אותו עורך הוידאו וכעת אותו המשתמש עלול למצוא את עצמו בבעיה גדולה למדי.

התנסו עם Windows Insider Program

אחת הדרכים המומלצות להתנסות בגרסת Windows 11 ולשמור על מחשבכם מפני נזק והתמודדות עם מצבים לא נעימים היא ה-Windows Insider Program.
מדובר בתוכנה ייעודית להתנסות בגרסאות חדשות ללא התקנה ומעבר מלא לגרסה לא יציבה וניסיונית של Windows.
סביב Windows Insider Program קיימת קהילה אשר מונה מיליוני משתמשי Windows אשר גם הם סקרנים ומעוניינים לתת פידבק אקטואלי לשימוש במערכת ההפעלה החדשנית.

אם תשאלו אותי, אני תמיד ממליץ להמתין עם הגרסאות החדשות של כל תוכנה/משחק באשר הוא.
התוכנה מההתחלה מגיעה במחיר מלא (אלא אם רכשתם במחיר השקה – לא ממליץ) ויחד עם המחיר המלא מגיעים גם מלא באגים, פרצות אבטחה ומה לא.

עדיף להמתין בסבלנות מספר חודשים עד שהבעיות הרציניות יתגלו ויתוקנו.

 

 

 

Photo by Piero Nigro on Unsplash

דילוג לתוכן