ארקדי וולוז' מייסד ומנכ"ל Yandex

Yandex Education משיקה תוכנית לימודים חדשה בישראל במודל פורץ דרך

Yandex 100 תתמקד בלימודי Data Analysis ללא עלות מראש*

ארקדי וולוז' מייסד ומנכ"ל Yandex: "תכנית הלימוד תסייע למפוטרים ומסבי מקצוע ללמוד תחום מבוקש"

 

ענקית הטכנולוגיה Yandex מציעה לראשונה בישראל תוכנית לימודים אונליין חדשה  שתיקרא Yandex 100 לאנשים ללא רקע מוקדם בתכנות.

 

התוכנית החדשה תאפשר לקבוצה נבחרת של 100 סטודנטים ישראלים, לאחר מיון והכשרה לקבל תכנית לימודים אונליין, אותה יוכלו ללמוד מהבית ללא עלות מראש. התוכנית תתמקד בלימודי Data Analysis (ניתוח נתונים) במשך 6 חודשים ועם כ- 360 שעות לימוד.

 

*התשלום עבור הלימודים בתוכנית הינו מבוסס הצלחה (תשלום של כ- 350 שקלים דמי רצינות) ורק לאחר שהסטודנט מוצא עבודה בתעשיית ההיי-טק בשכר של למעלה מ- 9000 שקלים יתחיל להחזיר 5% בחודש מהשכר לתקופה של שנה אחת ועד תקרה של כ- 7000 שקלים. סטודנט שלא מצא עבודה בתחום הלימוד או מרוויח פחות לא ישלם.

 

Yandex Education משתמשת בטכנולוגיה של חברת ספארק המתמחה בהטמעת פתרונות "לימודים מבוססי הצלחה".

 

תכנית ההכשרה נבנתה על ידי חברת Yandex בהתבסס על היכרות החברה את השוק וצרכי המעסיקים במשק. ההכשרה כוללת ליווי ממנטורים מובילים ומקצועיים מהתעשייה, ליווי צמוד מצוות מקצועי בסלאק (מנהל הקהילה, מומחי התוכן, מנטורים), וובינרים שבועיים עם מנטורים כולל אנשי מקצוע מקומיים, דגש על עבודה מעשית בלבד עם פרויקטים אמיתיים מהתעשייה ומיקוד גם על כישורים רכים של המקצוע. בנוסף, אקסלרטור קריירה שמטרתו להכין את הסטודנטים באופן האידיאלי לשוק התעסוקה.

 

כאמור בחודש האחרון של הלימודים הסטודנטים ישתתפו ב"תוכנית האצת קריירה". Yandex 100 תכין את הסטודנטים לשוק העבודה המקומי על ידי קיום ראיונות עבודה מדומים, בניית תיק עבודות, לימוד סיפורי לקוח, חיבור לשותפים בתעשייה ועוד.

 

ארקדי וולוז' מייסד ומנכ"ל Yandex מציין כי "מטרת תכניות ההכשרה היא לסייע למסבי מקצוע, לרכוש השכלה בתחום מבוקש ולתמוך במאמץ היציאה של המשק מהאבטלה. התכנית תוצע במודל מבוסס הצלחה על מנת להסיר חסמי כניסה מפני מועמדים רלוונטיים. עם הצלחת תכנית ההכשרה בתחום של Data Analysis, תשיק יאנדקס גם מחזורים חדשים בתחומי Web Development ו-Data Science ייעודים אשר גם להם ביקוש רב בשוק הישראלי".

דילוג לתוכן