פורום עולמי שמטרתו לשנות את האינטרנט

דרייבנטס משתפת פעולה עם VMware, Dell וחברות נוספות בהקמת פורום עולמי שמטרתו לשנות את האינטרנט

דרייבנטס נמנית על החברות המייסדות של פורום Open Grid Alliance, שמטרתו לבנות מחדש את תשתית האינטרנט העולמית עבור חברות מבוססות ענן

 

דרייבנטס (DriveNets), המפתחת את פתרון ה-Network Cloud, מכריזה שהיא מצטרפת ליוזמת ה-Open Grid Alliance כאחת מהחברות המייסדות, על מנת לקדם את הגלובליזציה של האינטרנט ולסייע במעבר הנדרש לרשת תקשורת פתוחה. היוזמה, שמובילה ענקית התוכנה VMware, שמה לעצמה כמטרה לבנות מחדש את תשתית האינטרנט העולמית כך שתתאים במיוחד לחברות המעוניינות לעבוד בענן.

 

את ה-Open Grid Alliance יזמו VMware ו-Vapor IO, בשיתוף דרייבנטס, Dell Technologies וחברות נוספות מעולמות התקשורת והטכנולוגיה. המטרה של היוזמה המשותפת היא להגדיר מחדש את הארכיטקטורה של רשת האינטרנט, ולהפוך אותה לפלטפורמה גלובלית שבעזרתה ניתן להפיץ מידע בזמן ובמקום הנדרשים.

 

"האינטרנט נבנה מהליבה החוצה. עתה עלינו לבנות אותו מחדש מהקצוות פנימה", אמר קול קרופורד, מייסד ומנכ"ל Vapor IO, אחת ממייסדות הפורום. "הפורום יאיץ מסע של עשורים ליצירת חדשנות בכל מובני הפעילות, החל מסיבים אופטיים ועד לאוטמציה של עומס העבודה. אנו רוצים לגבש מובילי דעה, טכנולוגיות והשקעות בכדי להביא יישומים אשר פשוט אינם יכולים להתקיים באינטרנט שיש לנו היום. ה- open grid הוא בשביל כולם".

 

החברות המשתתפות ביוזמה יתחלקו לקבוצות עבודה אשר יכסו תחומים טכנולוגיים הרלוונטיים למטרת היוזמה – תשתיות, וירטואליזציה, אוטומציה, תקשורת מבוססת תוכנה ועוד. בנוסף, חברות ה-Open Grid Alliace ישמשו כמקור תוכן עבור טכנולוגיות חדשניות עתידיות בתחומי הרשתות.

 

דרייבנטס בונה רשתות על פי מודל תשתיות הענן ומשנה את תעשיית הרשתות, כפי שהענן שינה את מודל מרכזי הנתונים. פתרון ה-Network Cloud של דרייבנטס כבר הוטמע באופן נרחב ברשת הליבה של AT&T, אחת מרשתות התקשורת הגדולות ביותר בעולם – הוכחה ליעילות מודל רשת הענן. מודל זה מאפשר בניית תשתיות גמישות שתהיינה מסוגלות להתרחב באופן מהיר ולהעניק מענה לקפיצה העצומה בדרישה בעקבות מגפת הקורונה.

 

פתרון ה-Network Cloud של דרייבנטס תומך בוירטואליזציה מלאה של הרשת. תוכנת הרשת ענן של DriveNetsהופכת את הרשת הפיזית למשאב משותף, תוך תמיכה במספר גדול של שירותי רשת ושירותים משלימים באופן היעיל ביותר. התוכנה פועלת על גבי חומרה גנרית של קופסאות לבנות. גישה חדשה הזו יצרה אלטרנטיבה זולה ויעילה יותר מהמודלים הקיימים לרשתות התקשורת ומעניקה לספקי תקשורת וספקי ענן פתרון טוב וריווחי יותר לתמיכה בעליה מרקיעת השחקים בדרישות לשירותי רשת. זאת מאחר וכמות תעבורת המידע כדוגמת תכנים ואפליקציות הרצים ברשת עולה, ובמקביל הרווחיות יורדת.

 

עידו סוסן, מנכ"ל ומייסד שותף, DriveNets: "טכנולוגיות חדשות בתחום יישומים אינטראקטיביים למציאות מעורבת ומציאות רבודה, פתרונות תעשיית ה-4.0, וריבוי אפליקציות הדורשות חיבור אינטרנט מהיר –מייצרים אתגר חדש ללמקום והזמן שבהם האפליקציות פוגשות את. אתגר זה מחייב לבזר את תפקודי הרשתות קרוב למשתמשים  בגמישות גבוהה.

דרייבנטס שינתה את תחום הנטוורקינג באמצעות בניית רשתות בצורה הדומה לענן. אנו נרגשים להמשיך ולהוביל את השינוי – גם של אופן בניית הרשת וגם בפתיחת אפשרויות של אפליקציות חדשות, על ידי חבירה לקבוצה נהדרת של בעלי חזון ולהקים את ה- Open Grid Alliance בכדי לתכנן מחדש את האינטרנט".

 

דילוג לתוכן