לקראת הפקת "דבש ללא דבורים"

ציון דרך טכנולוגי משמעותי לבי-יו דבש:

 

בי-יו דבש הצליחה לבטא את האנזימים המרכזיים בקיבת הדבש המלאכותית לקראת הפקת "דבש ללא דבורים"; זהו תנאי הכרחי לפיתוח דבש מתורבת בהיקפים תעשייתיים

 

המנכ"ל אופיר דבש: "השלמנו שלב קריטי וחשוב בפיתוח הטכנולוגיה ליצירת 'קיבת דבש מלאכותית'. צוות החוקרים של החברה השלים את ביטוי האנזימים המרכזיים בתהליך הפקת הדבש כך שניתן על ידי אנזימים אלה לחקות באופן מלא את תהליכי יצור הדבש במעבדה כפי שמתרחשים בטבע. צעד זה מקרב אותנו מאוד ליום בו נוכל לנתק את התלות בדבורת הדבש על מנת לייצר דבש לתזונת האדם"

 

חברת הפודטק הישראלית בי-יו דבש, הודיעה היום על הצלחה בביטוי האנזימים המרכזיים בתהליך ייצור דבש מתורבת, שאותו מובילה החברה הבת (בבעלות מלאה). מדובר בציון דרך טכנולוגי משמעותי מאוד, שכן יכולת ביטוי האנזימים המרכזיים בקיבת הדבש המלאכותית הינה תנאי הכרחי לפיתוח דבש מתורבת בהיקפים תעשייתיים. להערכת החברה, הצלחתה בביטוי אנזימי האנזימים המרכזיים מקדמת את החברה באופן משמעותי לעבר פיתוח יכולת ייצור תעשייתית של דבש מתורבת וממצבת אותה כמובילה עולמית.

 

בי-יו דבש מפתחת תהליך תעשייתי לייצור דבש מתורבת – "דבש ללא דבורים". אחת ממטרות החברה בשלב זה היא לבטא את האנזימים במיקרואורגניזמים על מנת לייצר את מרכיבי הדבש החשובים מצוף, ללא תלות בדבורים, ותוך כדי שהחברה יכולה לשלוט בכמות ובהרכב רכיבי הדבש והיחסים ביניהם, עד לקבלת דבש מתורבת אשר דומה בהרכבו לדבש טהור (ממקור של דבורים) ברמה המיקרוסקופית.

 

על מנת להגיע לכדי מימוש המטרה שלעיל, החברה פעלה במספר מישורים:

 

  1. היא סרקה אוסף גדול של מיקרואורגניזמים וזיהתה מספר מיקרואורגניזמים אשר עשויים להתאים

לצורכי הפיתוח של החברה. מיקרואורגניזמים אלו יקדמו את תהליך הפיתוח ועשויים להוזיל את

עלויות הייצור של האנזימים.

 

  1. זיהתה ובודדה את הגנים העיקריים הדרושים לביטוי אנזימי קיבת הדבש המלאכותית המתחקה

אחר פעילות קיבת הדבורה. החברה תיכננה והתאימה את הגנים הללו לצורך ביטויים במיקרואורגניזמים שישמשו בתהליך ייצור הדבש המתורבת.

 

  1. שיבטה את הגנים המותאמים תחת רצפי בקרה המתאימים לביטוי במגוון של מיקרואורגניזמים

ובאמצעותם תבחן את יכולת ייצור הדבש.

 

ההצלחה בביטוי האנזימים צפויה לאפשר לבי-יו דבש להמשיך ולפתח את יכולת ייצור הדבש המתורבת בהיקפים תעשייתיים. יצירת דבש בצורה זו עשויה להוות פריצת דרך תעשייתית והיא בעלת ערך כלכלי ותעשייתי משמעותי.

 

אודות בי-יו דבש

בי-יו דבש מפתחת תהליך סדור ותעשייתי לייצור דבש מתורבת, בתנאי מעבדה, באמצעות שימוש בנקטר וצוף טבעי. דבש מתורבת מצוף הוא מוצר ייחודי וראשון מסוגו בקנה מידה עולמי, הטומן בחובו יתרונות רבים, בהם היותו נקי מאנטיביוטיקה, חומרי הדברה ורעלנים; מניעה של פגיעה בדבורים והפסקת ניצולן; וייצור לפי דרישה וללא תלות בעונות השנה, פריחה ושינויי אקלים. בשלב זה, החברה מתמקדת בפיתוח "קיבת דבורה מלאכותית", אשר תחקה את הפעילות האנזימתית ואת התנאים הספציפיים המתרחשים בקיבת הדבורה בטבע. בנוסף, החברה עובדת על פיתוח שיטות מיצוי נקטר (צוף) טבעי, על מנת להגדיל את יכולת תפוקת הדבש והפיכת התהליך לתהליך יעיל, מהיר וזול.

 

מנכ"ל בי-יו דבש, אופיר דבש, הוא בוגר יחידת המודיעין הטכנולוגית של צה"ל 81, ואף כיהן בחמש השנים האחרונות כסמנכ"ל טכנולוגיות בחברת GKI GROUP שהיא גם חממה להקמת חברות הזנק. סמנכ"לית הפיתוח של החברה היא ד"ר אפרת דבש ריזנפלד, שלה דוקטורט במחלקה לגנטיקה מולקולרית ממכון וייצמן למדע, פוסט-דוקטורט מבית הספר לרפואה של אוניברסיטת הרווארד, ואף שימשה כמנהלת המעבדה למחקר תרגומי בתחום סרטן השד במרכז הרפואי סוראסקי (בית החולים איכילוב).

דילוג לתוכן