כבר לא טלפון שבור

פוינטר פרסה עבור מד"א

מאות דפיברילטורים בטלפונים ציבוריים ישנים ובדוכני מפעל הפיס בהיקף עסקה של כ- 1 מיליון דולר

 

מתכוונים לשווק את הפתרון גם בחו"ל

 

לאחרונה החליטה מד"א, בשיתוף העמותה להנצחת ד"ר אורי זוסמן, לפרוס מאות דפיברילטורים ברחבי ישראל על מנת להגיע לפריסה רחבה למוצר אשר יכול להציל חיים.

 

פוינטר מקבוצת PowerFleet, הינה ספק מארז הדפיברילטורים, שמותקנים בפריסה ארצית במיקומים שונים הכוללים טלפונים ציבוריים ישנים, דוכני מפעל הפיס, סניפי ארומה, רשויות מקומיות, סופר מרקטים ועוד. היקף העסקה עומד על כ- 1 מיליון דולר.

 

פוינטר נדרשה לא רק לפרוס את הדפיברילטורים ברחבי הארץ, אלא גם פיתחה את המארז החכם בו הוא מאוחסן. בכל מארז מותקן משדר פוינטר, אשר משדר את מיקומו, את הטמפרטורה המנוטרת במארז , מעביר אינדיקציה לגבי תקינות סוללת הדפיברילטור על ידי ניטור הבהוב נורת הלד ומאפשר למוקד מד"א לשלוח מרחוק קוד שחרור למנעול הקומבינציה לפתיחה. פקודת הפתיחה מלווה בהפעלת סירנה ופנסים מהבהבים על מנת להקל על איתורו המהיר גם בחושך.

 

איך זה עובד:

כל אדם, גם ללא הכשרה רפואית, המתקשר למוקד בעת מקרה חירום של חולה, אשר ככל הנראה קיבל אירוע לב, יקבל מידית הכוונה ממוקד מד"א לדפיברילטור הקרוב ביותר. המארז, אשר בו מותקן משדר פוינטר, מאותר על גבי מפת שליטה במוקד. בעת זיהוי המתקשר, אשר מדווח על מיקומו, יוכלו תוך כדי שיחה לכוונו. לכל מארז יש מספר סידורי ייעודי. כונן מד"א ישלח מהמוקד הארצי פקודה לפתיחה מרחוק של המארז הקרוב שנבחר או ישלחו קוד לסלולרי לפתיחת מנעול הקומבינציה במקרה של הפסקת חשמל. בלילה יוכלו להפעיל מרחוק גם את פנסים מהבהבים אשר ייראו למרחוק.

 

הדפיברילטור מצויד בהסבר קולי בשפה העברית המלווה ומנחה את המשתמש בסדר הפעולות. הדפיברילטור נותן מענה ראשוני טוב לאדם אשר חווה פרפור חדרים או פרפור לב והחזרתו לפעילות סדירה על ידי מתן שוק חשמלי באמצעות שתי אלקטרודות, על ידי אנשים בלתי מיומנים, ומאריך את חיי האדם שלקה בליבו עד להגעת האמבולנס עם הפרמדיק המקצועי.

 

מאז הותקנו הדפיברילטורים כבר היו מספר הפעלות שהצילו חיי אדם.

 

בנוסף, בעת הגעת האמבולנס הפרדמיק מצמיד מכשיר א.ק.ג לחולה שמעביר בתקשורת סלולרית את תוצאות בדיקת הלב ישירות למוקד מד"א ולבית החולים ובכך יכול להכין את צוות הרופאים לפרוצדורה הנדרשת.

לאמבולנס עצמו פוינטר גם שילבה מצלמה קדמית אשר מצלמת את הזירה ומעבירה שידור ווידאו למוקד מד"א. בכך יכולים להיערך בבית החולים לכל תרחיש, לשלוח כוחות נוספים או להיערך בכוחות מתוגברים בחדר הטראומה.

 

 

אילן גולדשטיין מנכ"ל פוינטר מקבוצת PowerFleet מציין כי " מד"א ופוינטר בודקים אפשרות להרחיב את שיתוף הפעולה גם בחו"ל ולהציע את המודל במדינות נוספות. מד"א מנהלת את צי האמבולנסים ואמצעים נוספים כמו אופנועים וטרקטורונים למתן סיוע רפואי באופן המתקדם בעולם ובצורה אופטימלית. זה נכון לניהול משאבים של כוחות ההצלה בעת שגרה ובולט במיוחד בעת חירום, כמו במגפת הקורונה, בה נדרשות המערכות להימתח עד קצה. תוכנת ניהול משאבים בחירום שמד"א פיתחו, אשר משתלבת עם מערכות פוינטר שמעבירות את המידע ב- ON LINE הן המשך ישיר ליכולות בתחום ה- IoT של פוינטר, שתמשיך להציע שירותים ופתרונות טכנולוגיים לענפים שונים אשר דורשים שליטה ובקרה".

דילוג לתוכן