הדרך להייטק מתחילה בחופש הגדול

לראשונה תכנית חדשה לנוער בתחום ה- Data Science תיפתח ביחידה ללימודי המשך בטכניון
התחום המהפכני שמופיע בראש רשימות "המשרות החמות", נחשף כעת בפני תלמידי תיכון בתכנית קיץ ייחודית "Data Science Camp" בקמפוסים ת"א וחיפה של הטכניון

עודד רביב, מנהל היחידה ללימודי המשך בטכניון: "אחרי שנת קורונה ארוכה ששיבשה את שגרת הלימודים של רוב תלמידי התיכון בישראל, האפשרות להיחשף לתחום חדש שיכול להשפיע על עתידם היא קריטית מתמיד. ההשתתפות ב-Data Science Camp תעזור להם להחליט באיזו מגמה ללמוד, לאיזו יחידה להתמיין בצה"ל או לאיזה תואר להירשם בעתיד"

תחום הדאטה סיינס  (Data Science) נחשב לאחד המקצועות המבוקשים ביותר לשנת 2021, כך לפי הרשת החברתית לינקדאין. הידיעה על כך שמקצוע הדאטה סיינס יכבוש את שוק העבודה בשנים הקרובות הובילה את היחידה ללימודי המשך בטכניון לפתוח תכנית קיץ חדשה לתלמידי י' עד י"ב בשם  "Data Science Camp", שתחשוף אותם מגיל צעיר לעולם מדעי הנתונים ולמידה מכונה.

התחום של Data Science השפיע על מחקרים בתחום הרפואה והתחבורה, וכן עיצב לחלוטין את הדרך שבה חברות ענק כמו: גוגל, פייסבוק, אמזון, אפל פועלות. הצורך של החברות הללו להתמודד עם ביג דאטה, הפנה בשלב הראשון את מרב המשאבים לאחסון מלא ומדויק שלו, ובשלב השני לניתוח המידע הרב שצברו, לצורך מציאת פתרונות מתקדמים לאתגרים חדשים. בעולם העסקי שבו החברות הללו פועלות, מדעני המידע תורמים בניתוח מידע קיים כדי להכיר טוב יותר את הלקוחות, לדעת אילו מוצרים רלוונטיים עבורם ולסייע בסגירת עסקה.

התוכנית לבני נוער נבנתה על-ידי מומחים מהטכניון. במסגרתה, הם יילמדו את שפת התכנות פייתון וספריות שימושיות ליישומי מדעי הנתונים ולמידת מכונה. בנוסף, התלמידים יתנסו באפליקציות שונות של מדעי הנתונים ולמידת מכונה לעיבוד תמונה, עיבוד טקסט וסוגי נתונים נוספים. כל תלמיד יצור במסגרת התוכנית גם פרויקט אישי המבוסס על נתונים בהתאם לתחומי העניין שלו, החל מזיהוי פנים, דרך חיזוי מזג אוויר ועד לניבוי סיכויי הצלחה של סרט קולנוע חדש.

התוכנית תיפתח ביולי בקמפוס חיפה ובאוגוסט בקמפוס תל אביב, ותכלול 80 שעות אקדמיות הנפרסות על פני שבועיים. היא מיועדת לתלמידי י'-יב' במסלול של 4 יח"ל ומעלה במתמטיקה ובעלי שליטה טובה בשפה האנגלית, המעוניינים להכיר את עולם מדעי הנתונים. אופן הלימוד הוא פרונטלי ובכל מחזור צפויים ללמוד כ-25 תלמידים, כך שמדובר גם באפשרות להתרענן מלימודי הקפסולה והשיעורים מרחוק שליוו אותם לאורך השנה.

תכנית זו, מצטרפת לתכניות נוספות לבני נוער ביחידה ללימודי המשך בטכניון. בניהן; תכנית "קאמפ צילום דיגיטלי" בקמפוס חיפה, וכן "הסייבר קאמפ" ( (Cyber Camp, במסגרתה תלמידי י'-י"ב נחשפים לתכנים מקיפים בתחום הסייבר, כגון: הבנת המחשב ומערכות ההפעלה השונות, מיומנויות פיתוח, חשיפה לעולם ה- Malwares  ולעולם של הIoT-, וכן יום שיא של אימון בסימולטור סייבר. התכנית מעניקה רקע ובסיס להשתלבות בקורסים והכשרות מתקדמים יותר בעתיד, במהלך השירות הצבאי ובלימודים האקדמיים.

דילוג לתוכן