האם ניתן לזהות מהמרים כפייתיים באמצעות אינטליגנציה מלאכותית?

ב-20 השנים האחרונות חלה עלייה מסיבית בהימורים והימורים מקוונים, מה שהוביל גם לעלייה מהירה של מהמרים כפייתיים. הממשלות עוקבות מקרוב אחר מפעילי אתרי ההימורים ומחמירות את החקיקה בכל יום, בנוסף לקנסות המוטלים על החברות. כעת חברת mindway AI מנסה לעזור במלחמה במהמרים הכפייתיים על ידי שילוב של מדעי המוח ובינה מלאכותית.

למה כל כך קשה לאתר מהמרים כפייתיים?

האתגר, ככל הנראה, הוא באיתור הפסיכולוגי של המהמר הכפייתי

רסמוס קירגארד, מנכ"ל Mindway AI מסביר שאחד האתגרים המשמעותיים שיש היום, הוא שאין אינדיקטור ברור כאשר מישהו הוא מהמר בעייתי. ברוב בתי הקזינו, זיהוי יד אדם של הימורים כפייתיים במספר גורמים קטן – בעיקר בכסף שהושקע וזמן המשחק. המערכת של Mindway (הנקראת GameScanner) לוקחת בחשבון 14 סיכונים שונים. 

סיכונים אלו כוללים כסף וזמן (כמו בגורם האנושי), אך גם משיכות בנק שבוטלו, שינויים בהימורים בשעות היום, שינויים לא סדירים בגובה ההימור ועוד. לכל גורם המערכת נותנת ציון מ-1 עד 100, וה-AI בונה הערכת סיכונים של כל מהמר. המערכת משתפרת עם כל יד המחולקת, סיבוב של גלגל הרולטה או משיכה של ידית מכונת המזל. השחקנים מקבלים ניקוד ומדורגים לפי צבע –  ירוק (תקין) עד לאדום (יש להתפנות מהמשחק).

ניתן לראות את השינוי במצב השחקן כאן:

איך GameScanner זה עובד?

באתר החברה נרשם על GameScanner "הטכנולוגיה עטורת הפרסים שמאחורי GameScanner היא פתרון בינה מלאכותית המבוססת על מדעי המוח, אשר מזהה באופן אוטומטי לחלוטין התנהגות הימורים בעייתית עם אותם ביצועים כמו פסיכולוגים מומחים…  והוא כבר הוגש ומחכה לאישור פטנט על הטכנולוגיה הייחודית שלו." 

לפי המידע בשטח, הצעד הקשה ביותר יהיה לקחת את כל הנתונים ולהסביר אותם לשחקן החשוד כמהמר כפייתי. אחד החוקרים במכון המשחקים הבינלאומי של U.N.L.V מסר: "אם האלגוריתם מסמן מישהו, והוא חשוד כמהמר כפייתי, אני לא הולך לשלוח לו פתק ולומר, 'היי, חדשות נהדרות, האלגוריתם שלי זיהה אותך כמהמר כפייתי. אתה צריך תפסיק להמר מיד!'" התגובה תהיה ברורה, התנגדות נחרצת, צריך לחשוב על דרך יותר עדינה המתקשרת עם הפסיכולוגיה הקיימת בשביל ליידע את השחקן.

נכון לעכשיו לפי ה-NewYorkTimes, הטכנולוגיה של Mindway מתקיימת בעיקר בהימורים מקוונים. המפעילים מצמידים את המערכת GameScanner לפורטל שלהם, והיא מנתחת לא רק את הסיכון הבודד, אלא סיכונן מלא עבור המערכת עצמה. יישום של רמת פיקוח זו על הימורים אישיים כרגע, היא הרבה יותר קשה לזיהוי.

קירגארד מספר קצת על החזון שלו לעתיד, הוא מה שאנחנו מכוונים לעתיד: התמריצים הפיננסיים יניעו הצלחה. "שולחנות חכמים" ומאמצים לטפל בהלבנת הון ותקנות פיננסיות עשויים לספק, בסוף היום את הנתונים שיגבירו את היישום של אינטליגנציה מלאכותית להימורים אישיים.

דילוג לתוכן