איך לבחור אינטרנט מתאים ומהיר לעסק ב-2021?

אילו תשתיות קיימות בישראל, מה חשוב לדעת לפני שבוחרים ספקית אינטרנט ואיך תמצאו את החבילה המשתלמת ביותר עבור העסק שלכם? המדריך לבחירת אינטרנט לעסקים לשנת 2021

שולי הלוי

 

בישראל גרסת 2021 עדיין קיימים כמה עסקים ותיקים ששיא הקידמה בהם בא לידי ביטוי בהחזקת טלפון אלחוטי בלבד בבית העסק, אך אלו מעטים. בעידן הדיגיטלי שבו אנו חיים, נדמה שכל עסק חייב לכל הפחות בנוכחות דיגיטלית בדמות אתר תדמית או עמוד ברשת חברתית ולכל היותר, במערכות תקשורת עם שירותי אבטחה מתקדמים ושירותי עסק חכם. בבסיס כל אלו ניצבת תשתית אינטרנט מהירה וספקית אינטרנט איכותית ואמינה והכתבה שלפניכם, תעזור לכם לדעת איך לבחור את החבילה הנכונה והמתאימה ביותר עבורכם – האם בזו הכוללת את תשתית ה-DSL המוכרת והנפוצה או דווקא בזו של אינטרנט סיבים החדשנית והמתקדמת?

 

מכבלים לאינטרנט סיבים: אילו תשתיות אינטרנט זמינות בישראל?

בבואכם לבחור את האינטרנט המתאים לעסק שלכם, יהיה עליכם להתחשב בתשתית הזמינה במקום עבודתכם, לפני שאתם בוחרים את הספק. תשתית האינטרנט היא הצינור החומרי העשוי למשל כבלים או סיבים אופטיים, המאפשר לספקיות האינטרנט להעביר את המידע והנתונים משרתי האתרים שבהם אתם גולשים ישירות למחשבים והטלפונים הניידים שלכם. בישראל קיימים כמה סוגים של תשתיות אינטרנט וחשוב לוודא שזו שאתם מעוניינים בה, אכן קיימת במרחב הגיאוגרפי שלכם.

התשתית המתקדמת ביותר שקיימת כיום בארץ היא זו של אינטרנט סיבים אופטיים החדשנית, המציעה לגולשים בה פס רחב במיוחד שמעביר נתונים במהירות סיב. היא אמנם לא מגיעה לכל מקום בארץ, אבל כבר צוברת תאוצה.

מעט פחות מתקדמת טכנולוגית אך בהחלט הנפוצה והשכיחה ביותר היא תשתית אינטרנט DSL (או Digital Subscriber Line) המותקנת על פני תשתיות הטלפון. תשתיות אינטרנט ממשפחת xDSL מגיעות במגוון מהירויות, כשבין הטכנולוגיות המתקדמות יותר ישנן אלו של ה-VDSL (או Very high-speed) וה-ADSL (או Asymmetric). לבד מהשאלה הגיאוגרפית, חשוב לבחור תשתית אינטרנט לאחר שביצעתם מיפוי לצרכי העסק שלכם. לא בטוחים מה אתם צריכים? קבעו פגישת ייעוץ עם מומחה או חברה לשירותי מחשוב לעסקים.

 

ללא ספק: מה חשוב לדעת לפני שבוחרים ספקית אינטרנט?

מצאתם איזו תשתית אינטרנט פעילה באזור עבודתכם? כל מה שנותר לכם לעשות זה לבחור את הספק. במחקר שזה עתה הסתיים ודאי הבחנתם כי חלק מחברות התשתית מציעות גם חבילות המגלמות גם תשלום לספקית אינטרנט. בסקר השוק אל תשכחו לבדוק גם את הביקורות על זמני התגובה של מוקדי השירות ויעילות התמיכה הטכנית – אלו חשובים לא פחות מהחשבונית החודשית.

 

זאת ועוד, מציעות ספקיות האינטרנט מגוון רחב של שירותים ייעודיים לעסקים: ציוד קצה מתקדם, תמיכה בדומיינים ואתרי אינטרנט, פתרונות אבטחת מידע, מרכזיות חכמות, שירותי דואר אלקטרוני או גיבוי בעננים והפיכה ותמיכה בעסק חכם. לאחר הגדרת צרכיכם האישיים, יהיה לכם קל יותר לבחון את השירותים הדרושים לכם בקרב הספקיות, כמו גם להשוות בין פרמטרים חשובים דוגמת מחיר ורמת השירות המוצעים למול פתרונות של חברות מתמחות בתחומן.

 

שאלה של נפח

עסקים רבים, שבהם היקף התעבורה הנוגע לפעילות העסקית נמוך עד בינוני, יוכלו ״להסתפק״ גם בחבילת אינטנרנט ביתית. ומדוע אנו מציינים זאת במרכאות? כיוון שהחבילות הביתיות המבוססות על תשתית אינטרנט סיבים יכולות להיות פיתרון נכון הן מבחינת היקף תעבורה והן מבחינת המחיר. במקרים אחרים אשר בהם ישנו שימוש נרחב יותר ואף כמעט תלות מוחלטת בחיבור האינטנרנט, דרושים פתרונות מתקדמים אף יותר שיספקו אבטחה משמעותית והתחייבות לביצועים גבוהים.

 

חבילה הגיעה: איך תמצאו את החבילה הטובה ביותר עבורכם?

כפי שצויין עוד קודם לכן, מיפוי צרכי העסק שלכם יקל עליכם בחיפוש אחר חבילת האינטרנט הטובה ביותר עבורכם, בין אם זו תבוא בצורת חבילה של ספק ותשתית מחברה אחת או פיצול שירותים עסקיים בין כמה חברות מתמחות. בסקרי השוק חשוב לבדוק את רוחב הפס המוצע, לעיין היטב בתנאי השירות וההתחייבויות לרמת השירות מצד הספקיות ולבחון את איכות התמיכה והכלים ליצירת הקשר שמציעה הספקית. מומלץ לחפש גם ביקורות מקוונות שהתפרסמו על החברה בכלל ועל שירות הלקוחות בפרט שכן זמנכם שווה כסף ובעת תקלה טכנית, עליכם לדעת שתקבלו מענה מהיר ואיכותי ככל הניתן.

 

לסיכום, בחירת חבילת אינטרנט מוצלחת לעסק שלכם יכולה להיות מאתגרת במיוחד אך נקיטה בכמה פעולות פשוטות, צפויות לסייע לכם לבחור בזו המתאימה והמשתלמת מכולן עבורכם: מיפוי צרכי העסק שלכם, ביצוע סקר שוק מעמיק ויסודי בין החברות השונות והשירותים המוצעים על-ידיהן וכן שאילת השאלות הנכונות.

בהצלחה!

דילוג לתוכן